Po aštuonerių metų pertraukos į Europos mažojo futbolo (6 prieš 6) pirmenybes sugrįžusi Lietuvos rinktinė pirmą kartą žais atkrintamosiose varžybose. Penktadienį Moldovos sostinėje Kišiniove vykstančio čempionato ketvirtose rungtynėse 3:1 (0:0) albanus įveikę lietuviai E grupėje užsitikrino mažiausiai 3 vietą ir šeštadienį tęs savo pasirodymą aštuntfinalyje.

Čempionate lygiosiomis su pasaulio vicečempione Ukraina (3:3) ir pergale prieš Prancūziją (4:1) startavę lietuviai ketvirtadienį 3:4 nusileido serbams. Pastarieji penktadienį 4:3 nugalėjo prancūzus ir su 6 taškais pakilo E grupėje aplenkė Lietuvos futbolininkus, tad dvikovoje su Albanija iš esmės sprendėsi tolesnis lietuvių likimas ir galimybės tęsti kovą čempionate.

Alberto Voskunovičiaus ir Justino Zagursko vedama Lietuvos mažojo futbolo rinktinė energingai pradėjo rungtynes, bet Albanijos žaidėjai ir vartininkas Kejd Myrta patikimai darbavosi gynyboje, tad pirmame kėlinyje lietuviams pasižymėti taip ir nepavyko. Visgi antrame kėlinyje sėkmė nuo albanų nusisuko. 23 min. Lietuvos rinktinės puolėjas Ignas Raštutis tolimu smūgiu užklupo nepasiruošusį varžovų vartininką ir išvedė savo ekipą į priekį.

Tiesa, jau po minutės kamuolį iš tinklo traukė ir lietuviai. Po tolimo smūgio ir rikošeto kamuolys nuskriejo greta vartų buvusiam Albanijos rinktinės žaidėjui Erald Leci, o šis nieko nelaukdamas pasiuntė jį į Andriaus Juzkiv ginamus vartus.

Lygus rezultatas netenkino nei vienos komandos, tad po įvarčių žaidimas tapo kiek atviresnis ir agresyvesnis, o tuo pačiu – ir palankesnis lietuviams. 33 min. J. Zagurskas atliko tikslų perdavimą nuo šoninės linijos, o puikią poziciją užsiėmęs Lietuvos rinktinės puolėjas Ignas Maleckas galva pelnė antrą įvartį.