Dramatiškos pabaigos neišvengęs „Lietkabelis“ nukovė pergalę Rumunijoje

Ketvirtajame kėlinyje strigęs, tačiau jo pabaigoje du tritaškius svarbius pataikęs Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (6-7) šventė pergalę Europos taurės turnyre. Panevėžiečiai šį kartą svečiuose 77:75 (19:19, 22:20, 23:15, 13:21) įrodė pranašumą prieš Klužo Napokos „U-BT“ (4-9) krepšininkus.

Lietuvos klubui tai buvo antroji pergalė iš eilės turnyre, o rumunams – antroji paeiliui nesėkmė.

„7bet-Lietkabelis“ pirmajame ketvirtyje praleido aštuonis taškus be atsako ir atsiliko 8:14. Prieš kėlinio pabaigą svečiai pavijo varžovus ir pasibaigus ketvirčiui rezultatas buvo 19:19.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkai vėl mėgino atsiplėšti ir įgijo 7 taškų pranašumą (21:28). Panevėžiečių 5 taškai be atsako leido sumažinto deficitą, o galiausiai po Gabrieliaus Maldūno dvitaškio rezultatas tapo lygus (34:34).

Likus žaisti 36 sekundes Kristianas Kullamae taikliu metimu išvedė svečius į priekį (38:36). Visgi, neilgam.

Jau kitoje atakoje rumunai smeigė tritaškį (38:39). Skolingu neliko ir tas pats K.Kullamae. Gynėjas po minutės pertraukėlės pataikė iš toli ir Panevėžio ekipa atsidūrė priekyje – 41:39.

Trečią kėlinį svečiai atidarė taikliu tolimu metimu (44:39). Nors oponentai priešinosi, tačiau netrukus sekė panevėžiečių atkarpa 8-0, po kurios skirtumas išaugo iki 9 taškų (59:50).

Galiausiai ketvirčio pabaigoje tritaškį smeigęs Gediminas Orelikas pirmą kartą rungtynėse Nenado Čanako auklėtiniai suteikė dviženklį pranašumą – 64:54.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai iš Panevėžio ėmė klimpti, o aikštės šeimininkai sparčiai naikino atstumą (66:60). Netrukus šis sumenko vos iki 3 taškų (68:65). Tuomet lyderystės ėmėsi K.Kullamae ir Vytenis Lipkevičius, pataikę po tritaškį (74:65).

Visgi, tai neatmušė rumunų noro siekti pergalės. Šie pelnė 9 taškus be atsako ir likus žaisti 31 sekundę sumažino atsilikimą iki minimalaus (76:75).

Jamelas Morrisas prametė dvitaškį, o situaciją gelbėsi G.Oreliko sugriebtas kamuolys puolime. Aikštės šeimininkai prasižengė. K.Kullamae pataikė pirmą baudos metimą, tačiau prametė antrąjį. Galiausiai Rumunijos klubui jau nebeliko laiko surengti paskutinės atakos ir teko pralaimėti – 77:75.

„7bet-Lietkabelis“: Gediminas Orelikas 20 (4/4 dvit., 3/7 trit., 3/3 baud.), Kristianas Kullamae 13 (8 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 12, Jamelas Morrisas (0/7 trit.), Mantas Rubštavičius ir Nikola Popovičius (7 atk. kam.) po 6.

„U-BT“: Nemanja Gordičius 17 (2/4 dvit., 2/6 trit., 7/9 baud.), Leonardo Meindlas 14, Andrija Stipanovičius (1/6 baud.) ir Emanuelis Cate‘as (9 atk. kam.) po 9, Jalenas Jonesas 8.