Šveicarijos rinktinė pasaulio futbolo čempionato atrankos C grupės lemiamose rungtynėse 4:0 sutriuškino Bulgarijos futbolininkus ir iškovojo tiesioginį kelialapį į šį čempionatą.

Noah Okaforas 48-ąją minutę puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Šveicarijos rinktinę į priekį 1:0.

Rubenas Vargas 57-ąją minutę nukreipė kamuolį į artimąjį vartų kampą ir padvigubino šveicarų pranašumą 2:0.

Cedricas Ittenas 72-ąją minutę puikiu smūgiu nuginklavo vartininką ir šiose rungtynėse rezultatas tapo triuškinamas 3:0.

Remo Freuleris rungtynių pabaigoje taip pat pridėjo savo įvartį, o šveicarai iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu 4:0.

Tuo tarpu kitas šios grupės susitikimas tarp Šiaurės Airijos ir Italijos baigėsi nulinėmis lygiosiomis 0:0. Tai reiškia, jog Europos čempionams dėl kelialapio į pasaulio futbolo čempionatą teks kovoti papildomame atrankos turnyre.

Giovanni Di Lorenzo 8-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau kamuolį sėkmingai atrėmė Šiaurės Airijos vartininkas.

Tikslaus perdavimo sulaukęs Federico Chiesa 63-ąją minutę atliko smūgį, tačiau kamuolys skriejo šalia varžovų vartų.

Emersonas 80-ąją minutę atliko galingą smūgį iš tolimos distancijos, tačiau pastarasis tikslo nepasiekė ir rezultatas išliko nepakitęs.

Leonardo Bonucci 88-ąją minutę atliko perdavimą į baudos aikštelę, tačiau sukurti pavojaus prie varžovų vartų taip ir nepavyko.

Standings provided by SofaScore LiveScore

O F grupėje įspūdingą pergalę iškovojo anglai, kurie svečiuose net 10:0 nušlavė San Marino futbolininkus. Tai buvo pirmas kartas nuo 1964 m. gegužės, kai Anglijos rinktinė pelnė 10 įvarčių.

Paskutinį kartą tai įvyko prieš JAV.

Harry Maguire‘as 6-ąją minutę puikiu smūgiu galva nuginklavo vartininką ir išvedė Anglijos rinktinę šiose rungtynėse į priekį 1:0. Filippo Fabbri 15-ąją minutę nukreipė kamuolį į savus vartus ir Anglijos rinktinė padvigubino savo pranašumą 2:0.

Netrukus Harry Kane’as net kuris kartus iš eilės nuginklavo vartininką ir šių rungtynių rezultatas tapo jau triuškinamas 6:0.

Dante Rossi 69-ąją minutę buvo nubaustas antra geltona kortele, kuri virto į raudoną, bei San Marino futbolininkai liko rungtyniauti dešimtyje.

Anglijos rinktinės gretose antrajame kėlinyje taip pat pasižymėjo Emile‘is Smithas Rowe‘as, Tyrone‘as Mingsas, Tammy Abrahamas ir Bukayo Saka pridėjo po vieną įvartį ir rezultatas tapo įspūdingas 10:0.

Paskutiniai trys žaidėjai, pasižymėję po keturis kartus Anglijos rinktinėje yra H.Kane‘as, Ianas Wrightas (1993 m. lapkritį) ir Davidas Plattas (1993 m. vasarį).

Visi jie tai padarė prieš San Marino komandą. Anglai po dešimties sužaistų rungtynių surinko 26 taškus ir užtikrintai tapo I grupės nugalėtojais, tuo tarpu antroje vietoje likę lenkai kovos dėl bilieto į pasaulio futbolo čempionatą papildomame atrankos turnyre.

Į pasaulio čempionatą Anglijos rinktinė pateko 7-ą kartą iš eilės. Anglijos rinktinė 2021 m. laimėjo daugiau rungtynių (15), pelnė daugiau įvarčių (52) ir išlaikė vartus sausus (14) daugiau kartų nei per bet kuriuos kitus kalendorinius metus per visą istoriją.

Antroji vieta grupėje atiteko lenkams, nepaisant pralaimėjimo paskutiniame ture namuose 1:2 Vengrijai.

F grupėje jau anksčiau pirmąją vietą buvo užsitikrinę danai, o antroji vieta ir dalyvavimas papildomame turnyre dėl patekimo į pasaulio čempionatą atiteko škotams.