Toronte (Kanada) tęsiasi antrasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame varžosi ir penki lietuviai. Antrąją varžybų dieną į finalus pateko trys mūsų šalies atstovai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Rūta Meilutytė.

Moterų 100 m plaukimo krūtine finale varžėsi net trijų pastarųjų olimpinių žaidynių čempionės šioje rungtyje – Rūta Meilutytė (Londonas 2012), Lilly King (Rio 2016) ir Lydia Jacoby (Tokijas 2021).

Intriguojančiame vakaro plaukime puikiai pasirodė 25-erių kaunietė. Mūsų šalies plaukikė nuotolį įveikė per 1 min. 2,95 sek. ir užėmė pirmą vietą.

Pasaulio rekordo grafiką distancijos metu lenkusi R. Meilutytė pranoko antrą finišavusią amerikietę L. King (1:03.23) ir trečią vietą užėmusią vokietę Anną Elendt (1:04.07).

Po finišo organizatorių kalbinta Lietuvos plaukikė teigė, kad iš dalies tikėjosi panašaus rezultato. Sportininkė sakė, kad jai patinka plaukti greitai ir varžytis. „Kai tau patinka kažką daryti, tau sekasi“, – kalbėjo R. Meilutytė.

Praėjusį savaitgalį Berlyne lietuvė taip pat iškovojo auksą. Distanciją tada ji įveikė per 1 min. 3,07 sek.

Į finalą R. Meilutytė pateko ketvirtu geriausiu laiku (1:04.74). Lietuvei priklauso šios rungties pasaulio moterų rekordas (1:02.36), kurį ji dalinasi kartu su Alia Atkinson iš Jamaikos.

Rapšys liko penktas

Danas Rapšys vyrų 200 m plaukimo kompleksiniu būdu finale užėmė penktą vietą.

Lietuvos sportininkas finišavo per 1 min. 54,25 sek.

Nugalėjo naują pasaulio taurės rekordą užfiksavęs JAV plaukikas Shaine Casas (1:50.37), aplenkęs kanadietį Finlay Knox (1:52.75) ir amerikietį Trenton Julian (1:52.81).

Likus 50 m (po etapo krūtine) 27-erių lietuvis buvo septintas, bet paskutinėje atkarpoje laisvuoju stiliumi spurtavo ir finišavo penktas.

Į finalą D. Rapšys pateko šeštuoju rezultatu (1:55.29). Lietuvos rekordo autorius šioje rungtyje yra Vytautas Janušaitis (1:52.22).

Andrius Šidlauskas vyrų 50 m plaukimo krūtine rungties finale distanciją įveikė panašiu tempu kaip ir rytinėse varžybose – per 26,94 sek. ir finišavo septintas.

Nugalėtoju tapo amerikietis Nic Fink (25.78), pranokęs olandą Caspar Corbeau (26.15) ir brazilą Joao Gomes Junior (26.34).

Rytinėje atrankoje A. Šidlauskas buvo šeštas (26.93). Jam priklausantis Lietuvos rekordas yra 26,22 sek.

Ryte Toronte taip pat varžėsi 19-metis Tomas Navikonis (100 m l. stiliumi – 16 vieta) ir 15-metė Silvija Statkevičius (200 m l. stiliumi – 20 vieta). Daugiau apie rytinius startus skaitykite čia.

Sekmadienio tvarkaraštis (spalio 30 diena)

17:20 val. - Rūta Meilutytė - 50 m krūtine

17:28 val. - Andrius Šidlauskas - 200 m krūtine

17:35 val. - Sylvia Statkevičius - 100 m l. stiliumi

17:51 val. - Tomas Navikonis ir Danas Rapšys - 200 m l. stiliumi

Finalinių plaukimų pradžia – 01:00 val. (naktį iš sekmadienio į pirmadienį).

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad šio sezono pasaulio taurės nugalėtojai paaiškės lapkričio 3-5 dienomis Indianapolyje (JAV).

ruskiu salis yra teroristine valstybe, kuri gyva vien melu ir apgavystemis. rusu sportininku dabar niekas netikrina, nes jie isvaryti is beveik visu tarptautiniu sporto renginiu.