25 metų Sergejui Maslobojevui Kuvaldai nepavyko iškovoti profesionalaus bokso turnyro „Bigger‘s Better“ čempiono vardo. Penktadienį Rygoje vykusiame aštuonių geriausių kovotojų superturnyre lietuvį pusfinalyje sustabdė vėliau čempionu tapęs latvis Mairis Briedis. Pirmoje dvikovoje mūsų šalies atstovas įveikė kitą latvį – Konstantiną Glukhovą, kuriam prieš pusmetį  buvo pralaimėjęs Vilniuje.

2012 metų „Bigger's Better“ turnyro čempionu tapu ringo šeimininkas ir favoritas M. Briedis. Finale savų sirgalių palaikomas vietos kovotojas teisėjų sprendimu nugalėjo prancūzą Fabrice'ą Auriengą. Latviui atiteko čempiono karūna ir 25 tūkst. JAV dolerių prizas. „Šį laimėjimą skiriu žmonai, - paėmęs mikrofoną kalbėjo nugalėtojas. – Dėkoju visiems sirgaliams. Laimėjome mes visi.“

TURNYRO EIGA

FINALAS

Fabrice Auriengas (Prancūzija, 30 metų, 187 cm ir 108 kg) – Mairis Briedis (Latvija, 27 metai, 186 cm ir 93 kg). Po trijų raundų įtemptos kovos nugalėtoju paskelbtas M. Briedis.

PUSFINALIS

Pirmoji dvikova: Fabrice Auriengas (Prancūzija, 30 metų, 187 cm ir 108 kg) – Aleksejus Mazikinas (Ukraina, 27 metai, 196 cm ir 117 kg). Teisėjų sprendimu nugalėtoju skelbiamas gerokai judresnis ir techniškai pajėgesnis F. Auriengas. Prancūzas tapo pirmuoju finalistu.

Antroji dvikova: Mairis Briedis (Latvija, 27 metai, 186 cm ir 93 kg) – Sergejus Maslobojevas (Lietuva, 25 metai, 91 kg). Pirmame raunde kova prasidėjo atsargiai, tačiau po truputį latvis taiklesniais smūgiais įgijo pranašumą. Antrojo raundo pradžioje S. Maslobojevas praleido smūgių seriją ir varžovo užspeistas į kampą nutarė nebetęsti kovos. Į finalą eina M. Briedis. Atrodo, lietuviui koją pakišo ir apsinuodijimas maistu dieną prieš turnyrą.

KETVIRTFINALIS

Pirmoji dvikova: Jevgenijus Orlovas (Rusija, 33 metai 207 cm 149 kg) – Aleksejus Mazikinas (Ukraina, 27 metai, 196 cm ir  117 kg). Teisėjų sprendimu laimėjo ir į pusfinalį pateko A. Mazikinas.

Antroji dvikova: Fabrice Auriengas (Prancūzija, 30 metų, 187 cm ir 108 kg ) – Wojciechas Jastrzebskis (Lenkija, 31 metų 190 cm ir 109 kg). Teisėjų sprendimu aiškia persvara laimėjo F. Auriengas. Pusfinalyje prancūzo laukia ukrainietis A. Mazikinas.

Trečioji dvikova: Konstrantinas Gluhovas (Lativija) – Sergejus Maslobojevas (Lietuva). Pirmame raunde sirgalių palaikomas barzdą ir plaukus užsiauginęs latvis buvo aktyvesnis, tačiau jo smūgiai dažniausiai tikslo nepasiekdavo - S. Maslobojevas puikiai jų išvengdavo. Antrajame raunde lietuvis buvo aiškiai pranašesnis ir smūgių serijomis varė į neviltį varžovą. Trečiasis raundas buvo tik formalumas, per kurį Kuvalda dar suteikė „braliukui“ kelias bokso pamokas. Vieningu teisėjų sprendimu – S. Maslobojevo pergalė.

Ketvirtoji dvikova: Evgenios Lazaridis (Graikija, 26 metai 198 cm ir 100 kg) – Mairis Briedis (Latvija, 27 metai 186 cm ir 93 kg). Latvis M. Briedis nokautavo varžovą ir pusfinalį kausis su S. Maslobojevu.

***

TIK FAKTAI

„Bigger‘s Better“ didžiojo finalo dalyviai: Wojciechas Jastrzebskis (Lenkija), Jevgenijus Orlovas (Rusija), Konstantinas Glukhovas (Latvija), Mairis Briedis (Latvija), Fabrice Auriengas (Prancūzija), Aleksejus Mazikinas (Ukraina), Evgenios Lazaridis (Graikija), Sergejus Maslobojevas (Lietuva). Turnyro formatas – trys raundai po tris minutes pagal bokso taisykles ir bendras 30 tūkst. JAV dolerių prizinis fondas.

S. Maslobojevas lapkričio 16 dieną Lenkijoje tapo tradicinio profesionalų bokso turnyro „Bigger's Better 17“ čempionu. Lietuvis turnyre dalyvavo jau trečią kartą ir pagaliau iškovojo pergalę. Jam atiteko 15 tūkst. JAV dolerių (41 tūkst. litų) čekis. Finale S. Maslobojevas po atkaklios kovos taškais įveikė lenką Wojciechą Jastrzebskį.

Šių metų gegužės 25 dieną Vilniuje vykusiame profesionalaus bokso turnyre „Bigger's Better“ vienintelis Lietuvą atstovavęs kovotojas S. Maslobojevas pirmoje dvikovoje pralaimėjo galingam latviui Konstantinui Gluhovui ir iš tolimesnių kovų pasitraukė. Vėliau latvis tapo šio turnyro nugalėtoju. Debiutas praėjusių metų rudenį „Bigger's Better“ turnyre S. Maslobojevui taip pat nebuvo sėkmingas. Pirmoje kovoje jis pralaimėjo vėliau nugalėtoju tapusiam rumunui Constantino Bejenaru.

TAIP PAT SKAITYKITE:

S. Maslobojevas-Kuvalda prieš didįjį „Bigger‘s Better“ turnyro finalą apsinuodijo

S. Maslobojevas-Kuvalda prieš „Bigger's Better“ didįjį finalą: norėtųsi grąžinti „braliukui“ skolą