40
V. Čeburinas. (I. Ivanov nuotr.)

Vilniaus „Žalgiris“ ketvirtadienio vakarą buvo per sprindį nuo to, kad prasibrautų į UEFA Europos lygos grupių etapą. Vladimiro Čeburino auklėtiniai ketvirtojo etapo atrankos atsakomosiose rungtynėse 3:3 po pratęsimo sužaidė su Razgrado „Ludogorets“, bet į pagrindinį turnyro etapą nepateko.

40

Priminsime, kad prieš savaitę žalgiriečiai Bulgarijoje svečiams buvo nusileidę 0:1.

Šio vakaro mačą nulėmė teisėjo iš Vokietijos Harmo Osmerso sprendimas antrojo pratęsimo pabaigoje (118 min.) į žalgiriečių vartus paskirti 11 metrų baudinį, kurį varžovai realizavo. Šiame atrankos etape VAR sistemos nėra.

Nepaisant nesėkmės, „Žalgiris“ lieka Europoje ir varžysis Konferencijų taurės turnyro grupių etape, kuris prasidės rugsėjo 8-ąją dieną.

Rungtynėse tikrai netrūko dramos ir įnirtingos kovos.

Į LFF tribūnas dar nespėjo susirinkti ir visi žiūrovai, kai vos išmušus kamuolį nuo vidurio linijus ir praėjus 20 tik sekundžių šis atsidūrė bulgarų vartuose – už kamuolio pukiai užsikabinęs Mathias Oyewusi pasinaudojo sumaištimi prie varžovų vartų, laiku atidavė kamuolį Fabianui Ouregai, kuris tiksliu smūgiu pelnė įvartį.

Vis dėlto po septynių minučių žalgiriečiai patyrė šaltą dušą, kai varžovai rezultatą išlygino.

Tačiau vilniečių sirgaliai toliau traukė jau pamėgtą skanduotę „Oo, ooooo, ooo iš lėto leidžiasi saulė“ (posmelis iš grupės „Karališka erdvė“ hito „Karalių Paslaptys“)

Tarsi itin garsiai skanduotę traukiančių sirgalių pakylėti žalgiriečiai netrukus dūrė ir dar sykį į „Ludogorets“ vartus – 16 minutę po gražaus komandos draugo perdavimo žalgiriečius į priekį dar sykį išvedė Oliveris Buffas.

Stadione atmosferą šiek tiek atšaldė greitas „Ludogorets“ įvartis po pertraukos, bet neilgam.

Vos po šešių minučių LFF stadione susirinkę sirgaliai vėl pakilo nuo savo vietų, kai atšokusį kamuolį puikiai pasitaisė R. Oliverai ir kaire koja iš 16 metrų šovė į viršutinį vartų kampą ir vėl išvedė  „Žalgirį“ į priekį (3:2).

Galiausiai pratęsimas ir jau minėtas epizodas antrojo pratęsimo pabaigoje, nulėmęs rungtynių baigtį.

„Žaidėme labai gerai, įmušėme greitą įvartį, po to sureagavome ir į praleistą įvartį, pasižymėjome dar sykį. Rungtynės buvo tikria gražios. Mačas buvo toks, koks ir turėjo patikti sirgaliams. Buvo daug kovos, epizodų, gražaus futbolo.

Turėjome šansų laimėti, bet tą galėjo padaryti ir varžovai. Visgi, viskas baigėsi didžiuliu nusivylimu. Kaip ten bebūtų, po mačo pasakiau žaidėjams, kad jais didžiuojuosi. Jie kovojo ir tikrai gali žaisti bei demonstruoti tokį futbolą, kuris patinka žmonėms“, – spaudos konferencijoje po mačo sakė vilniečių treneris Vladimiras Čeburinas.

„Mes tikrai buvome verti žaisti Europos lygoje, mes labai to norėjome. Deja“, – pridūrė treneris.

Paklaustas apie 11 metrų baudinio epizodą, treneris sakė, kad kol kas dar nespėjo jo pažiūrėti.

„Dar nespėjau gerai išanalizuoti to epizodo, bet, kiek kalbėjausi su žaidėjais, tai sprendimas buvo keistokas. Na, toks.... Bet vertinti teisėjų sprendimo tikrai nenorėčiau. Sakykime, kartais pasaulis neteisingas. Manau, kad mūsų komanda žaidė taip, jog tikrai nenusipelnė pralaimėti“, – teigė V. Čeburinas.

Kartu treneris dėkojo gausiai susirinkusiems sirgaliams, kurie sukūrė, padedami garsiųjų komandos ultrų Pietų IV, puikią atmosferą.

„Labai dėkoju fanams ir ultroms, kurie mus palaikė ir sukūrė tokią gerą atmosferą. Dažnai manęs klausia prieš mačą, kodėl galbūt kartais geriau žaidžiame namuose. Tai čia yra sirgalių indėlis. Na, o dabar žiūrime į priekį, gyvename toliau, nes šiandienos mačas jau istorija“, – pridūrė treneris.

„Komanda šiandien padarė didelį darbą. Norėjome būti Europos lygoje, bet nepavyko. Įrodėme, kad tas pralaimėjimas 0-5 (prieš Budės „Glimt“, – aut. past.) buvo atsitiktinumas. Taip kartais futbole nutinka. Šiandien buvo daug gražaus, turiningo futbolo. Liūdėti galime penkias minutes po teisėjo finalinio švilpuko, o dabar turime žiūrėti į priekį ir toliau dirbti“, – sakė V. Čeburinas.

V. Čeburians nenorėjo vertinti daug diskusijų sukėlusio kito epizodo, kai žalgiriečiai antrajame pratęsime apeliavo į mačo arbitrą, kai galimai bulgarai po Motiejaus Burbos smūgio savo baudos aikštelėje sužaidė ranka.

„Po rungtynių nežiūriu tų epizodų. Tiesiog pasitikiu savo žaidėjais, o jie sakė, kad ranka buvo...“, – nedaugžodžiavo treneris.

„Žalgirio“ dabar laukia UEFA Konferencijų lygos grupių etapas.

„Nebuvome ten nė sykio, tad sunku pasakyti, ar esame pasirengę. Bet padarėme daug darbo, daug namų darbų. Reikia atsiminti, kad dar laukia ir suspaustas A lygos tvarkaraštis. Pasiruošimą Konferencijų lygai pradėjome po to, kai iškritome iš atrankos varžybų dar praėjusiais metais.

Visas treniruočių procesas, pasirinkti žaidėjai, atlikti darbai. Mes ėjome tuo keliu ir norėjome tą pasiekti. Žinoma, apetitas kyla bevalgant. Norėjome žaisti Europos lygoje, bet rungtyniausime Konferencijų lygoje“, – teigė žalgiriečių strategas.