Dakaro ralis turi naują lyderį. Yazeedas Al-Rajhi iš Carloso Sainzo perėmė lyderio estafetę ir tapo 2024 m. Dakaro ralio lyderiu, nors trečiojo etapo nugalėtoju tapo Lucasas Moraesas.

Nepaprastai sudėtingame 438 km greičio ruože, kuriame dėl pergalės kovojo net keli lenktynininkai. Tarp jų –  „Toyota“ lenktynininkas Lucas Moraesas, „Audi“ atstovas Mattias Ekstromas, „Overdrive“ lenktynininkas Yazeedas Al-Rajhi ir, žinoma, čempiono titulą ginantis Nasseras Al-Attiyah iš „Prodrive“ komandos.

Likus šiek tiek daugiau nei 100 km iki finišo ir važiuojant daugiausia žvyrkeliais, pranašumą turėjo Lucasas Moraesas, tačiau Nasseras Al-Attiyah sugebėjo sumažinti jo persvarą ir 352 km esančiame kontroliniame punkte perėmė lyderio vaidmenį.

Atrodė, kad katarietis gali iškovoti pirmąją pergalę šių metų varžybose, kai priešpaskutiniame kontroliniame punkte jo persvara prieš L. Moraesą išaugo iki 22 sekundžių, tačiau brazilas surengė įspūdingą sprintą, ir finišo liniją kirto turėdamas devynių sekundžių persvarą.

Antroje vietoje šiandien liko „Audi Sport“ komandos atstovas M. Ekstromas. Jis nuo lyderio atsiliko vos devyniomis sekundėmis. Vis dėlto, šiandien įvykių epicentre bus Yazeedas Al-Rajhi. Trečiąjį greičio ruožą baigęs trečioje vietoje, jis bendroje Dakaro ralio įskaitoje įsiveržė į pirmąjį vietą ir tokiu būdu iš lyderio pozicijos išstūmė Dakaro ralio legendą – Carlosą Sainzą, kuris šiandienos etapą baigė šeštoje vietoje.

„Man tai nebuvo pats geriausias etapas. Praradome penkias minutes, paskui važiavau labai greitai, paskui M. Ekstromą, ir vos neapvirtome“, – po šiandienos etapo sakė C. Sainzas.

N. Al-Attiyah galiausiai etape liko ketvirtas, atsilikęs nuo L. Moraeso 1 m 33 sek.

Stephane'as Peterhanselis, iškovojęs istorinę 50-ąją pergalę Dakaro ralio etape, su trečiuoju „Audi“ automobiliu užėmė šeštąją vietą.

Į greičiausiųjų dešimtuką pateko ir du lietuviai. Šiandienos greičio ruožą B. Vanagas baigė 8-oje vietoje, o V. Žala – 10-oje.

Bendroje įskaitoje B. Vanagas yra 15-as, o V. Žala – 10-as.

Daugiau naujienų apie Dakaro ralį – specialioje rubrikoje „Dakaras 2024“.