Jau anksčiau vietą atkrintamosiose ir namų pranašumą užsitikrinusi Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama „Barcelona“ (23/9) antradienį Eurolygoje svečiuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo 94:99 (14:10, 24:20, 21:26, 21:15, 14:19) pralaimėjo Tel Avivo „Maccabi“ (13/17) komandai.

Įtemptose rungtynėse „Maccabi“ ketvirtojo kėlinio pradžioje dar turėjo 8 taškų pranašumą (69:61), tačiau likus žaisti 6 min. rezultatas jau buvo lygus 72:72. Pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, o likus žaisti 11 sekundžių Chrisas Jonesas pataikė pirmą savo dvitaškį rungtynėse ir išvedė „Maccabi“ į priekį 80:78.

Visgi likus žaisti 3 sekundes Cory Higginsas išlygino rezultatą ir komandos žaidė pratęsimą.

Pratęsimo metu ir toliau vyko lygi ir atkakli kova, o per pirmą pratęsimo pusę didžiausias užfiksuotas skirtumas buvo vos 3 taškai. Visgi likus žaisti 2 min. 19 sek. Brandonas Daviesas realizavo du baudos metimus, „Maccabi“ suklydo, o C.Higginsas pridėjo dar dvi taiklias baudas ir „Barcelona“ išsiveržė į priekį jau 4 taškais.

„Maccabi“ nesudėjo rankų, netrukus Elijah Bryantas smeigė tritaškį, C.Higginsas prametė dvitaškį, o Tyleris Dorsey pataikė antrą „Maccabi“ tritaškį per 23 sekundes ir priekyje jau buvo šeimininkai – 92:90. Po Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlės sugrįžusi „Barcelona“ surengė gana gerą ataką ir išvedė laisvam metimui Kyle‘ą Kuricą, tačiau šis atakavo netaikliai.

Katalonijos klubo laimei kamuolį puolime atkovojo Nikola MIrotičius bei išprovokavęs pražangą realizavo du baudos metimus – 92:92. Kitoje atakoje Scottie Wilbekinas individualiomis pastangomis prasiveržė krepšio link, tačiau atakavo netaikliai, bet Ante Zizičius atsikovojo kamuolį ir likus žaisti vos 30 sekundžių vėl išvedė „Maccabi“ į priekį 94:92.

Likus žaisti 12 sekundžių koridorių link krepšio surado C.Higginsas, kurio nesudėtingas dvitaškis vėl atstatė lygybę – 94:94. „Maccabi“ net nespėjo išeimesti kamuolio, o N.Mirotičius buvo nubaustas technine pražanga, nes išsimetinėjant varžovams kamuolį užmynė liniją.

E.Bryantas realizavo baudos metimą, o netrukus „Barcelona“ prasižengė ir E.Bryantas pataikė dar dvi baudas. Likus žaisti 6 sekundes „Barcelona“ prie tritaškio linijos išvedė visiškai laisvą Brandoną Daviesą, kuris atakavo netaikliai ir leido 3 tūkst. „Maccabi“ sirgalių šėlti – jų palaikoma komanda iškovojo dramatišką pergalę.

„Maccabi“: Ante Zizičius 24, Draganas Benderis 16, Angelo Caloaro 12, Omri Casspi 11, Scottie Wilbekinas ir Ellijah Bryantas – po 10.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 23, Cory Higginsas 20, Kyle‘as Kuricas ir Brandonas Daviesas – po 12.