• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nelengvą Kauno „Žalgirio“ sezoną vainikavo dar vienas nusivylimas. Įnirtingoje kovoje paskutinis Luko Lekavičiaus metimas skriejo pro šalį, o tai reiškė, kad Vilniaus „Rytas“ tapo čempionais

45

Nelengvą Kauno „Žalgirio“ sezoną vainikavo dar vienas nusivylimas. Įnirtingoje kovoje paskutinis Luko Lekavičiaus metimas skriejo pro šalį, o tai reiškė, kad Vilniaus „Rytas“ tapo čempionais

REKLAMA

88:87 rungtynes laimėję vilniečiai seriją uždarė rezultatu 3:1. „Žalgiris“ laimėjo tik trečiąjį serijos mačą namų arenoje.

Nors po rungtynių Andrea Trinchieri apgailestavo dėl tokio rezultato, tačiau nevilties nerodė. Treneris gyrė savo žaidėjus už kovingumą ir sveikino meistriškai pasirodžiusius varžovus.

„Sveikinimai „Rytui“. Buvo sunki serija. Pralaimėjome du mačus pratęsime, pralaimėjome rungtynes vienu tašku. Turėjome galimybę laimėti antrą ir ketvirtą mačą, bet nebuvo lemta. Noriu dar kartą pasveikinti „Rytą“, nes jie pademonstravo daug gerų individualių pasirodymų.

Mano komanda atidavė viską, nemanau, kad gali turėti geresnę galimybę. Žinojome, kad laukia tokios rungtynės, kad turėsime pakilti. Antroje pusėje jie buvo labai stabilūs gynyboje, mes strigome, bet vėl sugrįžome. 

REKLAMA
REKLAMA

Turėjome šansą laimėti, parvežti seriją į Kauną, bet, kaip jau sakiau, nebuvo lemta. Vienintelė priežastis buvo mūsų gynyba, kuri visoje serijoje buvo labai trapi. Tai, kad trečiame kėlinyje pelnėme daug taškų, bet nebuvome priekyje, parodo, kad neturėjome pakankamai sąmoningumo žaisti šitą seriją“, – kalbėjo treneris.

REKLAMA

„Žalgiris“ turėjo labai sunkų sezoną su daugybe pakilimų ir nusileidimų, – pridūrė jis. – Manau, kad sezono viduryje padarėme gerą darbą, turėjome gerą atkarpą Eurolygoje, laimėjome KMT taurę, bet buvo sunku. 

Į finalus atėjome galvodami, kad viskas, ką darėme bus ten, bet praradome savo lyderį. Tikiu, kad galėjome pasirodyti geriau. 

Pamoka labai parasta – aš priimsiu bet kokią kritiką, esu pakankamai patyręs, bet dalykas tas, kad mūsų organizacija turi mokytis tam, kad tobulėtų. Darėme daug klaidų šį sezoną ir jei iš to neišsivystai, labai sunku suburti gerą komandą. 

REKLAMA
REKLAMA

Reikia suprasti viską, kas neveikė, kad pademonstruotume stipresnę „Žalgirio“ versiją.“

Kaip ir daugeliu atvejų, taip ir dabar A. Trinchieri nepraleido progos padėkoti visiems žaliai-baltų sirgaliams. 

„Noriu padėkoti visiems mūsų fanams. Jie palaikė mus, stūmė mus. Esu šiek tiek nusivylęs pabaiga, bet žinau, kad mano komanda atidavė viską, tiesiog nebuvo lemta“, – dėstė jis.  

Pirmą ir antrą mačus sustabdėte Marcusą Fosterį. Kas nepavyko kituose dviejuose mačuose?

Jis sužaidė dvejas geras rungtynes, puikiai pasirodė. Šįvakar padarėme tiek daug klaidų jį dengdami, kad buvo šiek tiek gėda. Praleisti dvitaškį paskutinėje atakoje buvo labai skaudu, bet turime duoti duoklę Marcusui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis puikus žaidėjas ir tikiu, kad jis serijos MVP. 

Prieš finalą praradote Keenaną Evansą. Kaip tai jus paveikė?

Nesugebėjome surasti tokios geros tėkmės puolime, ypač pikenroluose. „Rytas“ turėjo vienu puolėju mažiau ginti. Kai prarandi lyderį, prarandi daug mažų ir didelių dalykų. 

Noriu pabrėžti, kad nebūtų dviprasmybių – mes turėjome pakankamai tam, kad laimėtume seriją. Faktai yra viena, nuomonės – visai kas kita. 

Kokią viziją turite kitų metų komandos paveikslui?

Visų pirma turime padaryti labai gilią šio sezono analizę. Manau, kad ši serija pasakys labai daug. Mes galime slėptis už Keenano, bet tai bus didžiausia klaida, kokią galime padaryti. 

REKLAMA

Faktas, kad jis buvo mūsų puolimo lyderis, jo asmenybė aikštelėje ir už jos ribų yra kažkas, kas mums svarbu. Jis šviesus, jis supranta, jis nebijo nešti atsakomybės ant savo pečių. Visi žiūrėjo į jį. 

Kai prarandi tai, tu prarandi kažką, bet tikiu, kad galime ir turėtume pasirodyti geriau. 

Kurie „Ryto“ žaidėjai jūsų akimis turi potencialo žaisti aukštesniame lygyje?

Nežinau. Marcusas jau žaidė Eurolygoje… Nežinau, dabar turiu kitų minčių. Fosteris, Gorhamas serijoje žaidė puikiai, Normantas.

REKLAMA

Ką kaip treneris išmokote per šiuos pusę metų Kaune?

Išmokau daug, bet turiu suvirškinti viską, ką išmokau. Man yra be galo skaudu būti ne toje istorijos pusėje. Tai yra 6 ar 7 kartas, kai „Žalgiris“ nelaimi LKL. Tai tarsi tatuiruotė, kuri liks ant mano kūno kitiems sezonams. 

Tai labai paprasta pamoka, bet išmokau, kad reikia tobulėti. Dalykai, kuriuos padarėme šį sezoną, nepakankami. Mes turime prisitaikyti prie daugelio dalykų, kur nebuvome geri. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po to, kai Lekavičius prametė tritaškį, su Tautvydu Saboniu ėjote prie sekretoriato. Ar tai buvo iš desperacijos kažką pakeisti?

Nedėkite žodžių man į burną. Nėra nevilties. Buvo pražanga prieš Arną ir aš paprašiau ją patikrinti, nes buvo kontaktas. Paprašiau teisėjų patikrinti, bet jie jau buvo duše. Nežinojau, kad teisėjauja Usainas Boltas, turėjome juos surasti, kad patikrintų. 

Tai tarsi pokštas. Klausiau, kur teisėjai, o niekas nežinojo, kur jie yra. Aš tiesiog norėjau, kad jie pažiūrėtų paskutinę ataką.

REKLAMA

Ar ši pralaimėta serija verčia jus galvoti apie savo ateitį? 

Apie savo ateitį galvoju kasdien. Tai nėra šios serijos klausimas. 

Kokia yra jūsų kontrakto situacija? 

Šiuo metu ne. Kūnas dar neatvėsęs po finalo. Žinau, kad man tikrai rūpi „Žalgiris“. Atvykau čia, stengiausi padėti, padariau gerų dalykų, bet ir klydau, kaip kiekvienas treneris. Dabar ne laikas galvoti apie mane.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų