REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau šiandien prasideda antrasis varžybos aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ etapas iš Keiptauno į Abudabį. Navigatoriai plaukimą Indijos vandenynu vertina kaip ilgiausią, sudėtingiausią ir mažiausiai nuspėjamą visose varžybose. Tačiau „Brunel“ komanda pasiryžusi iššūkiams. Pirmąkart istorijoje lenktynėse dalyvaujantis lietuvis Rokas Milevičius tikisi, jog Šv. Kalėdų nereikės sutikti vandenyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasak navigatorių, tai bus ilgiausiai trunkantis ir sunkiausias etapas. Visa plaukimo ekvatorija yra itin neprognozuojama. Kadangi jachtų pozicijos ūmiai keisis, per daug nesinervinkite stebėdami trackerį“, – komentavo R. Milevičius.

REKLAMA

Manoma, jog antrojo etapo startas iš Keiptauno į Abudabį bus „viskas arba nieko“. Kol kas orų prognozė žada labai daug vėjo. Startuojant įlankoje pietryčių vėjai gali pasiekti 20–30 mazgų, kas apsunkins privalomų ženklų įveikimą prieš išplaukiant į atvirą jūrą. Po vidurnakčio tikimasi stipresnio vėjo iš pietų. Grėsmę kelia ir šiuo metu į pietryčius judantis tropinis štormas „Adjali“.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmąją savaitę galima tikėtis truputį daugiau ir stabilesnio vėjo. Tuo metu tikimės įveikti daugiausiai jūrmylių šiame etape. Lemiamas faktorius bus Agilos srovė, kuri leidžiasi žemyn nuo Madagaskaro pietryčių kryptimi, apsisuka ir šiek tiek piečiau grįžta atgal. Tad bus labai svarbu atsidurti reikiamoje vietoje reikiamu metu“, – prognozavo olimpietis R. Milevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, „linksmybės“ prasidės nuo Madagaskaro kylant į viršų, susidūrus su tropinių ciklonų juosta, kuri gali tęstis net iki 300 jūrmylių, tad prasimušti bus itin sudėtinga. Iš jų ištrūkusi „Brunel“ komanda tikisi pasikinkyti vietinius Musonus, kurie padės pasiekti Hormuzo sąsiaurį, kur taip pat laukia sudėtingos sąlygos.

REKLAMA

„Stengsimės plaukti santūriai ir atvykti į finišą pirmi, nors tai gali užtrukti ir iki 30 dienų. Tikiuosi, kad Šv. Kalėdų nereikės sutikti laive“, – sakė lietuvis buriuotojas.

„Volvo Ocean Race“ yra aukščiausio lygio profesionalų lenktynės aplink pasaulį. Spalio pradžioje startavusi regata truks iki kitų metų liepos. Iš viso devynis etapus turintis maršrutas driekiasi beveik 40 tūkst. jūrmylių (72 tūkst. km).

Antrasis „Volvo Ocean Race“ etapas prasideda šiandien. Septynios „Volvo Ocean Race“ dalyvaujančios jachtos Keiptaune startuoja 18 val. mūsų laiku. Transliaciją gyvai stebėti galima: www.volvooceanrace.com.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų