Italijos rinktinės trenerio Gianmarco Pozzecco pašalinimo iš aikštės įkvėpti italai pateikė kol kas didžiausią Europos čempionato sensaciją, 86:94 (28:20, 23:25, 17:21, 18:28) eliminuodami vieną turnyro favoričių Serbiją. Serbijos žudiku šiose rungtynėse tapo net šešis tolimus metimus pataikęs gynėjas Marco Spissu.

Svetislavo Pesičiaus auklėtiniai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus aštuonias rungtynių minutes serbai jau buvo pelnę 26 taškus. Serbų sėkmės garantu rungtynių pradžioje tapo Nikola Jokičius, kuris prie baudų metimo linijos stojo net septynis kartus ir visus metimus realizavo. Italus į priekį vedė Nicolo Melli, kuris sėkmingai rungtyniavo puolime prieš lėtesnį savo oponentą N. Jokičių. Po dešimties žaidimo minučių serbai buvo priekyje 28:20.

Antrajame ketvirtyje Serbija tęsė savo žaidimą per lyderį N. Jokičių, dažnai jam adresuodami perdavimus į baudos aikštelę, o po 20-ies žaidimo minučių serbai dar buvo priekyje 51:45.

„Atominės musės“ pašalinimas ir italų spurtas

Trečiajame rungtynių ketvirtyje „Mercedes-Benz“ arenoje pasidarė dar karščiau, nes antrąją techninę pražangą gavo italų treneris G. Pozzeco, kuris su ašaromis akyse paliko areną.

Toks „atominės musės“ pravardę turinčio emocingojo italo poelgis užkūrė jo ekipą žūtbūtinei kovai ir po stratego išvarymo net tris tritaškius iš eilės pataikė gynėjas M. Spissu. Po jo tritaškių salvės italai jau buvo priekyje 66:63.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo įspūdingu italų spurtu 16:2, o kėlinio viduryje du tritaškius iš eilės smeigė ir Achile Polonara. Po jo šūvių Italija išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu 82:70.

Per likusį laiką serbams sunkiai sekėsi rinkti taškus, nors tritaškį su pražanga ir pataikė į aikštelę po Italijos spurto sugrįžęs N. Jokičius.

Iš viso Serbijos žvaigždė šiose rungtynėse surinko 32 taškus, tačiau tai nepadėjo jo ekipai prasibrauti į ketvirtfinalį.

Italijos rinktinei Marco Spissu surinko 22 taškus, Nicolo Melli pelnė 21 tašką.

Iškart po finalinio teisėjų švilpuko G. Pozzeco grįžo į aikštelę, kur sulaukė savo auklėtinių apkabinimų ir kartu šoko džiaugsmingą šokį.

Italai tritaškius šiandien metė 42 proc. taiklumu (16/38), kai serbai iš šios distancijos atakavo 34 proc. (10/29). Būtent tolimi taikūs metimai ir tapo G. Pozzeco auklėtinių didžiausiu sėkmės raktu šiose rungtynėse.

Šios poros laimėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Prancūzija.

Italija: Marco Spissu 22 (6/9 tritaškių, 6 rez. perd.), Nicolo Melli 21 (6 atk. kam., 3/9 tritaškių), Simone Fontecchio 19 (5 atk. kam.), Achille Polonara 16 (8 atk. kam.).

Serbija: Nikola Jokičius 32 (13 atk. kam., 14/15 baud. met.), Vasilije Micičius 16 (8 rez. perd., 1/8 tritaškių), Nikola Kaliničius 12 (3/6 tritaškių).

Kaip žaidžia tai ir laimi. Nemiega aikštelėje ir nelaksto su kamuoliu kol laikas baigias, kaip mūsų žvaigždės