54
E. Ulanovas. (nuotr. Eriko Ovčarenko)

Antrąją pergalę Eurolygoje iš eilės iškovojo Kauno „Žalgiris“ (2/9), kuris žvarbų rudenio vakarą Kaune 86:75 16:18, 22:11, 26:30, 22:16) pranoko Stambulo „Fenerbahče“ (3/8) klubą.

54

Mačą kiek geriau pradėjo svečiai, kurie kontroliavo rungtynes bei sukurdavo rezultatyvias atakas. Vis dėlto kėliniui artėjant prie pabaigos pabudo ir žalgiriečiai, sumažinę skirtumą iki vieno metimo distancijos.

Jau antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė. Užsikūręs „Žalgiris“ privertė sirgalius pakilti nuo savo kėdžių kai vieną po kito pataikydavo metimus bei sugebėdavo solidžiai gintis.

Edgaras Ulanovas tęsė savo sėkmingą pasirodymą, kai pataikė tritaškį, o Stambulo ekipa buvo priversta imti minutės pertraukėlę „Žalgiriui“ pirmaujant 30:25.

Tempo kauniečiai nemažino ir dar kiek padiidno persvarą, o  ilgąją pertrauką išėjo pirmaudami 38:29.

Po pertraukos tempo kauniečiai nemažino bei po Janio Strelnieko metimo pirmavo ir 15 taškų skirtumu (48:33), tačiau trenerio paraginti Stambulo ekipos krepšininkai irgi turėjo atsakymų bei netrukus rezultatą ištirpdė iki kovinio atstumo.

Aikštėje užvirė atkakli ir labai rezultatyvi kova. Stambulo ekipa buvo šalia, bet žalgiriečius vėl kiek atitolino iš toli pataikęs Edgaras Ulanovas.

„Žalgiris“ per trečiąjį kėlinį leido varžovams pelnyti net 30 taškų, patys atsakydami 26-iais. Prieš lemiamą kėlinį žalgiriečiai pirmavo 64:59.

Ketvirtajame kėlinyje užvirė labai atkakli ir emocinga kova. Kauniečius gelbėjo taiklūs tritaškiai, ypač kai varžovai buvo visai šalia.

Bet antroje kėlinuko pusėje palaikomi minios sirgalių žalgiriečiai surengė lemiamą šturmą ir galutinai palaužė  „Fenerbahče“ pasipriešinimą. Itin padėjo tolišaudė žalgiriečių artilerija.

Vienu metu kauniečiai pirmavo 74:64. Paskui skirtumas dar kiek paaugo. Galiausiai Žalgiris“ išlaikė persvarą ir šventė gražią pergalę.

Sezono rezultatyviausią asmeniškai mačą sužaidė E. Ulanovas. Puolėjas įmetė 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Fantastiškai sužaidė ir Mantas Kalnietis. Veteranas surinko dvigubą dublį, kai pelnė 11 taškų bei išdalino 11 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiriečiai solidžiai metė iš toli (12/26) 46 proc. Varžovai tritaškius svaidė 38 proc. taiklumu (8/21).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18 (3/5 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud., 5 atk. kam., 21 naud. bal.), Zoranas Dragičius 13, Tai'us Websteris (3/4 dvit.) ir Mantas Kalnietis (11 rez. perd.) po 11, Tyleris Cavanaugh 10, Marekas Blaževičius ir Janis Strelniekas (5 rez. perd.) po 8, Joshas Nebo 5 (7 atk. kam.)

„Fenerbahče“: Nando De Colo 17 (,5 rez. perd., 26 naud. bal.), Janas Vesely ir Pierria Henry (5 atk. kam.) po 13, Melihas Mahmutoglu 8, Devinas Bookeris 7, Marko Guduričius 5.Daugiau:

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ 86:75 „Fenerbahče“ (16:18, 22:11, 26:30, 22:16)

Skaudžiai baudžia svečiai iš toli, bet tritaškiais atsakė ir kauniečiai. Kokia kova. Žalgiriečiai neprisileidžia varžovų arti ir pirmauja 70:62.

Yra! E. Ulanovas šiandien sunkiai sustabdomas, dvitaškį prideda ir T. Cavanaugh. Įpusėjus kėliniui šeimininkai pirmauja 74:64.

M. Kalnietis išdalino jau 9 perdavimus! Užsivedęs „Žalgiris“ neleidžia varžovams priarėti. Po Z. Dragičiaus tritaškio kauniečiai pirmauja 79:68.

Dar daugiau tritaškių ir žalgiriečiai švenčia pergalę!

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ 64:59 „Fenerbahče“ (16:18, 22:11, 26:30)

Gerai pradėjo kėlinį žagiriečiai, pelnydami penkis taškus iš eilės. Skirtumas pirmą sykį mač augo iki dviženklio (40:29). Sirgaliai ir komanda užsikūrė kaip reikiant! Po J. Strelnieko metimo skirtumas buvo jau 15 taškų (48:33), bet čia pat spurtu atsakė ir svečiai.

Jie pelno septynis taškus iš eilės ir jau žalgiriečiai prašo minutės pertraukėlės.

Abi komandos keičiasi gražiomis atakomis, M. Kalnietis dalina perdavimą po perdavimo. Jo sąskaitoje jau 8 rezultatyvūs perdavimai.

„Fenerbahče“ bandė priartėti, kiek prabudęs pagrindinis turkų įžaidėjas P. Henry surengė kelias geras atakas. Atkakli kova aikštėje, kiek labiau kauniečiai atsikvėpti gali po E. Ulanovo metimo. Bet visa kova dar laukia.. žalgiriečiai pirmauja tik 64:59.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ 38:29 „Fenerbahče“ (16:18, 22:11)

Puikiai kėlinuką pradėjo kauniečiai ir po kelių atako jau jie priekyje 20:16. Aikštėje užvirė atkakli kova taškas į tašką. Praktiškai įpusėjus kėliniui žalgiriečiai pagerino darbą gynyboje ir vis dar pirmavo 24:22.

Edgaras Ulanovas tęsė savo sėkmingą pasirodymą, kai pataikė tritaškį, o Stambulo ekipa buvo priversta imti minutės pertraukėlę „Žalgiriui“ pirmaujant 30:25.

Užsikūręs „Žalgiris“  kovėsi dėl kiekvieno kamuolio ir solidžiai gynėsi. „Fenerbahče“ nesugebėjo surengti gerų atakų, o žalgiriečiai didino persvarą ir į ilgąją pertrauką išėjo pirmaujant 38:29.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ 16:18 „Fenerbahče“

Stambulo ekipa tritaškiu pradėjo rungtynes, bet čia pat dvitaškiais atsakė žalgiriečiai, o rezultatas buvo 5:4 „Fenerbahče“ naudai.

Kauniečiams niekaip nepavyksta apsiginti.. svečiai prideda dar kelias rezultatyvias atakas.

Bet dvitašku atsako T. Cavanaugh. Įpusėjus kėliniui po Manto Kalniečio tritaškio žalgiriečiai atsilikinėjo 9:11. Netrukus abi komandos apsikeitė tolimais metimais.

Žalgiriečiai turėjo progų išlyginti rezultatą, bet to padaryti nepavyko, tačiau varžovai niekur per toli nepabėgo. Svečiai iš Stambulo po pirmojo kėlinio pirmavo 18:16.

Startinės sudėtys:

„Žalgiris“ : M. Kalnietis, Z. Dragičius, J. Strelniekas, E. Ulanovas, T. Cavanaugh.

„Fenerbahče“: P. Henry, N. De Colo, M. Guduričius, D. Bookeris, J. Vesely.