Atėnuose buvo sužaistos Eurolygos C grupės rungtynės tarp vietos „Panathinaikos“ (1/3) ir Kauno „Žalgiriu“ (2/2). Lietuvos čempionai buvo be gailesčio sutripti atėniečių 56:91 (13:27, 12:17, 16:26, 15:21).

Atėnų „Panathinaikos“ 91:56 Kauno „Žalgiris“

Mačo eiga:

Ketvirtasis kėlinys:

Nors ir „Panathinaikos“ žaidėjai pradėjo naudoti šou elementus, nesigynė kibiai kaip praėjusius kėlinius, tačiau vistiek kėlinį laimėjo užtikrintai 21:13. „Žalgirio“ žaidėjai atrodė visiškai palūžę. Žalgiriečiai pralaimėjo net 35 taškų skirtumu 56:91.

Trečiasis kėlinys:

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. „Panathinaikos“ krepšininkai ir toliau prieš kauniečius žaidė lyg prieš mėgėjus. Nepaisant nesėkmingo žaidimo Kauno „Žalgirio“ žaidėjai per minutės pertraukėlę užsidirbo techninę pražangą. Vienintelė gera žinia po šio kėlinio kauniečiams yra tai, kad Jankūnas su Kalniečiu pasirodė trečiajame kėlinyje. Prieš ketvirtąjį kėlinį Atėnų „Panathinaikos“ triuškina „Žalgirį“ rezultatu 70:41.

Antrasis kėlinys:

Iki aštuntosios antrojo kėlinio minutės žaidimas atrodė išsilyginęs, tačiau kėlinio pabaigoje „Žalgiriui“ prasidėjo nesėkmių liūnas. „Panatinaikos“ pelnė 7 taškus be atsako, o per paskutines 15 sekundžių traumas patyrė du startinio penketo žalgiriečiai, Paulius Jankūnas ir Mantas Kalnietis ir neaišku ar dar galės padėti šiose rungtynėse. Po dviejų kėlinių kauniečiai atsilieka 25:44.

Pirmasis kėlinys:

Daug sėkmingiau rungtynes pradėjo namuose žaidžiantis graikai. Nepaisant to, kad „Žalgiris“ pirmieji pelnė taškus 2-ąją kėlinio minutė šeimininkai pirmavo 7:1. Niekaip negalėję įsižaisti kauniečiai dar po 4 minučių atsilikinėjo daugiau negu 10 taškų 8:19. Kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo kiek užtikrinčiau žaisti puolime, tačiau gynyba buvo „kiaura“ ir po pirmojo kėlinio Lietuvos čempionai atsilieka 13:27.

Startiniai penketukai:

Atėnų „Panathinaikos“: Nick Calathes, James Gist, James Feldeine, Ognjen Kuzmic, Vladimir Jankovic.

Kauno „Žalgiris“: Olivier Hanlan, Paulius Jankūnas, Mantas Kalnietis, Edgaras Ulanovas, Ian Vougioukas.

Situacija prieš rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ sieks pirmą kartą laimėti prieš „Panathinaikos“ krepšininkus Atėnuose, iki šiol devynis kartus išvykoje žalgiriečiai patyrė nesėkmės. „Žalgirio“ gretose taip pat žaidžia du žaidėjai laimėję Eurolygą su Atėnų „Panathinaikos“ klubu. 2007 metais tai padarė Robertas Javtokas, o 2011 Ian Vougioukas.

Buvęs „Panathinaikos“ žaidėjas Ianas Vougioukas neabejoja, kad atėniečiai dar atsigaus Eurolygos turnyre: „Tai tik laiko klausimas kada „Panathinaikos“ suras savo tikrąjį žaidimą. Tačiau tikiuosi, kad tai užsitęs dar bent savaitę“.