Nyderlandai sėkmingai užbaigė kovas „Euro 2020“ C grupėje. Be pralaimėjimų žygiuojantys Franko de Boero auklėtiniai 3:0 (1:0) nugalėjo Šiaurės Makedoniją.

Nyderlandai dar prieš šį turą buvo garantuoti dėl patekimo į atkrintamąsias. Tuo tarpu Šiaurės Makedonijai čempionatas buvo baigtas dar prieš šias rungtynes.

Tiesa, emocijų šioms rungtynėms pridėjo jausmingas atsisveikinimas. Šiaurės Makedonijos legenda Goranas Pandevas su šiuo maču užbaigė savo karjerą nacionalinėje rinktinėje. Jis yra daugiausiai rungtynių sužaidęs ir daugiausiai įvarčių pelnęs žaidėjas šios šalies istorijoje.

69-ąją minutę puolėją pakeitė Tomislavas Kostadinovas. Komandos draugai išlydėjo kolegą sustabdydami rungtynes – sudarė žmonių koridorių šalia šoninės linijos. G. Pandevas rinktinėje debiutavo 2001-aisiais, sužaidė 121 rungtynes ir pelnė 38 įvarčius.

Rungtynių pradžia šeiminkams gero nežadėjo – makedonai užtikrintai žaidė puolime ir pagrasino vartams smūgiu į virpstą.

Vis tik 24-ąją minutę suspurdėjo Stole Dimitrievskio ginami vartai – po puikios kontraatakos pasižymėjo Nyderlandų puolėjas Memphis Depay‘us.

Po pertraukos svečiai galutinai subyrėjo. M. Depay‘us gavo puikų perdavimą krašte ir galėjo rinktis bent iš dviejų perdavimų variantų.

Olandas pasirinko teisingai – 51-ąją minutę pasižymėjo Georginio Wijnaldumas. 58-ąją minutę dar vieną įvartį pridėjo tas pats G. Wijnaldumas.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys:

69 min. Viskas – G. Pandevas atsisveikina su Šiaurės Makedonijos nacionaline futbolo rinktine. Jį keičia Tomislavas Kostadinovas. G. Pandevas rinktinėje debiutavo 2001-aisiais, sužaidė 121 rungtynes ir pelnė 38 įvarčius.

58 min. ĮVARTIS! Šiaurės Makedonija galėtų pasistengti bent nepraleisti dėl rinktinę paliekančio Gorano Pandevo. Tačiau vartus vėl plėšo G. Wijnaldumas – 0:3.

51 min. ĮVARTIS! G. Wijnaldumas muša tiksliai, o jam asistuoja M. Depay'us (0:2). Šiaurės Makedonija subyrėjo gynyboje paleidę puolėją kraštu, o variantų perduoti kamuolį buvo bent du.

Pirmasis kėlinys:

45+2 min. Teisėjas siunčia komandas į pertrauką. Dabartinė situacija grupėje: 1. Nyderlandai (9 tšk.) 2. Austrija (6 tšk.) 3. Ukraina (3 tšk.) 4. Šiaurės Makedonija (0 tšk.).

30 min. Kraują užuodę Nyderlandai apsukų nemažina. Vartininko budrumą patikrina D. Dumfriesas, iškart šansą dubliui gavo ir M. Depay'us, bet šįkart smūgį blokuoja gynėjas.

25 min. ĮVARTIS! Nyderlandus į priekį išveda M. Depay'us (0:1). Į greitą ataką pasileidę šeimininkai kombinavo puikius perdavimus, o varžovai nors ir sugrįžo didelėmis pajėgomis, bet tai nepadėjo. Puolėjas nukreipė kamuolį kairįjį apatinį vartų kampą, o S. Dimitrievskis net nesureagavo.

10 min. Šiaurės makedonai siunčia kamuolį į vartus, bet šoninis teisėjas fiksuoja nuošalę. Kol kas svečiai atrodo gyvesni, užsivedęs ir paskutines rungtynes Šiaurės Makedonijos rinktinėje žaidžiantis G. Pandevas.

Startinės vienuolikės:

Šiaurės Makedonija (4-2-3-1): Stole Dimitrievskis (vart.), Stefanas Ristovskis, Darko Velkovskis, Visaras Musliu, Ezgjanas Alioski, Enisas Bardi, Arijanas Ademi, Ivanas Tričkovskis, Eljifas Elmas, Aleksandras Trajkovskis, Goranas Pandevas (kap.).

Nyderlandai (5-3-2): Maartenas Stekelenburgas (vart.), Patrickas van Aanholtas, Daley Blindas, Mathijsas de Ligtas, Stefanas de Vrij, Denzelis Dumfriesas, Ryanas Gravenberchas, Georginio Wijnaldumas, Frenkie de Jongas, Donyellis Malenas, Memphis Depay'us.