Aiškūs auksą iškovojusių Rapšio ir Meilutytės uždarbiai pasaulio plaukimo taurės etape

bendroje įskaitoje Lietuva aplenkė JAV

Atėnuose pasibaigė dar vienas pasasaulio plaukimo taurės etapas, kuris ir vėl buvo labai sėkmingas lietuviams. Abu Danas Rapšys ir Rūta Meiltutyė iškovojo po du aukso medalius.

D. Rapšys auksą iškovojo 200 m ir 400 m plaukimuose laisvuoju stiliumi, išsaugodamas galimybę pakovoti dėl dviejų „trigubų karūnų“ ir papildomos 10 tūkst. JAV dolerių premijos. Taip pat lietuvis pridėjo bronzą 200 m kompleksiniame plaukime.

D.Rapšys Atėnuose pelnė 52,3 taško, tarp visų vyrų užėmė 6-ą vietą ir už tai gavo 5400 JAV dolerių.

Antro etapo iš eilės nugalėtoju tapo kinas Qinas Haiyangas (58 tšk., 12 000 JAV dolerių prizas), antras buvo Pietų Afrikos Respublikos atstovas Matthew Satesas (56,1 tšk., 10 000 JAV dolerių), trečias – italas Thomas Cecconas (55,1 tšk., 8000 JAV dolerių).

Bendroje įskaitoje po dviejų etapų D.Rapšys su 107,1 tšk. yra 5-as. Jį lenkia tik Q.Haiyangas (116,7), Th.Cecconas (112,8), M.Satesas (110,5) ir amerikietis Michaelas Andrew (108,4). Jei D.Rapšys ir po paskutinio etapo liks geriausiųjų dešimtuke, tai gaus papildomą premiją.

Andrius Šidlauskas Atėnuose surinko 23 taškus, o bendroje sezono įskaitoje turi 33,3 tšk. ir rikiuojasi 36-as.

Rūtai Meilutytei antrasis etapas buvo sėkmingesnis nei pirmasis. Šį kartą ji laimėjo tiek 100 m, tiek 50 m plaukimus krūtine, o pastarojoje rungtyje išsaugojo galimybes pakovoti ir dėl „trigubos karūnos“.

R.Meilutytė Atėnuose, skirtingai nei Berlyne, pateko tarp 20 geriausių etapo plaukikių. Ji surinko 37,9 tšk., užėmė 19-ą vietą tarp moterų ir pelnė 4100 JAV dolerių.

Antrą etapą iš eilės laimėjo australė Kaylee McKeown (59,1 tšk., 12 000 JAV dolerių), antra buvo švedė Sarah Sjostrom (55,9 tšk., 10 000 JAV dolerių), trečia – Honkongo atstovė Siobhan Bernadette Haughey (55,8 tšk., 8000 JAV dolerių.

Bendroje įskaitoje po dviejų etapų R.Meilutytė su 70,2 tšk. yra 16-a, o iki 10-uko jai trūksta 14,9 tšk. Lyderių trejetą sudaro K.McKeown (117,7), kinė Yufei Zhang (110,5) ir S.B.Haughey (109,9).

Medalių įskaitoje Lietuva (4 aukso, 1 bronzos) užėmė 4-ą vietą ir vėl pasirodė geriausiai tarp Europos valstybių. Mūsiškius aplenkė tik Australijos (5 aukso, 9 sidabro, 5 bronzos), Kinijos (5, 2, 0) ir Pietų Afrikos Respublikos (4, 3, 0) atletai. Už lietuvių liko net ir JAV plaukikai (3, 8, 7).

Paskutinis etapas spalio 20-22 d. vyks Budapešte (Vengrija).

Kiekviename etape po 20 geriausių vyrų ir moterų dalinsis 224 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą. Dar 524 tūkst. JAV dolerių dalinsis po 10 geriausių vyrų ir moterų susumavus visų trijų etapų rezultatus.

Bendrą šio sezono pasaulio taurės varžybų prizų fondą sudaro 1,196 mln. JAV dolerių.

Tikri lietuviai esame. Kaip mėgstame skaičiuoti sverimus pinigus. Ir pavidėti. Ar ne, straipsnio rašytojai ?
tik visiški proto vargšai gali pavydėti mūsų čempionams tu kuklių honorarų. Futbolo, bokso, krepšinio pasaulio žvaigždės, kurios net neįeina į pirmą dešimtuką, už tokius "didelius'' pinigus tik pasiųstų toli toli
Gal geriau būtų, kad rašytumėt, kiek jie aukojo savo laisvalaikio, kiek treniruočių reikėjo, kol pasiekė aukštumas ir gavo medalius, o ne kiek pinigų gaus ar gavo. Čia jau niekam neturėtų rūpėti, kažkaip skaityti nemalonu...