REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki Tokijo olimpinių žaidynių, kurios dėl pasaulinės pandemijos buvo perkeltos į 2021 metus, atidarymo ceremonijos liko vos 100 dienų. Nenumaldomai artėjant svarbiausiam sportininkų pastarųjų penkerių metų startui, LTOK.lt kviečia susipažinti su LTeam sportininkų situacija – kurie jau yra ramūs dėl savo vietos lėktuve į Japoniją ir kurie dėl jos dar kovos olimpinėje ir/ar vietinėje atrankoje.

Iki Tokijo olimpinių žaidynių, kurios dėl pasaulinės pandemijos buvo perkeltos į 2021 metus, atidarymo ceremonijos liko vos 100 dienų. Nenumaldomai artėjant svarbiausiam sportininkų pastarųjų penkerių metų startui, LTOK.lt kviečia susipažinti su LTeam sportininkų situacija – kurie jau yra ramūs dėl savo vietos lėktuve į Japoniją ir kurie dėl jos dar kovos olimpinėje ir/ar vietinėje atrankoje.

REKLAMA

Tokijo olimpinės žaidynės vyks liepos 23 – rugpjūčio 8 dienomis. Jas bus galima stebėti per įvairius TV3 žiniasklaidos grupės kanalus – TV3 ir TV6, portalą tv3.lt ar internetinę platformą TV3 PLAY.

Šioje apžvalgoje aprašomos tik Lietuvos olimpiniame kandidatų sąraše esančios sporto šakos ir jų atstovai.

Baidarių ir kanojų irklavimas

Iškovoti kelialapiai: 0

Daugiausiai olimpinių kelialapių į Tokiją buvo išdalinta per 2019 metų pasaulio čempionatą, tačiau jame bilietų nugvelbti nepavyko nė vienai baidarininkų ar kanojininkų įgulai.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau LTeam sportininkai dar turės galimybių įšokti į Lietuvos olimpinės rinktinės sudėtį. Vieni vieną, kiti – net dvi.

Gegužės 12-13 dienomis Vengrijoje vyksiančioje Europos atrankoje po vieną kelialapį bus išdalinta vienviečių baidarių 200 m (K-1 200 m), vienviečių baidarių 1000 m (K-1 1000 m), dviviečių baidarių 1000 m (K-2 1000 m), vienivečių kanojų 1000 m (C-1 1000 m) ir dviviečių kanojų (C-2 1000 m) rungtyse.

REKLAMA

C-1 1000 m, K-1 1000 m ir K-1 200 m įgulų nariai dėl paskutiniojo bilieto į Japoniją dar galės grumtis ir gegužės 19-23 dienomis Rusijoje vyksiančiame antrajame pasaulio taurės etape.

Visi olimpiniai kandidatai: Ilja Davidovskij (C-2 1000), Aurimas Lankas (K-4 500; K-1 200), Edvinas Ramanauskas (K-4 500; K-1 200), Andrejus Olijnikas (K-2 1000; K-4 500), Ričardas Nekriošius (K-2 1000; K-4 500), Henrikas Žustautas (C-2 1000), Vadimas Korobovas (C-1 1000), Artūras Seja (K-1 200), Mindaugas Maldonis (K-4 500; K-2 1000), Simonas Maldonis (K-4 500; K-2 1000) ir Ignas Navakauskas (K-1 200; K-4 500).

REKLAMA
REKLAMA

Boksas

Iškovoti kelialapiai: 0

2020 metais kovo viduryje Londone vykusios Europos atrankos varžybos buvo nutrauktos dėl pasaulinės pandemijos. Tiesa, praktiškai visi joje dalyvavę Lietuvos boksininkai savo kovas jau buvo pralaimėję, vienintelė į ringą stoti nespėjo tik 19-metė Gabrielė Stonkutė. Jai galimybė kovoti dėl kelialapio bus suteikta birželį Paryžiuje.

Tą patį mėnesį tame pačiame Prancūzijos mieste turėjo vykti ir pasaulinis atrankos turnyras, tačiau buvo nuspręsta jį atšaukti. Vietoje jo į olimpines žaidynes patekti bus galima per naują reitingo sistemą. 53 kelialapiai, dėl kurių turėjo būti kovojama atšauktame pasauliniame atrankos turnyre, bus išdalinti po lygiai keturių žemynų, 13 svorio kategorijų sportininkams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik ši nauja sistema Lietuvos sportininkams – itin nepalanki. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos bokso federacijos (LBF) atstovai oficialiame rašte prašė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Specialiosios bokso komisijos peržiūrėti ir pakoreguoti Tokijo olimpinių žaidynių bokso varžybų atrankos sistemą, kad ši būtų pritaikyta visoms valstybėms ir visiems sportininkams. Vis tik buvo sulaukta atsakymo, kad bokso varžybų atrankos sistema keičiama nebus.

Šiuo metu šiame reitinge yra klasifikuojami tik trys lietuviai – Iveta Lešinskytė (20 vieta), Tadas Tamašauskas (36) ir Edgaras Skurdelis (85 vieta).

Visi olimpiniai kandidatai: Eimantas Stanionis (69 kg), Tadas Tamašauskas (91 kg), Iveta Lešinskytė (75 kg), Gabrielė Stonkutė (75 kg), Edgaras Skurdelis (57 kg), Vytautas Balsys (75 kg), Paulius Zujevas (81 kg), Algirdas Baniulis (virš 91 kg), Jonas Jazevičius (virš 91 kg) ir Saimonas Banys (69 kg).

REKLAMA

Buriavimas

Iškovoti kelialapiai: 2

Asmeninius kelialapius yra iškovoję du LTeam buriuotojai – trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvausiantis Juozas Bernotas (RS:X burlenčių klasė) ir olimpinė debiutantė Viktorija Andrulytė („Laser-Radial“).

Progą prie jų prisidėti turės ir vienas iš vyrų „Laser“ klasės atstovų (vienoje klasėje olimpinėse žaidynėse dalyvauti gali tik vienas laivas iš šalies) – Karolis Janulionis ir Martis Pajarskas balandžio 17-24 dienomis startuos Europos atrankos varžybose Portugalijoje, kuriose bus išdalinti du kelialapiai.

Dviračių sportas

Iškovoti kelialapiai: 4

Po du sportininkus į Japoniją deleguos plento ir treko atstovai. Pasauliniame reitinge į TOP-100 patekusi Rasa Leleivytė iškovojo kelialapį Lietuvai startuoti moterų grupinėse lenktynėse, o vyrai vieną vietą prie starto linijos grupinėse lenktynėse iškovojo per komandinį reitingą.

REKLAMA

Olimpiniame treke šalies garbę gins jau penktose žaidynėse dalyvausianti Simona Krupeckaitė ir jų debiutantė Miglė Marozaitė, kurios kartu komandų sprinto atrankos reitinge pateko į aštuntuką – tai abiems sportininkėms leis startuoti ne tik komandų sprinto rungtyje, bet ir asmeninėse sprinto bei keirino varžybose.

BMX lenktynių klasėje bus išdalinta 18 kelialapių pagal šalių reitingą – jie atiteks 11-ai geriausių, o Lietuva vyrų reitinge šiuo metu rikiuojasi 21 vietoje. MTB lenktynėse startuoti galės 30 sportininkų iš 21 valstybės, o Lietuva moterų reitinge užima 37 poziciją.

Į šiuos kelialapius iš lietuvių pretenduoja Katažina Sosna (MTB) ir Gabrielius Pabijanskas (BMX).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dziudo

Iškovoti kelialapiai: 0

Kiekvienoje svorio kategorijoje tiesioginiai kelialapiai į žaidynes atiteks 1-18 vietas reitinge užimantiems atletams. Jeigu tarp jų patenks keli tos pačios šalies atstovai, nacionalinis olimpinis komitetas gali nuspręsti, kurį sportininką siųsti į Tokiją. Europoje vyrams papildomai atiteks 13 kelialapių, o moterims – 12. Jie bus paskirstyti sukuriant visų sportininkų sąrašą pagal tam tikrus kriterijus.

Galimybę žaidynėse ginti Lietuvos garbę turi vienintelė Sandra Jablonskytė – ji svorio kategorijos virš 78 kg reitinge rikiuojasi 32 vietoje.

Gimnastika

Iškovoti kelialapiai: 1

Robertas Tvorogalas vieną iš 12 asmeninių kelialapių iškovojo 2019 pasaulio čempionate užimdamas 24-ą vietą. Prie Europos žaidynių čempiono vilčių prisijungti dar turi Tomas Kuzmickas – du bilietai į Tokiją bus išdalinti balandžio 21-25 dienomis Šveicarijoje vyksiančiose Senojo žemyno pirmenybėse.

REKLAMA

Imtynės

Iškovoti kelialapiai: 1

Lietuvos imtynininkai iš viso turėjo tris galimybes iškovoti kelialapius į Tokiją – 2019 metų pasaulio čempionate arba Europos ir pasaulio atrankos turnyruose.

Planetos pirmenybėse šio tikslo pasiekti nepavyko nė vienam kovotojui, o kovo pabaigoje Vengrijoje vykusioje Europos atrankoje savo pirmąjį karjeros olimpinį kelialapį iškovojo Mantas Knystautas. Kiekvienoje svorio kategorijoje jie atiteko dviem geriausiems atletams, o klaipėdietis graikų-romėnų imtynių svorio kategorijoje iki 130 kg įveikė tris oponentus ir patekęs į varžybų finalą tapo pirmuoju savo sporto šakos olimpiečiu Tokijuje.

Paskutinę progą prie jo prisijungti likę olimpiniai kandidatai turės gegužės 6-9 dienomis Bulgarijoje vyksiančioje pasaulinėje atrankoje. Šiame turnyre kiekvienoje svorio kategorijoje taip pat bus kovojama dėl dviejų kelialapių į žaidynes.

REKLAMA

Visi olimpiniai kandidatai: Justas Petravičius (graikų-romėnų 60 kg), Edgaras Venckaitis (graikų-romėnų 67 kg), Kristupas Šleiva (graikų-romėnų 67-72 kg), Paulius Galkinas (graikų-romėnų 77 kg), Eividas Stankevičius (graikų-romėnų 87 kg), Vilius Laurinaitis (graikų-romėnų 97 kg), Julius Matuzevičius (graikų-romėnų 87 kg), Romas Fridrikas (graikų-romėnų 130 kg), Edgaras Voitechovskis (laisvųjų 86 kg), Andrius Mažeika (laisvųjų 74 kg), Lukas Krasauskas (laisvųjų 97 kg), Danutė Domikaitytė (68 kg), Kamilė Gaučaitė (76 kg), Kornelija Zaicevaitė (57-62 kg), Giedrė Blekaitytė (62 kg) ir Greta Čeponytė (76 kg).

Irklavimas

Iškovoti kelialapiai: 3

2019 metais metais pasaulio čempionate šalies irkluotojai Lietuvai iškovojo tris olimpinius kelialapius. Mindaugas Griškonis – vienviečių, Saulius Ritter ir Dovydas Nemeravičius bei Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė – porinių dviviečių valčių klasėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tai, kad kelialapiai iškovoti Lietuvai, reiškia, jog į šias valtis gali sėsti bet kas. Taip pat jau yra aišku, kad į Tokiją tikrai nevyks I. Adomavičiūtė, kuri dėl antidopingo taisyklių pažeidimo buvo diskvalifikuota iki 2022 metų rugsėjo 15 d.

Dar tris kelialapius geriausi šalies irkluotojai galės pabandyti iškovoti gegužės 15-17 d. Šveicarijoje vyksiančioje finalinėje olimpinėje atrankoje. Kiekvienoje valčių klasėje galimybę startuoti žaidynėse iškovos po dvi greičiausias įgulas. Lietuva į šias lemiamas varžybas siųs moterų vienvietę bei vyrų pavienę ir porinę keturvietes valtis.

Visi olimpiniai kandidatai: Mindaugas Griškonis (M1x; M2x), Saulius Ritter (M2x), Aurimas Adomavičius (M4x), Dovydas Nemeravičius (M2x M4x), Milda Valčiukaitė (W2x), Donata Karalienė (W2x), Armandas Kelmelis (M1x, M2x), Lina Šaltytė-Masilionė (W1x; W2x), Dovilė Rimkutė (W2x), Dominykas Jančionis (M4x; M2x), Žygimantas Gališanskis (M4x; M1x), Viktorija Senkutė (W1x; W2x), Martynas Džiaugys (M4x) ir Giedrius Bieliauskas (M1x M4x).

REKLAMA

Krepšinis

Iškovoti kelialapiai: 0

Nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo visose septyneriose olimpinėse žaidynėse dalyvavusi Lietuvos krepšinio rinktinė tradiciją pratęsti galės birželio 29 d. – liepos 4 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame atrankos turnyre. Dėl vienintelės vietos žaidynėse be mūsiškių kovos Pietų Korėjos, Venesuelos (A grupė), Lenkijos, Slovėnijos ir Anglojos (B grupė) rinktinės.

Pirmą kartą istorijoje Lietuva žaidynėse gali turėti dvi krepšinio komandas – 3×3 atstovai savo kelialapį į Tokiją bandys iškovoti gegužės 26-30 dienomis vyksiančiame atrankos turnyre. Iš jame 20 dalyvausiančių rinktinių svajonę įgyvendins 3 geriausios.

REKLAMA

Lengvoji atletika

Iškovoti kelialapiai: 7

Olimpinius normatyvus šiuo metu yra įvykdę septyni lengvaatlečiai – disko metikas Andrius Gudžius, ieties metikas Edis Matusevičius, trišuolininkė Diana Zagainova, ir sportinio ėjimo atstovai Marius Žiūkas (20 km), Arturas Mastianica (50 km) ir Brigita Virbalytė Dimšienė (20 km). Kelialapį į Tokiją yra iškovojusi ir Žilvė Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas), tačiau ji 2020 metų birželį paskelbė baigianti sportininkės karjerą.

Lengvaatlečiai užsitikrinti vietas žaidynėse gali dviem būdais – įvykdydami olimpinį normatyvą arba užimdami pakankamai aukštą vietą pasaulio reitinge. Maratoninkų ir 50 km ėjikų atranka į Tokiją baigsis gegužės 31 dieną, o visų kitų rungčių – birželio 29-ąją.

REKLAMA
REKLAMA

Visi olimpiniai kandidatai: Airinė Palšytė (šuolis į aukštį), Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas), Dovilė Kilty (trišuolis), Simas Bertašius (1500 m ir 3000 m bėgimas), Agnė Šerkšnienė (400 m ir 200 m bėgimas), Adrijus Glebauskas (šuolis į aukštį), Monika Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas), Zinaida Sendriūtė (disko metimas), Ieva Zarankaitė (disko metimas), Monika Bytautienė (maratonas), Remigijus Kančys (maratonas), Eglė Balčiūnaitė (800 m bėgimas), Modesta Justė Morauskaitė (400 m bėgimas), Ignas Brasevičius (maratonas), Tadas Šuškevičius (50 km sportinis ėjimas), Diana Lobačevskė (maratonas) ir Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (maratonas).

Plaukimas

Iškovoti kelialapiai: 4

Danas Rapšys yra įvykdęs net trijų rungčių olimpinius A normatyvus – 200 ir 400 m laisvuoju stiliumi bei 200 m kompleksiniu būdu, o Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis – 100 metrų plaukimo krūtine rungtyje. 2019-ųjų pasaulio čempionate bilietą į Tokiją iškovojo ir Lietuvos vyrų 4×100 m kompleksinės estafetės komanda – D. Rapšys, A. Šidlauskas, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius.

Būtent A normatyvas garantuoja kelialapį į žaidynes. Tačiau jeigu juos įvykdys nepakankamas sportininkų skaičius, likusias vietas užpildys B normatyvus turinrys atletai. Juos Tarptautinė vandens sporto federacija (FINA) pasibaigus kvalifikacijai (paskutinė diena – birželio 27) paskelbs atsižvelgdama į pasaulio reitingą.

REKLAMA

Kiekvienoje rungtyje daugiausiai gali dalyvauti du tos pačios šalies atstovai, bet tik tuo atveju, jeigu abu įvykdė A normatyvą.

Visi olimpiniai kandidatai: Danas Rapšys (100 m peteliške, 100 ir 200 m nugara), Daniil Pancerevas (50 ir 100 m. laisvu stiliumi), Andrius Šidlauskas (200 m krūtine), Simonas Bilis (50 ir 100 m. laisvu stiliumi), Deividas Margevičius (100 m peteliške), Arijus Pavlidi (100 ir 200 m nugara), Kotryna Teterevkova (100 ir 200 m krūtine), Ugnė Mažutaitytė (100m ir 200 m nugara), Jokūbas Keblys (50 ir 100 m. laisvu stiliumi), Tomas Navikonis (100 ir 200 m nugara), Giedrius Titenis (200 m krūtine).

Stalo tenisas

Iškovoti kelialapiai: 0

Olimpiniame kandidatų sąraše yra vienintelė Rūta Paškauskienė. Trejų olimpinių žaidynių dalyvė į Tokiją prasibrauti gali dar dviem būdais – dėl keturių kelialapių bus kovojama balandžio 21-25 dienomis Portugalijoje vyksiančiame Europos atrankos turnyre, o dar 8 bus išdalinti atsižvelgiant į pasaulio reitingą. Tiesa, paskutinį kartą atnaujintame moterų reitinge (2020 m. gruodį) lietuvė rikiuojasi tik 246-oje pozicijoje.

Savo galimybes atrankos varžybose Portugalijoje išbandys ir olimpinės pamainos sąrašo narė Kornelija Riliškytė.

Sunkioji atletikaIškovoti kelialapiai: 0

Visose svorio kategorijose varžysis po 14 sunkiaatlečių, o jas užims aukščiausiai reitinge esantys sportininkai. Norint atsidurti Tokijuje, lietuviams reikia būti pasaulio reitingo TOP-8, užimti aukščiausią poziciją tarp visų Europos atletų arba tikėtis vardinio pakvietimo.

REKLAMA

Iš olimpiniame kandidatų sąraše esančių Lietuvos atstovų šiuo metu reitinge Arnas Šidiškis (109 kg) užima 42-ą vietą , o Tomas Li-čin-chai (96 kg), Sergejus Lichovoj (109 kg) ir Gintarė Bražaitė (71 kg) nėra klasifikuojami.

Atranka į žaidynes sunkiaatlečiams baigiasi balandžio 30 d.

ŠaudymasIškovoti kelialapiai: 0

Nors atranka bus vykdoma iki birželio 6 d., tačiau laisvų vietų Tokijuje praktiškai nebėra. Paskutinės kelios pozicijos žaidynėse bus išdalintos atsižvelgiant į Europos reitingą arba skiriant vardinį pakvietimą.

Visi olimpiniai kandidatai: Karolis Girulis (kulkinis šaudymas), Alisa Bogdanova (stendinis šaudymas) ir Ronaldas Račinskas (stendinis šaudymas).

Šiuolaikinė penkiakovė

Iškovoti kelialapiai: 3

Kelialapius į Tokiją yra iškovoję trys Lietuvos sportininkai – Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė ir Justinas Kinderis, bet 100% garantuoti dėl savo vietų yra tik Laura ir Justinas. Kadangi šaliai olimpinėse žaidynėse gali atstovauti po du vienos lyties atstovus, Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos vykdomasis komitetas nusprendė, kad jeigu kelialapį iškovotų ir dar viena moteris – kelialapio likimą tarp jos ir Gintarės lemtų aukštesnė vieta olimpiniame reitinge.

Dėl kelialapių dar kovoja Ieva Serapinaitė, Aurelija Tamašauskaitė ir Dovydas Vaivada. Tiek vyrų, tiek moterų varžybose po 3 kelialapius bus išdalinta birželio 7-13 dienomis Egipte vyksiančiame pasaulio čempionate, po 8 – pagal olimpinį reitingą ir po 2 – suteikiant vardinį kvietimą. Žvelgiant į olimpinį reitingą, jame G. Venčkauskaitė užima 4 vietą,  D. Vaivada – 43-ą, I. Serapinaitė – 34-ą, o A. Tamašauskaitė – 98-ą vietą.

REKLAMA

Tekvondo

Iškovoti kelialapiai: 0

Vienintelė Lietuvos kandidatė Klaudija Tvaronavičiūtė (57 kg) turės galimybę gegužės 7-9 dienomis Bulgarijoje vykstančiame Europos atrankos turnyre laimėti vieną iš dviejų kelialapių.

Tenisas

Iškovoti kelialapiai: 0

Tiesioginius kelialapius į Tokijo olimpinių žaidynių žaidynių vienetų varžybas užsitikrins ATP reitinge birželio 7-ąją pirmas 56 pozicijas užimantys tenisininkai. Likusios 8 vietos bus paskirstytos Tarptautinės teniso federacijos sprendimu pagal įvairius kriterijus, kuriais siekiama žaidynėse turėti pajėgių atletų iš kuo daugiau skirtingų pasaulio valstybių. Tiesa, Europos žemynui bus skiriamas tik vienas vardinis kelialapis.

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pasaulio reitinge šiuo metu rikiuojasi 89-as.

Tinklinis

Iškovoti kelialapiai: 0

Lietuvos paplūdimio tinklinio poroms – tiek vyrams, tiek moterims – patekti į žaidynes gali vienodais būdais: 15 kelialapių atiteks pagal birželio 13 dienos olimpinį reitingą ir po 1 iškovos CEV Kontinentinės taurės finalo laimėtojai.

Pagal dabartinį reitingą į Tokiją nepatektų nė viena Lietuvos pora, tačiau tiek vyrai, tiek moterys vis dar varžosi Kontinentinėje taurėje ir dėl vietos finale su dar 23 komandomis kovos antrojo etapo turnyruose gegužės mėnesį.

Žirginis sportas

Iškovoti kelialapiai: 0

Vienintelis iš Lietuvos raitelių olimpiniame kandidatų sąraše yra Andrius Petrovas, tačiau atranka į konkūrų varžybas Tokijuje jau yra pasibaigusi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų