Tokijo olimpinių žaidynių krepšinio turnyre paaiškėjo paskutinioji pusfinalio dalyvė. Ja tapo Australija, kuri 97:59 (18:22, 21:11, 21:15, 37:11) sutriuškino Argentiną.

Australų pusfinalye ketvirtadienį laukia mūšis su JAV rinktine.

Atkakli kova vyko tik pirmoje mačo pusėje. Įpusėjus pirmajam kėlinukui Argentina net pirmavo 18:13, o po dešimties minučių jų persvara siekė 22:18.

Vis dėlto antrajame kėlinyje situacija pasikeitė. Australai ėmė mažiau klysti ir pataikyti savo metimus. Po australų lyderio Patty Millso kelių sėkmingų atakų rinktinė antrajame kėlinyje pirmavo jau 37:30.

Po pertraukos išryškėjo dar didesnė australų persvara. Komanda ėmė taikliau mesti ir iš toli bei netrukus susikrovė dviženklę persvarą.

Pavargę argentiniečiai į australų atakas jau nesugebėjo atsakyti, strigo ir jų gynyba. Tuo pasinaudoję australai rungtynėms artėjant prie pabaigos įgijo jau triuškinamą persvarą.

Likus žaisti kiek daugiau nei trims minutėms Australija pirmavo 83:52. Likęs mačo laikos buvo tik formalumas.

Australija šventė triuškinamą pergalę bei iškovojo bilietą į pusfinalį, kuriame ketvirtadienį jų lauks JAV rinktinė.

Beje, likus minutei iki ketvirtojo kėlinio pabaigos visa arena plojo atsistoję Argentinos veteranui 41-erių Luisui Scolai. Jam tai paskutinis mačas vilkint rinktinės marškinėlius.

Emocingą epizodą, kaip L. Scolai ploja visa arena, galite pamatyti čia:

Australus mače į priekį vedė lyderis P. Millsas, surinkęs 18 aškų. Matisse’as Thubulle’as ir buvęs žalgirietis Jockas Landale'as pridėjo po 12.

Pralaimėjusių gretose Nicolasas Laprovittola pelnė 16 taškų.

Veteranas L. Scola šįkart buvo kuklus. Jis per 25 minutės įmetė 7 taškus ir atkovojo 4 kamuolius.

Australija: Patty Millsas 18, Matisse’as Thubulle’as (5 atk. kam.) ir Jockas Landale’as (7 atk. kam., 5 rez. per.) po 12, Joe Inglesas 11 (7 rez. per.), Nicas Kay’us 10 (10 atk. kam.).

Argentina: Nicolasas Laprovittola 16, Gabrielis Deckas 12 (10 atk. kam.), Facundo Campazzo 9.