Turine (Italija) vykstančiame „ATP Finals“ turnyre antradienį „Žaliojoje“ grupėje italas Jannikas Sinneris (ATP-4) po įspūdingo 3 val. 11 min. trukusio trilerio 7:5, 6:7 (5:7), 7:6 (7:2) nugalėjo pirmą pasaulio raketę serbą Novaką Džokovičių (ATP-1) bei atsidūrė ant pusfinalio slenksčio.

J.Sinneriui tai buvo pirmoji pergalė prieš N.Džokovičių per penkis tarpusavio susitikimus.

„Man tai reiškia labai daug. Kai laimi prieš pirmąją pasaulio raketę, laimėjusią 24 „Didžiojo kirčio“ turnyrus, tai yra aukščiausias lygis“, – sakė J.Sinneris.

Gerokai po vidurnakčio vykusiame mače sirgaliai J.Sinneriui plojo atsistoję bei skandavo jo vardą. 2023-ieji – geriausi J.Sinnerio karjeros metai, jis laimėjo keturis titulus, įskaitant „Masters 1000“ varžybas Toronte, o ir dabar Italijoje demonstruoja puikią sportinę formą.

J.Sinneris laimėjo pirmąjį setą, kai 11-ajame geime N.Džokovičius padarė dvigubą klaidą, o netrukus J.Sinneris sėkmingai atmušė paduotą kamuoliuką ir laimėjo varžovo padavimų seriją. Galiausiai setą J.Sinneris užbaigė „sausai“ laimėdamas lemiamą geimą.

Po įtempto antrojo seto ir nei vieno „break point‘o“, N.Džokovičius išlygino rezultatą, tačiau lemiamo seto pratęsime kur kas sėkmingiau žaidė J.Sinneris, pirmavo 5:0 ir galiausiai užbaigė mačą švęsdamas pergalę.

„Tokiame mače pasitaiko labai nedaug progų, o jeigu jomis nepasinaudosi, tai padarys kitas žaidėjas, – sakė N.Džokovičius. –   Kai kurias progas tu laimi, kai kurias – pralaimi. Nemanau, kad padariau daug dalykų, susijusių su mano žaidimu. Tiesiog jis buvo ryžtingesnis ir drąsesnis tais momentais, kuriais reikėjo“.

„ATP Finals“ vyrų teniso turnyre dalyvauja tik 8 geriausi pasaulio tenisininkai, suskirstyti į 2 grupes po 4. Į pusfinalį pateks po 2 geriausius abiejų grupių žaidėjus.

Abiejų žaidėjų likimas spręsis paskutiniajame grupės etape, kuriame N.Džokovičius susitiks su lenku Hubertu Hurlaču (ATP-11), pakeitusį graiką Stefanosą Tsitsipasą, kuris buvo priverstas iš turnyro pasitraukti dėl nugaros traumos. Tuo tarpu J.Sinneris susikaus su danu Holgeru Rune‘u (ATP-10).

Bendras „ATP Finals“ prizų fondas šiemet rekordinis – net 15 mln. JAV dolerių.