Europos krepšinio čempionate užfiksuota didžiausia ligi šiol sensacija. Lyg ant sparnų skriejusi Lenkijos rinktinė po dramatiškos kovos ketvirtfinalyje 90:87 (29:26, 29:13, 6:24, 26:24) palaužė titulą gynusius slovėnus ir išsiuntė juos namo.

Penktadienį vyksiančiame turnyro pusfinalyje lenkai susitiks su prancūzais. Lenkai paskutinį sykį Europos čempionato medalį iškovojo dar 1965-aisiais, o pusfinalyje žaidė 1971-aisiais metais.

Abi komandos atkakliai pradėjo rungtynes ir puikiai puolė, vis dėlto pirmojo kėlinio pabaigoje lenkai sugebėjo keliskart apsiginti, o vėliau užpulti ir pirmauti 29:23.

Antrajame kėlinyje lenkai sukūrė tikrą šou aikštėje. M. Ponitkos vedama rinktinė tiesiog demonstravo uraganinį puolimą, o slovėnai įpusėjus antrajam kėliniui buvo pelnę vos tris taškus.

Arenoje susirinkę žiūrovai net griebėsi už galvų matydami, kaip lenkai tiesiog skrieja aikštėje.

Tada skirtumas smarkiai ėmė augti, o galiausiai pasiekė 14 taškų (43:29). Bet tai dar nebuvo pabaiga, kadangi artėjant ilgajai pertraukai slovėnai, kad ir kaip stengėsi, ne tik kad nesumažino persvaros, bet leido lenkams ir dar labiau atitrūkti.

Vienu metu Lenkijos rinktinė priekyje buvo net 54:31. M. Ponitka vien per pirmąją pusę buvo įmetęs 16 taškų, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus ir atkovojęs 7 kamuolius.

Tačiau iškart pertraukos vaizdas aikštėje apsivertė aukštyn kojomis, kadangi tada jau slovėnai buvo lyg ant sparnų.

Tritaškių laviną paleidę slovėnai puikiai dirbo ir gynyboje, nes lenkai itin strigo puolime – jie

per aštuonias minutes trečiajame kėlinyje buvo pelnę vos tris taškus, kai slovėnai – 21.

Užsivedę Europos čempionai prieš lemiamą rungtynių kėlinį priartėjo iki 63:64.

Ketvirtajame kėlinyje jau vyko tikra drama. Po taiklaus tolim metimo slovėnai jau buvo persvėrę rezultatą. Nors lenkai irgi atsakė tuo pačiu, bet sužaidus tris minutes slovėnai pirmavo 71:67.

Bet lenkai nebuvo linkę sudėti ginklų. Po M. Ponitkos tolimo metimo likus keturioms minutėms iki ketvirtojo kėlinio vėl pirmavo (79:76).

Maža to, netrukus Luka Dončičius užsidirbo penktąją pražangą ir buvo priverstas palikti aikštę. Tuo tarpu vėl gerą žaidimo bangą pagavę lenkai pirmavo jau 84:76.

Galiausiai slovėnų bandymai dar perlaužti mačo eigą buvo nesėkmingi. Nors jie dar sugebėjo priartėti iki 87:90, bet galiausiai lenkai atsilaikė ir sukūrė didžiausią Europos čempionato staigmeną.

Lenkus į priekį vedė trigubą dublį surinkęs M. Ponitka. Jis pelnė 26 taškus, atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo net 16 kamuolių.

Tai yra vos ketvirtasis trigubas dublis Europos čempionatų istorijoje.

Luka Dončičius slovėnams šįvakar surinko 14 taškų ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Slovėnija: Vlatko Čančaras 21, Goranas Dragičius 17 (5 atk. kam.), Luka Dončičius 14 (11 atk. kam., 7 rez. perd., 6 klaidos), Jaka Blažičius 13 (5 atk. kam.), Klemenas Prepeličius 9.

Lenkija: Mateušas Ponitka 26 (16 atk. kam., 10 rez. perd., ), A.J.Slaughteris ir Michalas Sokolowskis (5 atk. kam.) po 16, Jaroslawas Zyskowskis 14, Aleksandras Balcerowskis 11.