Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė (9/2) Pasaulio taurės atrankoje iškovojo užtikrintą pergalę. Kęstučio Kemzūros auklėtiniai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje 89:64 nepaliko vilčių Vengrijos krepšininkams (5/6).

Tai buvo jau devintoji mūsiškių pergalė iš 11 galimų.

Lietuvos rinktinė jau anksčiau buvo užsitikrinusi vietą Pasaulio taurėje.

Intriga laikėsi tik rungtynių pradžioje. Pirmajame kėlinyje Vengrija pirmavo 8:4, o po 10 min. – 18:16. Nuo antrojo kėlinio lietuviai užtikrintai perėmė iniciatyvą.

Antrajame kėlinyje lietuviams atsirišo krepšys atakuojant iš tolimų distancijų ir Lietuva po 2  kėlinių jau pirmavo 40:31.

Sužaidus 4 min. trečiajame kėlinyje LIetuva pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 48:37.

Tritaškį pataikė ir aikštėje pasirodęs 20-ies Mantas Rubštavičius. Po jo taiklaus metimo visa Klaipėdos arena paskendo euforijoje.

Kėlinį užbaigė įspūdingas Mindaugo Kuzminsko dėjimas, po kurio Lietuvių persvara nekėlė abejonių – 63:45.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas. Lietuvos rinktinės žaidėjai kūrė gražius epizodus, o po 5 iš eilės Eimanto Bendžiaus taškų lietuviai pirmavo 75:57.

Šiose rungtynėse debiutavo kartu su M. Rubštavičiumi Lietuvos rinktinėje debiutavo Gabrielius Maldūnas ir Arnas Beručka.

Taškais pasižymėjo visi aikštėje pasirodę K. Kemzūros auklėtiniai.

Pasaulio taurės atranką Lietuva užbaigs sekmadienį, kai išvykoje susitiks su Prancūzija.

Pasaulio čempionatas vyks rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais, o rungtynes transliuos TV3 televizija, naujos kartos „Go3“ televizija ir naujienų portalas tv3.lt.

Lietuva: Mindaugas Kuzminskas 14 (6 atk. kam., 19 naud. bal.), Donatas Tarolis 13 (14 min.), Mantas Rubštavičius 12, Eimantas Bendžius 11 (3/7 tritaškiai), Martinas Gebenas 10, Margiris Normantas 8 (2/5 tritaškiai).

Vengrija: Mikaelis Hopkinsas 17 (3/3 tritaškiai, 5 atk. kam.), Adamas Somogyi 13, Szilardas Benke 11 (3/9 tritaškiai)