15
Rungtynių akimirkos (nuotr. SCANPIX)

18-metis Deividas Sirvydis surengė šou Kazanėje, bet traumų išretintas Vilniaus „Rytas“ (1-1) nusileido UNIKS (2-0) klubui bei patyrė pirmą nesėkmę Europos taurės turnyro C grupėje – pralaimėta 73:86 (20:19, 12:22, 20:17, 21:28).

15

Vilniečiai į rimčiausią bėdą krito trečiojo kėlinio pradžioje, kai UNIKS pabėgo rekordiniu 13 taškų skirtumu. Vis tik tada savo šou pradėjo D. Sirvydis. Gynėjas per likusį kėlinį ne tik pelnė 11 taškų, bet ir priėmė ne vieną puikų sprendimą, atliko keletą rezultatyvių perdavimų, taip leisdamas vilniečiams sumažinti atsilikimą iki taško.

Vis tik tada sekė keli blogi „Ryto“ sprendimai gynyboje, o ketvirto kėlinio viduryje UNIKS susigrąžino dviženklę persvarą 72:60. Jėgų „Rytui“ jau neužteko ir buvo patirtas pirmas pralaimėjimas Europos taurėje.

D. Sirvydis viso žaidė 31 minutę ir buvo ne tik rezultatyviausias, bet ir naudingiausias sostinės klubo žaidėjas. Jaunasis gynėjas pelnė 17 taškų (3/3 dvit/, 3/4 trit., 2/4 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultavyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

„Rytą“ šiose rungtynėse „žudė“ varžovų tolimi metimai. UNIKS pataikė net 10 metimų iš 21 (47,6 proc.). Vilniečiai taip pat buvo gana tikslūs (8/16, 50 proc.), bet tiesiog atakavo rečiau.

Dar didesne bėda tapo baudų metimai. Vilniečiai pataikė tik 17 metimų iš 28 (60,7 proc.). Vien D. Suttonas jų metė 14, bet pataikė tik 9.

„Rytas“ kovą dėl kamuolių pralaimėjo net 24:34, o varžovams puolime leido nusiimti net 12 kamuolių.

Abi komandos sezoną pradėjo pergalėmis – „Rytas“ namie 80:72 įveikė Malagos „Unicaja“, o UNIKS išvykoje 97:74 triuškino Baro „Mornar“. Kitą savaitę vilniečiai namie priims Frankfurto „Skyliners“.

„Rytas“: D. Sirvydis 20, D. Suttonas 14 (2 atk. kam.), E. Bendžius 12, M. Echodas 10, D.J. Seeley ir M. Girdžiūnas (5 kl.) po 6, E. Kairys 5, A. Butkevičius 3.

UNIKS: J. Smithas 19, M. Šeleketo 15 (4/4 trit.), T. Lockettas 13, P. Henry 10, E. McCollumas 9.

***

Starto penketai. UNIKS: Pierria Henry, Trentas Lockettas, Jamaras Smithas, Maksimas Šeleketo ir Maurice’as Ndouras. „Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, D. J. Seeley, Deividas Sirvydis, Dominique’as Suttonas ir Evaldas Kairys.

Ketvirtasis kėlinys: UNIKS – „Rytas“ 86:73 (19:20, 22:21, 17:20, 28:21) (20:19, 12:22, 20:17, 21:28)

Kėlinio viduryje šeimininkai susigrąžino turėtą dviženklę persvarą ir galiausiai ją padidino iki rekordinės, keturiolikos taškų ribos.

Trečiasis kėlinys: UNIKS – „Rytas“ 58:52 (19:20, 22:12, 17:20)

Kėlinio pradžioje UNIKS susikrovė rekordinę persvarą 47:34, bet „Rytui“ antrą kvėpavimą įpūtė jaunasis D. Sirvydis. Vilniečiai laimėjo atkarpą 11:1 ir sumažino atsilikimą iki minimumo 49:50.

Vis tik ir vėl sekė prastesnė atkarpa, kuria rusai laimėjo 8:0 ir kiek padidino savo atotrūkį.

Antrasis kėlinys: UNIKS – „Rytas“ 41:32 (19:20, 22:12)

„Rytas“ beveik pusę kėlinio išliko priekyje minimalia persvara, bet prasta kova dėl atšokusių kamuolių nulėmė keletą antrų progų ir lengvų taškų UNIKS krepšininkams, kurie dažniausiai rėmėsi individualiais veiksmais.

Įpusėjus rungtynėms Rusijos klubas pirmavo 41:32.

Pirmasis kėlinys: UNIKS – „Rytas“ 19:20

„Rytas“ beveik viso pirmo kėlinio metu atsiliko ir pirmą kartą į priekį išsiveržė sužaidus aštuonias minutes – po Martyno Echodo metimo iš po krepšio rezultatas tapo 16:15.

Tas pats Echodas kėlinį pabaigė dvitaškiu su pražanga ir „Rytas“ pirmavo 20:19.

***

UNIKS ir „Rytas“ Europos taurėje dar niekada nežaidė tarpusavio rungtynių. Ir joms vienas turtingiausių lygos klubų kaip reikiant pasipuošė – vilkės aprangomis, kurios primena karinę uniformą.

Oficialioje klubo „Instagram“ paskyroje skelbiama, jog šias alternatyvias aprangas komandos žaidėjai vilkės tik kai kuriose Europos taurės varžybose.

Vladimiro Putino režimą ne kartą išnarstęs politikos analitikas Marius Laurinavičius įsitikinęs, kad Rusijos komanda neatsitiktinai kamufliažinę aprangą užsivelka būtent prieš Lietuvos komandą.

„Čia bravūra tokia – parodysime tiems mažiukams ar blogiečiams, kokie mes dideli ir kieti. Uniformas manau pasidarė tikrai ne dėl „Ryto“, o kad atrodytų kieti. Bet kokia gi geresnė proga nei su „Rytu“ jas vilkėti? Nieko rimta, tai suaugusių oligarchų žaidimai. Bet po pastarojo meto Rusijos GRU nesėkmių, toks militarizavimas krepšinyje gali atrodyti tik tragikomiškai““, – tv3.lt tvirtino M. Laurinavičius.

„Rytas“ dėl traumų neturės Chriso Kramerio, Margirio Normanto, jaunojo Mareko Blaževičiaus. Tad Dainius Adomaitis iš esmės turės verstis 8 krepšininkais.

Savo ruožtu UNIKS sudėtyje dominuoja užsieniečiai – Errickas McCollumas, Kostas Kaimakoglou, Pierria Henry, Jamaras Smithas, Maurice’as Ndouras, Trentas Lockettas, Melvinas Ejimas, Raymaras Morganas.