REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau vienuoliktą kartą specializuotas žurnalas buriuotojams „Vėjo 3!” organizavo Metų buriuotojų apdovanojimus(MBA22). Sausio 13-ąją MO muziejuje buvo apdovanoti geriausi 2022 m. buriuotojai. 

Jau vienuoliktą kartą specializuotas žurnalas buriuotojams „Vėjo 3!” organizavo Metų buriuotojų apdovanojimus(MBA22). Sausio 13-ąją MO muziejuje buvo apdovanoti geriausi 2022 m. buriuotojai. 

REKLAMA

2022 metais įvyko Pasaulio ir Europos buriavimo čempionatai, tradicinės ir naujai įsteigtos regatos. Lietuvos buriuotojai skrodė jūras, dalyvavo tarptautinėse regatose, laimėjo apdovanojimų, įgijo naujų patirčių. Daugelis aktyviai propagavo ekologines idėjas, rengė atskirų jachtų klasių meistriškumo ir trenerių kvalifikacijos klinikas, kilo iš pelenų po viską naikinančio gaisro, ar tiesiog buriavo pramogaudami.

Šių metų apdovanojimų renginyje prieš paskelbiant geriausiuosius vyko tradicinė konferencija, kurioje ORC aktualijas pristatė Vygantas Stankus, Viktorija Andrulytė atsakė į buriuotojų klausimus, o Tauras Pėstininkas suorganizavo tiesioginius foto konkurso balsavimus ir improvizuotą apklausią „Ko reikia LTU buriavimui?“.

REKLAMA
REKLAMA

Metų geriausiomis buriuotojomis tapo Viktorija Andrulytė ir Simona Minelgė. Viktorija, metų sandūroje iškovojusi ILCA6 Pasaulio bronzos medalį, 2022 metus paskyrė nuosekliam treniruočių procesui ir pasiruošimui atrankai į Olimpines žaidynes. Startavo Pasaulio ir Europos čempionatuose, metus užbaigė laimėdama Gran Kanarijos olimpinės buriavimo savaitės regatą. Jos pasiekti rezultatai padarė ženklią įtaką ir LTU SSL komandos reitingus ir padėjo ir taip padėjo šiai komandai.

REKLAMA

Daugeliui buvo netikėtas Viktorijos, kaip taktikės vaidmuo Prestižinėje kreiserinių jachtų regatoje, kur jos vadovaujama komanda užėmė trečią vietą. Simona daug prisidėjo populiarinant buriavimą Lietuvoje.

Vos vienu tašku balsavime aplenkęs RS aero jaunimo Pasaulio čempioną Vėją Strelčiūną tapo buriavimo veteranas Algirdas Žižys, kuris šiais metais laimėjo ORC Lietuvos čempionatą Su s/Y „Tekyla“ ir Lietuvos platu 25 taurę su S/y “Bestija”.

REKLAMA
REKLAMA

Metų įgula tapo jachta „Tegu“ puikiai debiutavusi ORC double handed world championship 2022. 

Metų įvykiu pripažinti „World Sailing“ instruktoriaus trenerių kursai Lietuvoje ir Vilniaus vaikų buriavimo mokyklos atsigavimas po jachtklubo gaisro.

2022 m. rugsėjo 12-18 dienomis Lietuvos buriuotojų sąjunga, tarpininkaujant Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui, su Tarptautinio olimpinio komiteto Solidarumo fondo pagalba organizavo kvalifikacijos kėlimo kursus treneriams, kuriuos vedė pasaulinėsburiavimo asociacijos „World Sailing“ instruktorius Robert John Holden iš Pietų Afrikos Respublikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seminaras truko 7 dienas, kurių metu buvo supažindinama su teorija bei vyko praktiniai mokymai Kauno marių akvatorijoje priešais jachtklubą. Seminare dalyvavo 11 buriavimo trenerių iš įvairų Lietuvos miestų, kurie iš svarbiausios pasaulinės buriavimo organizacijos atstovo įgijo naujų žinių ir patirties. Tokio lygio kursai vyko pirmą kart Lietuvos buriavimo istorijoje.

Metų iniciatyva: Kurčiųjų projektas. Keturias dienas Elektrėnų mariose, „Poseidono“ buriavimo klube vyko stovykla, kurioje kurtieji turėjo galimybę ne tik teoriškai, bet ir praktiškai kinkyti vėją į bures.

REKLAMA

Vieniems tai – pirmas kartas, o kai kuriems tai buvo maloni proga prisiminti įgūdžius, gautus Kuršių mariose ar Baltijos jūroje.Toks aktyvus ir neįprasto laisvalaikio praleidimo būdas klaipėdiečiams tapo įmanomas, nes tai buvo dalis sporto renginių organizavimo projekto „Sportuok su šeima“ (SRF-SRO-2022-1-0204), kurį finansuoja Sporto rėmimo fondas.

Lietuvos jaunaisiais buriuotojais pripažinta Rs tera jaunimo Pasaulio čempionė ir Rs feva Europos vicečempionė Rūta Mažunavičiūtė, Šiaulių atžalyno sporto centras. Rs feva Europos vice čempionas Tauras Kurlinkus, Elektrėnų sporto centras-Elektrėnų bk „Poseidonas“. ILCA 6 buriuotoja Ema Kuodytė Klaipėda“Žiemys“.

REKLAMA

Metų regata pripažinta Marijampolės BK organizuota „Dusios regata“.

Metų teisėja tapo Vilija Bogunaitė, o Metų burlentininku išrinktas Rytis Jasiūnas.

Metų „Optimist“ jachtų buriuotoju tapo Rokas Rimša ir jo treneris Ryts Alksnevičius, buriuotoja – Liepa Jonuškaitė ir treneris Marius Nagdasovas.

Metų senjoru išrinktas Andrius Končius, o už viso gyvenimo nuopelnus Lietuvos buriavimui apdovanota Marytė Mudėnienė.

Buriavimas niekada nesibaigia. Naujas buriavimo sezonas prasideda „Ambersail II“ startu prestižinėse „Ocean race“ lenktynėse. Laukia ledo pasaulio čempionatai kuriuos organizuos Lietuvos buriuotojai, taip pat rugpjūčio mėnesį Nidoje vyks Olimpinių jachtų 470 Pasaulio jaunimo čempionatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų