Ar „Žalgiris“ diktuos madas Milane?

Sužlugdyti psichologiškai. Tokie pastaruoju metu atrodo Milano „Emporio Armani“ krepšininkai. Su jais šiandien Italijoje Eurolygos rungtynes žais Kauno „Žalgiris“.

Milano „dizaineriai“ Eurolygoje patyrė net septynis pralaimėjimus iš eilės. Panašu, kad„Emporio Armani“ krepšininkai pastaruoju metu yra psichologiškai palūžę. Jie dabar žaidžia be ugnelės ir didesnio ūpo.

Krepšininkai nerodo didelio noro aikštėje, sunkiai juda aikštėje. Galbūt prastokas jų fizinis pasirengimas, o gal tokiu būdu pasireiškia žaidėjų protestas prieš trenerį Jasminą Repešą. Susidaro įspūdis, kad „dizaineriai“ nebetiki savo stratego sistema. Milano komanda ypač silpnai ginasi. Tai pirmiausia pasakytina apie Miroslavą Raduljicą, Krunoslavą Simoną, Milaną Mačvaną. Vienintelis Jamelas McLeanas gynyboje darbuojasi iš esmės nepriekaištingai.

M. Raduljica yra turbūt blogiausiai besiginantis Eurolygos „centras“. Gal jis gintųsi ir geriau, bet žvelgiant iš šono serbas nededa maksimalių pastangų. Jis nedemonstruoja tokio sportinio pykčio kaip Atėnų „Panathinaikos“ klube. „Emporio Armani“ praleidžia po 88,71 taško. Tai prasčiausias rodiklis turnyre.

Atrodo, kad mikroklimatas Italijos ekipoje nėra pats geriausias. Per mačą Stambulo „Galatasaray“ Mantas Kalnietis nugriuvo po varžovų krepšiu. Lietuvis gulėjo keletą sekundžių, bet niekas iš komandos draugų nepriėjo ir nepadėjo atsikelti. Matyti, kad M. Kalnietis Italijos klube nesijaučia komfortabiliai.

Kalbama, kad „mikroklimatą“ labiausiai griovė savanaudiškumo garsėjantis Alessandro Gentile. Tiesa, jam išėjus „Emporio Armani“ Eurolygoje pralaimėjo visas penkerias rungynes.

Kai M. Raduljica sėdi ant suolo, „Emporio Armani“ krepšininkai paprastai tankina gynybą baudos aikštelėje, nes J. McLeanui trūksta ūgio (203 cm), o M. Mačvanui – šuolio ir atletiškumo. Šiose situacijoje varžovams lieka daug laisvės prie tritaškio linijos. Milano ekipa praleidžia po 9,93 tolimo metimo. Tai blogiausias rezultatas Eurolygoje.

REKLAMA

Italijos čempionai neretai taiko mišrią gynybos sistemą, kai sustojama „aikšte“, bet esant reikalui keičiamasi ginamaisiais. J. Repešos auklėtiniai stengiasi, kad oponentai kuo rečiau atakuotų iš baudos aikštelės.

Nors „Emporio Armani“ pagal surinktus taškus užima ketvirtąją vietą, pastaruoju metu rezultatyvumas sumažėjo. Milano komandos puolimo taktika gana paprasta, vyrauja trumpi deriniai. „Ant ūselio“ kamuoliai įmetami ne tik M. Raduljicai, bet ir J. McLeanui bei Rakimui Sandersui. Pasinaudojęs aukštaūgio užtvara K. Simonas atlieka nemažai vadinamųjų „floaterių“ – iš kelių metrų atstumo atakuoja atsispyręs viena koja.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų