24
„Arsenal“ laimėjo trečiąją FA taurę per pastaruosius ketverius metus (nuotr. SCANPIX)

Visą sezoną kritikuotas Arsene’as Wengeras triumfuoja. Jo treniruojama Londono „Arsenal“ šeštadienį „Wembley“ stadione 2:1 (1:0) nugalėjo Anglijos čempionus „Chelsea“ futbolininkus ir trečiąkart per pastaruosius ketverius metus laimėjo FA taurę.

24

Pirmasis kėlinys

Rungtynes aktyviau pradėjo „Arsenal“. Ši komanda pirmosiomis minutėmis kėlė kampinį, bet „Chelsea“ apsigynė. Neilgam. Iškart po kampinio, 5-ąją minutę, kamuolį į vartus pasiuntė Alexis Sanchezas. Iš pradžių teisėjai dėl čiliečio žaidimo ranka įvarčio neįskaitė, bet po to nuomonę pakeitė. 1:0 „Arsenal“ pirmavo.

„Arsenal“ nemažino tempo ir turėjo dar porą pavojingų momentų. Geriausia galimybė priklausė Aaronui Ramsey. Jis smūgiavo į vartus, bet netoli linijos buvęs Gary Cahillas kamuolį išmušė.

„Chelsea“ tenkinosi ataka, kai varžovai į vartus neleido mušti nei Edenui Hazardui, nei Diego Costai.

Po kampinio vėl netoli tikslo buvo „Arsenal“. Į vartus smūgiavo Danny Welbeckas. Kamuolys atsimušė į virpstą. Prie pat jo likęs A. Ramsey nepasižymėjo.

Iš labai sudėtingos padėties į vartus sugebėjo mušti D. Costa. „Chelsea“ puolėjas neįveikė paskutinės varžovų tvirtovės – vartininko Davido Ospinos.

Sužaidus maždaug pusvalandį, dar vieną šansą turėjo D. Welbeckas. „Arsenal“ futbolininkas po kontratakos keturi prieš tris pabėgo kairiuoju kraštu, sugebėjo smūgiuoti į vartus, kamuolį vėl teko išmušti netoli linijos buvusiam G. Cahillui.

Antrasis kėlinys

Jį Anglijos čempionai „Chelsea“ futbolininkai pradėjo nusiteikę išlyginti rezultatą. Neblogą galimybę turėjo Victoras Mosesas, bet jam po atakos dešiniuoju kraštu įmušti nepavyko.

„Chelsea“ kontroliavo kamuolį, bet „Arsenal“ sėkmingai gynėsi. Įsiminė pora netikslių „Chelsea“ futbolininkų tolimų smūgių.

68-ąją minutę antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo V. Mosesas. Jam antrasis įspėjimas parodytas už vaidybą, siekiant 11 metrų baudinio.

76-ąją minutę „Chelsea“ pasiekė savo. D. Costa po Williano perdavimo rezultatą išlygino – 1:1.

78-ąją minutę nuo varžovų pabėgo ką tik po keitimo aikštėje pasirodęs Olivier Giroud. Prancūzas pirmuoju lietimu atliko rezultatyvų perdavimą A. Ramsey. „Arsenal“ vėl pirmavo – 2:1.

84-ąją minutę dešiniuoju kraštu nurūko Hectoras Bellerinas. „Arsenal“ ispanas taikėsi į tolimąjį vartų kampą, bet smūgis tikslo nepasiekė.

86-ąją minutę puikią progą turėjo D. Costa. Šįkart jis mušė tiesiai į vartininką D. Ospiną.

87-ąją minutę po kontratakos „Arsenal“ vokietis Mesutas Ozilas pataikė į virpstą. Vėliau vokietis turėjo dar vieną šansą.