Eurolyga turės naujus čempionus: „Anadolu Efes“ nepadėjo nei sau, nei „Žalgiriui“

Rungtynės baigėsi skandalingai

Stambulo „Fenerbahče“ (19/14) komanda pataikė lemiamus tritaškius ir taip iškovojo svarbią pergalę Eurolygoje. Namų arenoje pavyko 103:86 (23:17, 25:23, 24:24, 31:22) įveikti to paties miesto „Anadolu Efes“ (16/17) klubą.

Tai reiškia, kad Eurolyga turės naujus čempionus – „Anadolu Efes“ jau po reguliaraus sezono baigs kelionę Eurolygoje, o „Fenerbahče“ gerokai pagerino savo šansus žengti tolyn. Beje, ši „Fenerbahče“ pergalė nėra palanki Kauno „Žalgiriui“ (18/15), kuris siekia vietos aštuonete. Beje, dar nesibaigus mačui – likus 37 sekundėms – areną savo noru paliko Erginas Atamanas.

O porai sekundžių Willas Clyburnas dar sukėlė incidentą prie „Fenerbahče“ suolo, vėliau irgi pats išėjo iš aikštės, skirstytis panoro ir kiti žaidėjai. W.Clyburnui ir „Fenebahče“ suolui buvo padalinta po techninę pražangą. Tik paraginti „Anadolu Efes“ žaidėjai grįžo užbaigti mačo. Rungtynių pradžia buvo lygi, o „Fenerbahče“ į priekį vedė Tylerio Dorsey ir Dyshawno Pierre‘o tolimi metimai – 21:15.

Šeimininkai pranašumą augino (30:21), o po Marko Guduričiaus dvitaškio skirtumas buvo dviženklis – 34:24. Vasilije Micičius vienas ėmėsi darbo ir „Anadolu Efes“ artėjo (30:36), tiesa, neilgam, nes Nickas Calathesas smeigė svarbų tritaškį – 44:34. Po dviejų kėlinių „Anadolu Efes“ turėjo 8 taškų deficitą – 40:48. Ante Žižičius ir Shane‘as Larkinas jį po truputį mažino, tuo tarpu po V.Micičiaus metimo ekipas skyrė vos 2 taškai – 52:54.

„Fenerbahče“ bandymai atstatyti persvarą buvo numalšinti, tiesa, trečią kėlinį tolimu šūviu užbaigti spėjo N.Hayesas-Davisas – 71:64. Sh.Larkinas bandė gelbėti savo ekipą (75:81), žaisti liko dar daugiau nei 7 minutės. Maža to, baudų mesti stojo Elijah Bryantas, jas išnaudojęs – 77:81. Svečiai buvo arti, bet grėsmingiau priartėti niekaip nepavyko (83:87), o Marko Guduričius paruošė atsaką – 89:83.

Dyshawnas Pierre‘as ir Tyleris Dorsey smeigė tritaškius, kurie žudė varžovus (97:83), tad „Anadolu Efes“ šansai tirpo vis labiau. Per 2 minutes stebuklo sukurti nepavyko.