• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno „Žalgirio“ jau ketvirtadienį stoja į pirmąjį naujojo sezono Eurolygos dvikovą. Kazio Maksvyčio auklėtinių pirmajame turnyro ture laukia išvyka į Italija ir rungtynės su Bolonijos „Virtus“.

Kauno „Žalgirio“ jau ketvirtadienį stoja į pirmąjį naujojo sezono Eurolygos dvikovą. Kazio Maksvyčio auklėtinių pirmajame turnyro ture laukia išvyka į Italija ir rungtynės su Bolonijos „Virtus“.

REKLAMA

Mačas ketvirtadienį prasidės 21.30 val. Lietuvos laiku. Rungtynes tiesiogiai transliuos „Go3 Sport 1“ kanalas.

Prieš tarptautinio sezono startą K. Maksvytis tradicinėje spaudos konferencijoje aptarė laukiančius varžovus ir komandos bėdas.

„Prasideda ilgas Eurolygos sezonas. Nepasakyčiau, kad per pasiruošimą viskas buvo sklandu, bet lyginant su praėjusiais metais, esame žymiai geresnėje padėtyje ir žinome, kas mūsų laukia. Esame pasiruošę pirmoms rungtynėms. Varžovas turi naują trenerį, yra labai fiziška komanda. Tai bus stiprus varžovas išvykoje, o iš mūsų pusėje džiaugiamės, kad esame sveiki“, – sakė K. Maksvytis.

Kas buvo nesklandu?

Pasiruošimas prasidėjo gerai, bet vėliau grįžo rinktinės žaidėjai, nauja stovykla Kipre, reikėjo susilipdyti, priprasti vieniems prie kito. Atėjo treneris, nauji žaidėjai, buvo situacijų, kurios išmušė mus iš vėžių, bet tam ir yra pasiruošimas. Žaidėme su stipriomis komandomis, kurios gerai žaidžia savo čempionatuose ir tos kontrolinės nuteikia optimistiškai.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip įvertintumėte naujojo sezono komandos sudėtį?

Taip, kaip ir planavome, išskyrus tą vieną mažą smulkmeną, nutikusią prieš pat startą. Nesitikėjome, kad I. Brazdeikis išvyks. Lyginant su praėjusiais metais, tų pasikeitimų nėra daug. Atvyko B. Manekas vietoj T. Cavanaugh, N. Mitrou-Longas vietoje Iggy ir įdomiausia, ar K. Evansas bus toks pat, koks ir pernai.

REKLAMA

Kiek yra lengviau pradėti sezoną jau nebūnant debiutantu?

Kažkiek lengviau, nes jau žinome vienas kitą, ko laukti ir reikalauti iš žaidėjų. Treneriai padarė neblogą darbą.

Kokias pamokas atsinešate iš praėjusio sezono prieš Eurolygos startą?

Svarbiausios tos, kurios laukia priešaky. Niekada nebūna dvejų vienodų rungtynių. Laimi ta komanda, kuri čia ir dabar būna geresnė.

Kokie tie ženklai komandoje buvo po mačo su Pasvaliu?

Pagerėję. Vakar turėjome neblogą treniruotę, prieš LKL tie ženklai nebuvo tokie geri.

Yra kas kelią nerimą?

Kodėl jūs vis taip.. viskas gerai, jauduliukas tik prieš startą. Nerimą kelia nebent tai, kad pradėjome nesusikaupę, sužaidėme vieną kėlinį, kuris pakeitė rungtynes. Norėtųsi taip žaisti visą mačą. Reikia pradėti mačą su tinkamu intensyvumu, motyvacija, bet žaidėjai irgi padalina save. Tikiuosi, kad rytoj žaisime taip, kaip tą vieną gerą kėlinį.

REKLAMA
REKLAMA

Jūs galbūt turite savo nuomonę apie tą S. Scariolo ir „Virtus“ konfliktą?

Keista situacija, net neprasidėjus pirmoms rungtynėms. Mes galbūt kažko nežinome, nes neatrodo logiškas sprendimas. Treneris buvo per plauką nuo vyr. trenerio posto Madride ar Toronte. Aš stoju į trenerio pusę.

Ar galima tikėtis, kad A. Butkevičius šiemet duos daugiau naudos ir puolime?

Arnas turi savo veidą, labiau gynybinis, padedantis žaidėjas, surenkantis tų pigių taškų, dirbantis juodą darbą. Nereikia norėti, kad jis kardinaliai pasikeistų. Bet, aišku, amtome jo pastangas, kaip komanda pasikeičia jam būnant aikštėje. Ypač sezono pradžioje, kol ieškome savo veido, jis daugiau praleis laiko žaisdamas, nes tai stabilumo garantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar matote jau dabar „Virtus“ pasikeitimus žaidime, kai komandos vairą perėmė L. Banchi?

Dauguma žaidėjų likę, pasikeitimų didelių nėra. Dar kol kas nesimato trenerio braižas, atvykęs tiesiai sukosi į sūkurį. Turėjo dar mažiau laiko nei aš. Komandą lipdys aplink žaidėjus, kurie yra atletiški ir pakankamai patyrę. Kažko drastiško nebus.

L. Banchi su latviais pasaulio čempionate įveikė lietuvius. Dabar turėsite šansą revanšui. Ar yra likę dar nuoskaudų dėl to pralaimėjimo?

REKLAMA

Būtinai reikėjo priminti. Yra nuoskauda, aišku, turėjome daug emocijų, kurias išeikvojome anksčiau. Deja, nebeliko jų ir motyvacijos žaisti dėl penktos vietos, ko nepasakysi apie latvius.

Be abejo, turime savo ambicijų, tad sieksime revanšo. 

T. Šengelija yra, matyt, pavojingiausias varžovų krepšininkas. Ar galima sakyti, kad R. Šmitas yra ideali atsvara gintis prieš kartvelą?

Jis sezono pradžioje žaidžia gerai. Reikės galbūt kažką aukoti, ką jis blogai daro. Pagal kūną, fiziškumą, R. Šmitas yra viena pagrindinių opcijų. Bet būtų klaida palikti mūsiškius vienas prieš vieną, tad bandysime T. Šengeliją sustabdyti komandiniais veiksmais.

REKLAMA

Ar juntamas fizinis skirtumas tarp tų žaidėjų, kurie vasarą ilsėjosi ir tų, kurie žaidė pasaulio čempionate?

Pirmomis dienomis tai ir buvo juntama, tačiau dabar jau ne. Tiek E. Ulanovas, tiek A. Butkevičius buvo gerame ritme. Nemanau, kad T. Dimša atrodo blogiau už juos. Praėjo kelios savaitės, dirbame visi vienodai, kol kas nesimato.

Kiek K.Evansas toli nuo tos formos, koks buvo praėjusių metų gruodį?

Manau, kad jis artėja link to savo piko. Svarbiausia, kad sveikas Galbūt kažkiek galvoje dar yra baimės daryti stipresnė ar staigesnį judesį, bet sulig kiekviena treniruote ateina pasitikėjimas. Bet tikimės, kad jis bus toks pat svarbus, kaip ir pernai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kokio tipo žaidėjo norite vietoje Igno Brazdeikio?

Kažką panašaus į jį. Mums reikia žaidėjo, kuris darytų skirtumą. Nereikia atsarginio žaidėjo. Turime talentingų lietuvių ir kitų žaidėjų, todėl nenorime, kad padidėtų konkurencija. Kai imsime žaidėją tai tik tokį, kuris darytų skirtumą aikštelėje. Nepalanki padėtis mums, kad viskas įvyko prieš pat sezono pradžią Eurolygoje. Turėjome kelias opcijas, bet nepavyko, todėl dabar eisime link tikrojo varianto. Norėtume žaidėjo su patirtimi, kad iš karto galėtų duoti naudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų