52
„Žalgiris“ – ASVEL  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą namų arenoje Kauno „Žalgiris“ (3/3) priėmė dar pergalių skonio nejautusius Vilerbano ASVEL (1/5) krepšininkus. Juodomis aprangomis pasipuošę žalgiriečiai rezultatu 88:91 (30:24, 26:26, 24:22, 8:19) apmaudžiai nusileido varžovams.

52

Bene visą rungtynių laiką pirmavę žalgiriečiai mačo kontrolę prarado tik lemiamame kėlinyje, kurį pralaimėjo 8:19.

„Žalgiriui“ nepadėjo net rezultatyviai ir naudingai žaidusių Tomo Dimšos ir Keenano Evanso duetas. Abu šie žaidėjai bendrai pelnė 40 taškų ir sumetė 9 tritaškius.

Ginčo kamuolį laimėjo žalgiriečiai ir netrukus pirmąjį tritaškį iš toli smeigė Keenanas Evansas išvesdamas arenos šeimininkus į priekį 3:0.

Prabėgus trims minutėms „Žalgiris“ vis dar buvo priekyje, tačiau šiokia tokia problema buvo ASVEL aukštaūgis Youssoupha Fallas, kuris pirmame kėlinyje jau turėjo 8 taškus.

„Žalgiris“ puolime demonstravo puikų žaidimą, tačiau gynyboje kiek strigo. Timothe Luwawu-Cabarrot pelnė du taškus su pražanga, o vėliau ir dar vieną dvitaškį ir priartino ASVEL per 4 taškus (28:24).

Antrą kėlinį atidarė du ASVEL taškai, o žalgiriečiai per pusantros minutės susirinko tris komandines pražangas. T. Luwawu-Cabarrot kiek užkūrė ASVEL pusėje ir po taiklaus tritaškio grėsmingai priartino savo komandą.

Luko Lekavičiaus du baudų metimai vėl pradeda kurti didesnę persvarą, o J. Lauvergne žingsniai sustabdo varžovų ataką (48:44). T. Dimša kėlinio pabaigoje pelnė dar vieną tritaškį, o vėliau, sugėręs varžovo smūgį, kiek susižeidė veidą.

Visgi K. Maksvyčio iššūkis čia nebuvo sėkmingas ir pražanga atiteko žalgiriečiui. Į ilgąją pertrauką komandos išsiskyrė rezultatu 56:50.

K. Evanso tolimas metimas ir L. Lekavičiaus du taškai trečiame kėlinyje išvedė arenos šeimininkus į priekį jau 9 taškais (65:56). Po trijų taiklių T. Dimšos tritaškių „Žalgiris“ išsiveržė jau dviženkle persvara (74:63).

M. Scottas kėlinio pabaigoje pataikė tritaškį, o L. Birutis paserviravo gražų dėjimą. Ketvirtis baigėsi rezultatu 80:72.

Lemiamo kėlinio pradžioje vėl pirmuosius taškus pelnė ASVEL, o po žalgiriečių klaidos šie dar prideda ir tritaškį (80:76). Galimybę pabėgti praradę žalgiriečiai praleido atkarpą 13:2, o G. Pozzecco auklėtiniai priartėjo vos per vieną metimą (80:72).

Lemiamu momentu K. Evansas prametė tolimą metimą, kamuolį atkovojęs R. Šmitas taip pat nesugebėjo pasižymėti taškais ir pergalė atiteko varžovams (88:91).

„Žalgiris“: Tomas Dimša 21 (2/3 dvit., 5/8 trit., 2/2 baud.), Keenanas Evansas 19 (4/11 trit., 7 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 14, Laurynas Birutis 11, Lukas Lekavičius ir Kevarriusas Hayesas po 6.

ASVEL: Timothe'is Luwawu-Cabarrot 19 (4/7 dvit., 1/2 trit., 8/8 baud.), Youssoupha Fallas 15, Joffrey Lauvergne'as ir Nando De Colo (6 rez. perd.) po 13, Mike'as Scottas 12.

Ko norėti kai treneriu ju patarėju ir šiaip kažkokiu smaukalu komandoje daugiau negu žaidėju