Sekmadienį finišavo Tokijo vasaros olimpinės žaidynės, kuriose buvo išdalinti 339 medalių komplektai 33-iose sporto šakose.

Beveik visą olimpiadą medalių įskaitoje pirmavo Kinija, tačiau JAV kantriai ją vijosi. Prieš paskutinę žaidynių dieną amerikiečius nuo kinų skyrė 2 aukso medaliai.

Anksti ryte JAV sulaukė gerų žinių iš dviračių treko – ten omniumą (daugiakovė) laimėjo Jennifer Valente. Dar po maždaug valandos moterų krepšinio finale JAV rinktinė 90:75 nugalėjo šeimininkes japones ir pavijo Kiniją medalių įskaitoje.

Galiausiai, apie 9 val. Lietuvos laiku, JAV tinklininkės olimpiniame finale 3:0 (25:21, 25:20, 25:14) pranoko braziles. Tai buvo 39-as amerikiečių aukso medalis, užtikrinęs jiems pirmą vietą medalių įskaitoje.

Kinija sekmadienį aukso medalių kraitį bandė padidinti moterų bokso svorio kategorijoje iki 75 kg, tačiau Li Qian finale 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 28:29) neprilygo britei Lauren Price.

JAV olimpiadą baigė su 39 aukso, 41 sidabro ir 33 bronzos medaliais. Amerikiečiai medalių įskaitos laimėtojais tapo trečią kartą iš eilės. Jų dominavimą 2008 m. trumpam buvo nutraukusi Kinija, kai žaidynės vyko Pekine.

Kinija Tokijo olimpiadoje laimėjo 38 aukso, 32 sidabro ir 18 bronzos medalių. Trečią vietą užėmė Japonija (27 aukso, 14 sidabro, 17 bronzos).

Lietuva su 1 sidabro medaliu pasidalino 77-82 vietas su Saudo Arabija, Bahreinu, Šiaurės Makedonija, Namibija ir Turkmėnistanu. Kitos Baltijos šalys – Latvija ir Estija (po 1 aukso ir po 1 bronzos) – pasidalino 59-62 vietas su Fidžiu ir Tailandu.