21
talija – Švedija (nuotr. SCANPIX)

Italija ir Švedija į kovą stojo ketvirtą kartą Europos čempionatų istorijoje. Iki šio susitikimo tarpusavio mačuose Švedija buvo laimėjusi 7 kartus, Italija – 5, du kartus rungtynės buvo pasibaigę lygiosiomis. Pirmosios rungtynės komandoms susiklostė skirtingai: švedai sužaidė lygiosiomis 1:1 su airiais, o italai užtikrintai 2:0 nugalėjo belgus. Šįkart sėkmė vėl šypsojosi italams, kurie po įvarčio 89-ąją minutę iškovojo pergalę 1:0.

21

0` Startinės komandų sudėtys

Italija: Gianluigi Buffon, Giorgio Chiellini, Antonio Candreva, Alessandro Florenzi, Graziano Pelle, Andrea Barzagli, Daniele De Rossi, Eder, Marco Parolo, Leonardo Bonucci, Emanuele Giaccherini.

Švedija: Andreas Isaksson, Erik Johansson, Andreas Granqvit, Martin Olsson, Emil Forsberg, Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Kim Kallstrom, Zlatan Ibrahimovič, Victor Lindelof, John Guidetti.

20` Pirmąsias 20 minučių nei viena komanda kažko pavojingesnio nesukūrė, tačiau maloniai stebina švedai, kurie po nelabai sėkmingų pirmųjų rungtynių su Airija visiškai nenusileidžia puikiai čempionatą pradėjusiems italams. Štai tokiu epizodu pasižymėjo A. Florenzi.

45` Po ramaus pirmojo kėlinio komandos į rūbines išsiskirsto rezultatui esant lygiam 0:0. Per pirmąją rungtynių pusę komandos atliko vos 4 smūgius link vartų, o vieninteliai kartą į vartų plotą pataikė italai. Švedai ilgiau kontroliavo kamuolį (40%-60%).

75` Komandos žaidžia labai atsargiai, o rimtų progų pasižymėti vis dar nėra.

82` Skrsinį drebina italas M. Parolo

89` Italija muša įvartį! Štai tokia rungtynių pabaiga. Pasižymėjo Eder!

90` A. Candreva turi galimybę skirtumą dvigubinti, tačiau į smūgį reaguoja A. Isakssonas.

90+5` Sumaištis Italijos baudos aikštelėje, geltonieji prašo 11 metrų baudinio, tačiau jo negauna, o rungtynės baigiasi. Italai iškovoja antrąją pergalę čempionate.