Emocingai išlydėtas legendinis Luisas Scola tiki australais, šie JAV nebijo: „Dar nė velnio nepasiekėme“

Australija įspūdingu stiliumi žengė į Tokijo olimpinių žaidynių pusfinalį – galinga atkarpa pribloškė argentiniečius ir dabar ruošis pusfinaliui su JAV, tačiau didžiąja istorija tapo Luiso Scolos karjeros pabaiga rinktinėje – greičiausiai ir klubiniame krepšinyje.

Australija ketvirtfinalyje 97:59 (18:22, 21:11, 21:15, 37:11) nušlavė argentiniečius ir penktą kartą pateko tarp keturių geriausių olimpinių žaidynių komandų.

Argentina kovoje laikėsi tris kėlinius – ketvirtąjį australai pasitiko turėdami dvylikos taškų pranašumą, bet paskutinę dešimties minučių atkarpą pradėjo daugiau nei įspūdingai – pelnydami 19 taškų be atsako ir ėmė traiškyti pasimetusius varžovus.

„Žaidėjai visą laiką auga ta linkme, kuria mes ir norime žaisti. Mes sumažinome klaidų kiekį, geriname judėjimą puolime, kamuolio judinimą, gynybos rotacijas. Žaidėme aukštu lygiu ir nugalėjome labai gerą komandą. Sieksime toliau tobulėti.

Tai buvo mūsų stiliaus rungtynės – tikėjome, kad jeigu apsiginsime ir greitai bėgsime, galiausiai palaušime varžovus“, – po mačo teigė Australijos treneris Brianas Goorjianas.

Olimpinių medalių australai dar neturi – 1988, 1996, 2000 ir 2016 metais taip pat pasiekė pusfinalius, bet visus kartus liko ketvirti.

„Sugrįžome ten, kur norime būti. Mes dar nė velnio nepasiekėme. Jeigu norime būti geriausi, turime įveikti geriausius. Tai didelis iššūkis, kuriam ruošėmės ilgą laiką, esame patyrę šioje vietoje. Išliekame susikaupę – turime siekti tik vieno dalyko. Tikime, kad galime toliau augti ir būti dar geresni. Patys matėte, kokie esame vieningi ir kaip tikime vienas kitu“, – po pergalės ekipos stiprybes vertino australų lyderis Patrickas Millsas.

Pusfinalyje Australijos laukia labai rimtas barjeras – JAV rinktinė.

„Būsiu atviras – koncentruojamės tik į save ir ką galime padaryti geriausio. Tai greitas turnyras ir visą laiką turi galvoti apie save.

Daug dalykų leidžia tikėti savimi – esame labai patyrę. Buvome čia daug kartų ir neperžengėme šios irbos, bet kaupėme patirtį. Manau, esame pasiruošę žengti kitą žingsnį. Mūsų vienybė, koncentracija, bendrumas – tai stipru. Tai kultūrinis dalykas, žinome, dėl ko tą darome“, – į artėjantį pusfinalį žvilgtelėjo jis.

Vis tik be pergalės didelis akcentas buvo skirtas ir krepšinio legendai L. Scolai, kuris aikštę paliko su ovacijomis, sužaidęs paskutines rungtynes nacionalinėje komandoje.

„Tai buvo labai jautrus momentas. Net pašiurpo oda – žinome, kiek Luisas davė krepšiniui, savo šaliai. Jis įkvėpė daug žmnonių, taip pat ir mus. Milžiniška pagarba jam ir šaliai – mažiausiai, ką galėjome padaryti, tai sukurti jam šį momentą. Daug kalbame, koks jis nuostabus žaidėjas, bet jis dar nuostabesnis žmogus ir šeimos vyras. Didžiausios jam sėkmės kitame gyvenimo etape“, – linkėjo P. Millsas.

REKLAMA

Pats L. Scola atskleidė, kad nesitikėjo tokio pagerbimo ir kad greičiausiai tai buvo apskritai paskutinės rungtynės karjeroje, ne tik rinktinėje.

„Tai buvo emocionalu, nesitikėjau to. Negalvojau daug apie šį momentą, nes tikėjausi laimėti. Tai ypatinga akimirka, vertinu tai.

Atvykau į šį turnyą tik žaisti. Man jau 41-eri. Nemanau, kad turiu pakankamai energijos dar žaisti. Nemanau, kad galiu atsakyti šiandien į šį klausimą, bet greičiausiai nebežaisiu ir tai natūralu“, – apie ateitį užsiminė jis.

Emocingą epizodą, kaip L. Scolai ploja visa arena, galite pamatyti čia:

Argentinos legenda tiki, kad Australija gali įveikti JAV pusfinalyje, kad ir kaip tai sunku būtų. Jis prisiminė ir istoriją – be JAV olimpinį krepšinį turnyrą yra laimėjusios tik trys valstybės – Sovietų sąjungos, Jugoslavijos ir Argentinos.

Pirmos dvi jau neegzistuoja, o paskutinioji tą padarė dar 2004 metais.

„JAV bus pasiruošusi, bet aš tikiu, kad australai turi šansų. Tai neįtikėtina komanda, turinti puikų lyderį P. Millsą. Nebus lengva, bet jie įveikė juos pasiruošime. Tikiu, kad jiems gali pasisekti“, – prognozavo krepšininkas.

Spaudos konferencijų salę jis paliko taip pat, kaip ir „Saitama Super arena“ parketą – lydimas ovacijų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų