REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos irkluotoja Ieva Adomavičiūtė įsivėlė į dopingo skandalą. Merginos kraujyje buvo rasta neleistinų medžiagų, dėl kurių buvo gauta dvejų metų diskvalifikacija.

Lietuvos irkluotoja Ieva Adomavičiūtė įsivėlė į dopingo skandalą. Merginos kraujyje buvo rasta neleistinų medžiagų, dėl kurių buvo gauta dvejų metų diskvalifikacija.

REKLAMA

Vasario 8 d. I.Adomavičiūtė išgirdo Antidopingo taisyklių pažeidimo bylų nagrinėjimo komisijos sprendimą – 2 (dvejų) metų trukmės diskvalifikacija. Jos laikotarpis pradedamas skaičiuoti nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. ir baigiasi 2022 m. rugsėjo 15 d.

Šis sprendimas panaikino visus sportininkės varžybų rezultatus nuo mėginio paėmimo (2020 rugpjūčio 19 d.) iki laikinojo sportininkės suspendavimo (2020 m. rugsėjo 15 d.). Tai reiškia, kad lietuvė prarado savo turėtą bilietą į Tokijo olimpines žaidynes.

VšĮ „Lietuvos antidopingo agentūra“ (LAA) apie sportininkės 2020 m. rugpjūčio 19 d. – ne varžybų metu – surinktame mėginyje rastą medžiagą higenaminą pranešė rugsėjo 15 d.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2017 m. sausio 1 d. higenaminas buvo įtrauktas į WADA (Pasaulio antidopingo agentūros) draudžiamų medžiagų sąrašą kaip S3 grupės beta-2 agonistas. Ši medžiaga yra draudžiama tiek varžybų, tiek ne varžybų metu.

REKLAMA

Higenaminas yra natūrali augaluose randama medžiaga. Tai natūrali stimuliuojanti medžiaga, kuri būna arba stimuliuojančiuose papilduose arba papilduose mesti svorį.

Paprastai kalbant, higenaminas gali pakelti širdies ritmą ir taip stimuliuoti kraujotaką.

„Aš tikėjausi sprendimą gauti dar prieš savaitę ir tris dienas. Toks laiko tempimas – vis tikėjausi, kad gausiu ar negausiu. Kai gavau laišką tikėjausi, kad gausiu mažiau nei du metus. Pamačius tuos du metus buvo labai liūdna“, – TV3 žinioms kalbėjo I. Adomavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

Sportininkė jau turėjo iškovojusi bilietą į olimpines žaidynes, tačiau ne tai yra apmaudžiausia.

„Su ta olimpiada aš jau susitaikiau, bet yra apmaudas, kad du metai yra labai ilgas laiko tarpas. Bus labai sunku grįžti į sportą. Mano diskvalifikacija baigiasi rugsėjo 15 dieną, o 2022 m. pasaulio čempionatas prasidės to pačio mėnesio 18 dieną. Tai yra trys dienos nuo mano diskvalifikacijos pabaigos.

Kad išvis nebus bausmės nesitikėjau, nes buvo rasta medžiaga ir aš esu atsakinga. Tikėjausi apie šešis mėnesius, nu maksimum devyni“, – sakė irkluotoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sprendimą I. Adomavičiūtė žada skųsti ir buvo suglumusi dėl draudžiamo preparato kilmės. Pasak irkluotojos, nei maiste, nei papilduose penkių mėnesių laikotarpiu ji nerado higenamino.

„Gaila pasiduoti, kai mano sąžinė yra švari. Aš nenaudojau nieko draudžiamo. Jei tai atsitiko atsitiktinai – norime gauti kuo mažesnę bausmę

Du metai yra nemažas laiko tarpas. Dar ne viskas prarasta, bandysime kreiptis į arbitražo teismą“, – gynėsi I. Adomavičiūtė.

REKLAMA

I. Adomavičiūtė bandė gintis tuo, kad ji galėjo suvartoti medžiagos pati to nežinodama, tačiau Lietuvos antidopingo agentūra tokią versiją atmetė.

„Sportininkė buvo testuota ne varžybų metu ir jos organizme buvo aptiktas higenaminas. Tai yra draudžiamoji medžiaga, priskiriama stimuliantų klasei.

Vakar girdėjome tą versiją, kad sportininkė galėjo tai sunaudoti per maistą. Tačiau sportininkė neįrodė, kad ta medžiaga pateko į organizmą per maistą“, – TV3 žinioms sakė LAA vadovė Rūta Banytė.

REKLAMA

5 kartus Pasaulio čempionė įvairiose amžiaus grupėse ir 2019 metais įvykdžiusi normatyvą į olimpines žaidynes I. Adomavičiūtė turėjo savo gynybą, tačiau, pasak R. Banytės, ji nebuvo įtikinama.

„Sportininkė įtarinėjo, kad galėjo būti užteršti tam tikri maisto papildai ar maistas, arbata. LAA bendradarbiaudama su WADA laboratorijomis sudarė sąlygas sportininkei išsitirti. Visur atsakymai buvo neigiami – draudžiamų medžiagų papilduose ar maiste nebuvo“, – kalbėjo R. Banytė.

LAA vadovė pripažino, kad šis beprecedentis atvejis yra vienas iš žymiausių jos karjeroje. Taip pat, R. Banytė priminė ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto poziciją – „už švarų sportą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų