Eurolygos sezoną sėkmingai užbaigė Tel Avivo „Maccabi“ (20/14) komanda, kuri namie 100:96 (16:18, 21:24, 28:20, 21:24, 14:10) įveikė Madrido „Real“ (23/11) ekipą.

Ši pergalė užtikrino Tel Avivo ekipai penktąją vietą Eurolygos turnyrinėje lentelėje, kadangi Stambulo „Fenerbahče“ (19/15) suklupo. Tuo tarpu Madrido krepšininkai reguliarųjį sezoną užbaigs ne žemiau negu trečioje vietoje Tai nulems Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių rungtynės prieš Valensijos „Valencia“. Jeigu „Barcelona“ pralaimės „Real“ liks antri.

Ši Tel Avivo komandos pergalė taip pat reiškia, kad Kauno „Žalgiris“ pergalės atveju Miunchene aukščiausiai gali pakilti iki septintosios vietos turnyro lentelėje.

Taip nutiktų, jei rytoj pergalę pasiektų Belgrado „Partizan“ ekipa, kuri kovos prieš Atėnų „Panathinaikos“ klubą.

Rungtynėse tarp „Maccabi“ ir „Real“ nė karto nebuvo fiksuotas dviženklis atstumas. Antrajame ketvirtyje svečiai iš Ispanijos turėjo 9 taškų persvarą, tačiau tai buvo didžiausia, kokią pavyko įgauti susitikime.

Nepaisant to, pergalės tai negarantavo. Priešingai, ketvirtojo kėlinio pabaigoje gelbėtis turėjo būtent Madrido ekipa. Prasidėjus paskutinei minutei, Walteris Tavaresas pataikė baudos metimą, o vėliau dar du pridėjęs Gabrielis Deckas išlygino rezultatą (86:86).

Mačo didvyriu galėjo tapti Johnas Dibartolomeo, tačiau jo tolimas metimas skriejo pro šalį.

Pratęsimas prasidėjo nemaloniai „Maccabi“ ekipai – koją pasisuko ir iškart aikštę paliko L.Brownas.

Pratęsime likus žaisti minutę, svarbų tritaškį smeigė Darrunas Hilliardas. Jo šūvis leido persverti rezultatą, o netrukus du taškus pelnė ir Romanas Sorkinas (95:90).

Likus 23 sekundėms, G. Deckas švelnino rezultatą (95:92), tačiau aikštės šeimininkai neklydo nuo baudų metimo linijos. Taikliais dviemis atsakė D. Hilliardas (97:92).

Netrukus dar tris baudų metimus pridėjo ir Jake‘as Cohenas, o Izraelio ekipa pergalės iš rankų jau nepaleido (100:94). Tiesa, mačo pabaigoje dar du taškus pelnė Džananas Musa, tačiau tai jau nieko nekeitė – 100:96.

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 22 (5/8 dvit., 2/5 trit., 6/6 baud., 6 rez. perd., 27 n. b.), Joshas Nebo 15 (11 atk. kam.), Bonzie Colsonas 14 (9 atk. kam.), Wade‘as Baldwinas 11 (1/6 trit., 8 rez. perd.), Romanas Sorkinas ir Darrunas Hilliardas po 10.

„Real“: Guerschonas Yabusele 25 (3/7 dvit., 4/7 trit., 7/10 baud., 8 atk. kam., 29 n. b.), Džananas Musa 20 (8/9 baud.), Gabrielis Deckas 16 (7 atk. kam.), Mario Hezonja 15, Sergio Rodriguezas 8 (5 rez. perd.), Walteris Tavaresas 5 (7 atk. kam.).