Sekmadienį Atėnuose (Graikija) finišuoja pasaulio plaukimo taurės varžybų antrasis etapas, kuriame dalyvauja trys Lietuvos sportininkai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Rūta Meilutytė. Visi jie rytiniuose plaukimuose parodė puikius rezultatus ir pateko į vakare vyksiantį finalą.

Pirmoji į baseiną sekmadienį šoko olimpinė čempionė R. Meilutytė. 50 m krūtine rungties atrankoje ji savo plaukime užėmė pirmą vietą ir distanciją įveikė per 30.92 sek.

Šis rezultatas jai garantuoja vietą rungties finale, kuris vyks sekmadienio vakarą.

Netrukus 200 m krūtine rungtyje startavo ir Andrius Šidlauskas. Lietuvios savo plaukime finišavo trečias ir distanciją įveikė per 2:13.54 min.

Bendroje įskaitoje A. Šidlausko laikas buvo ketvirtas, todėl lietuvį taip pat matysime vakariniame plaukime dėl apdovanojimų.

Netrukus į finalą įplaukė ir Danas Rapšys. 200 m laisvuoju stiiumi rungtyje plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 49,78 sek. ir savo plaukime užėmė pirmąją vietą. Benrdoje įskaitoje Danas buvo ketvirtas.

Prieš trečiosios dienos finalus D. Rapšys vyrų įskaitoje su 33,4 taško užima septintą vietą, o A. Šidlauskas (12,5 tšk.) rikiuojasi 35-as. R. Meilutytė moterų grupėje kol kas yra 26-a. Jos sąskaitoje – 18,8 taško.

Primename, kad kiekviename etape piniginiais prizais yra apdovanojami po dvidešimt geriausiai pasirodžiusių vyrų ir moterų.

Parengiamuosius plaukimus galima stebėti tiesiogiai „World Aquatics“ YouTube kanale.

Varžybos Graikijos sostinėje prasideda apie 9 val. vietos ir Lietuvos laiku, o finalai numatyti – 18 val.

Spalio 15 (sekmadienis)

19:02 – 50 m krūtine (finalas) – R. Meilutytė

19:08 – 200 m krūtine (finalas) – A. Šidlauskas

19:22 – 200 m laisvu st. (finalas) – D. Rapšys

Prieš olimpinius metus varžybos tradiciškai rengiamos 50 m ilgio baseine, tad visi pasaulio taurės serijoje dalyvaujantys plaukikai turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.