Vieną „Žalgirio“ lyderių iš rikiuotės išmetęs Achilo sausgyslės plyšimas gan dažna, nors ir labai skaudi, trauma krepšinio pasaulyje. Kitos neretai pasitaikančios aukštaūgių traumos yra čiurnos patempimas, kelio sąnario sužalojimai, taip pat rankų pirštų lūžiai.
Nors didžioji dalis krepšininkų, laimei, po traumų atsistato, tačiau ne vienam jų dėl to anksčiau laiko teko nutraukti savo karjerą arba likusią karjerą tęsti vis jaučiant skausmus ir traumų pasekmes.
Arvydas Macijauskas
Sąrašą pradeda Lietuvos krepšinio žvaigždė, kuriam teko patirti Achilo sausgyslės plyšimą.
Vitorijoje, Pirėjuje ir krepšininkų išsvajotoje NBA žaidusio krepšininko karjera baigėsi vos 28-erių. 2006 m. patirtą Achilo sausgyslės traumą A. Macijauskui gydytis buvo sudėtinga ir viena blauzda tapo 3 cm siauresnė nei kita.
Nors į aikštelę jis vėliau dar išbėgo, tačiau galutinai karjerą jis pabaigė po nugaros išvaržos.
Arvydas Sabonis
1986 m. prieš pat NBA naujokų biržos šaukimą A. Saboniui irgi plyšo Achilo sausgyslė. Nors žymiausio Lietuvos krepšininko trauma nesustabdė ir po jos jis sužaidė dar 17 sezonų, tačiau dauguma vyresnės kartos sirgalių dar prisimena tą nerimą.
Dar labiau nuliūdino tai, kad po pirmosios operacijos Sabas antrą kartą susižeidė tą pačią koją ir turėjo vėl gultis ant operacinės stalo. Net ir po tokių nesėkmių A. Sabonis su SSRS rinktine iškeliavo į Seulo olimpines žaidynes ir iš ten parsivežė aukso medalius.
Yao Mingas
2002 m. 22-ejų kinas buvo pirmuoju šaukimu pasirinktas NBA Hiustono „Rockets“ ekipos. Įspūdingus įgūdžius demonstravęs vidurio puolėjas 2009 m. rungtynių metu susilaužė kairės kojos kulkšnį ir tai lėmė jo karjeros pabaigą. Turint omenyje, kad krepšininkas yra net 2,29 m ūgio, kulkšnys ir keliai visada buvo labai probleminės vietos.
Po šios traumos Y. Mingas sužaidė tik penkerias rungtynes, tačiau iki dabar išliko daugelio krepšinio fanų atmintyje.
Derrickas Rose‘as
D. Rose‘as buvo laikomas geriausiu nuo pirmos savo karjeros dienos. Jo atletiškumas ir talentas 2011 m. padėjo tapti jam visų laikų jauniausiu MVP NBA lygoje.
Visgi, vos praėjus metams kryžminio raiščio plyšimas krepšininką sustabdė ir jam teko praleisti visą 2012-2013 m. sezoną. Nors po to jis grįžo į aikštelę, tačiau jį ištiko kelio menisko trauma, o ją išsigydęs įžaidėjas tokių puikių rezultatų jau nebedemonstravo.
Linas Kleiza
2011 m. Lietuvos rinktinės lyderio karjera buvo pakibusi ant plauko. Jam įplyšo kelio meniskas, o po šios operacijos sekė dar sudėtingesnė – mirkolūžio kremzlės defektui panaikinti.
Nors nedaugelis sportininkų ryžtasi tokioms operacijoms, aukštaūgis ištvėrė metų laiko reabilitaciją ir sugrįžo į aikštelę. Po nesėkmės jis dar žaidė Milano „Olimpia E7“ ir Stambulo „Fenerbahče“ klubuose.
Jay Williamsas
2002 m. J. Williamsą Čikagos „Bulls“ pasirinko antruoju šaukimu – iškart po Y. Mingo. Gynėjas debiutiniame sezone vidutiniškai pelnydavo po 9,5 taško, atkovodavo 2,6 kamuolio ir atlikdavo 4,7 rezultatyvaus perdavimo, tačiau jo karjera apmaudžiai nutrūko 2003 m. Nors traumą jis patyrė ne aikštelėje, tačiau neatsargiai be šalmo vairavęs motociklą krepšininkas papuolė į avariją, kurioje patyrė daugybines traumas.
Po reabilitacijos gydantis kryžminius kelio raiščius ir kojos nervus aukštaūgis dar bandė grįžti į aikštelę, tačiau nesėkmingai ir savo kelią NBA baigė būdamas 22-ejų.
Robertas Javtokas
Panašią nesėkmę kelyje patyrė ir visiems puikiai žinomas Kauno „Žalgirio“ ir nacionalinės rinktinės vidurio puolėjas R. Javtokas. 2002 m. krepšininkas motociklu beveik 200 km/h skriejo link sostinės, kai neatsargaus manevro metu rėžėsi į šalimais buvusį automobilį.
Aukštaūgis patyrė sudėtingas traumas – susižalojo petį, kelį, inkstus, o labiausiai gąsdino į keletą dalių sutrupėjęs šlaunikaulis. Net ir po tokio potyrio lietuvis sugrįžo į krepšinio aikštelę ir tęsė savo karjerą iki 2017 m.