15
Kroatija – Čekija 107:69 (nuotr. SCANPIX)

Europos krepšinio čempionato ketvirtadienį pradėjo rusų ir kroatų pergalės. Pastariesiems laimėjimas nieko nebelėmė, o rusai išsaugojo šansus užimti pirmąją vietą D grupėje.

15

Kroatai dar prieš rungtynes buvo užsitikrinę antrąją C grupės poziciją. Nepaisant to, Kroatijos rinktinė laimėjo prieš čekus ir tai padarė užtikrintai – 107:69 (28:17, 26:23, 24:20, 29:9).

Kroatai rungtynes pradėjo spurtu 8:0 (3 minutė). Kėlinio pabaigoje skirtumas išaugo iki 11 taškų (28:17).

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje Kroatijos rinktinės pranašumas pasiekė 21 tašką (81:60).

Kroatai pataikė 13 tritaškių iš 25 (52 procentai), o kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 47:32. Kroatijos rinktinė prie baudų metimų linijos stojo 33 kartus, Čekijos – tris.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 25 (8/10 metimų, 5/7 baudų), Ivanas Buva 13 (5/8 baud., 6 atkovoti kamuoliai), Roko Ukičius 12 (5/10 met., 6 rezultatyvūs perdavimai), Filipas Krušlinas 11 (5 rez. perd.), Draganas Benderis 10 (6 atk. kam.).

Čekija: Patrikas Auda 19 (8/15 met, 5 atk. kam.), Vojtechas Hrubanas 15 (6/9 met.), Lukašas Palyza 12, Kamilis Švrdlikas 10 (5/10 dvitaškių, 5 pražangos).

Vilties iškovoti pirmąją D grupės vietą neprarado rusai. Jie 82:70 (23:16, 20:15, 18;23, 21:16) nugalėjo britus, kuriems rungtynės nieko nebelėmė.

Rusijos rinktinė pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo dviženklį pranašumą (23:13). Antrojo ketvirčio pabaigoje komandas skyrė 14 taškų (43:29).

Britai ketvirtajame kėlinyje buvo sumažinę skirtumą iki minimumo (67:68), bet rungtynių pabaigą geriau sužaidė rusai.

Rusija: Aleksejus Švedas 30 (6/9 tritaškių, 6/6 baud., 8 rez. perd.), Vitalijus Fridzonas 14 (6/9 met.), Timofejus Mozgovas 11 (11 atk. kam.), Andrejus Vorontsevičius 11.

Didžioji Britanija: Danielis Clarkas 21 (7/10 met., 6 rez. perd., Gabrielis Olaseni 19 (8/13 dvit., 9 atk. kam.), Garethas Murray 10.

Rusai D grupėje užims pirmąją arba trečiąją vietą. Viską lems Latvijos ir Turkijos rinktinių rungtynės. Jei laimės latviai, rusai liks treti, jei turkai – pirmi.