Istorinė diena Džokovičiui: laimėjo finalą ir pagerino du rekordus

Romoje (Italija) baigėsi ATP 1000 serijos „Internazionali BNL d‘Italia“ vyrų teniso turnyras, kuriame susirinko beveik visas šios sporto šakos elitas.

Novakas Džokovičius. (nuotr. SCANPIX)

Pirmadienį vienetų varžybų finale serbas Novakas Džkovičius (ATP-1) po 1 valandos 54 minučių kovos 7:5, 6:3 nugalėjo argentinietį Diego Schwartzmaną (ATP-15). Tai buvo jau penkta serbo pergalė prieš argentinietį iš tiek pat galimų.

Argentinietis startavo fantastiškai, laimėjo dvi iš eilės varžovo padavimų serijas ir surengė spurtą 3:0. Tuomet N.Džokovičius „prabudo“. Serbas atsakė savo spurtu ir atstatė pusiausvyrą. Devintajame geime argentinietis galėjo susigrąžinti iniciatyvą, bet jam nepavyko realizuoti „break pointo“. N.Džokovičius seto vos nebaigė dešimtajame geime, kai buvo per tašką nuo pergalės. D.Schwartzmanas tada atsilaikė, bet palūžo dvyliktajame geime, pralaimėdamas savo padavimų seriją.

Antrojo seto pradžioje tenisininkai apsikeitė laimėtomis varžovo padavimų serijomis. Penktajame geime argentinietis atitrūko 40:15, tačiau jam nepavyko realizuoti dviejų „break pointų“. Vėliau lygi kova tęsėsi iki aštuntojo geimo, kai N.Džokovičius „sausai“ laimėjo varžovo padavimų seriją ir įgijo pergalingą pranašumą.

Serbas laimėjo jau 81-ą ATP „World Tour“ vienetų turnyrą per karjerą. Jam atiteko pagrindinis trofėjus, 1000 ATP vienetų reitingo taškų ir 205,2 tūkst. eurų.

N.Džokovičius tapo tituluočiausiu visų laikų ATP 1000 („Masters“) vienetų turnyrų dalyviu. Tokio rango turnyrą jis laimėjo 36-ą kartą ir aplenkė ispaną Rafaelį Nadalį (35). Trečias sąraše – šveicaras Rogeris Federeris (28).

Pirmadienį serbas pradėjo jau 287-ą savaitę kaip ATP vienetų reitingo lyderis bei aplenkė amerikietį Pete‘ą Samprasą (286). Dabar jam liko pavyti tik R.Federerį (310).

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų