Savaitgalį neblaivūs eismo dalyviai sukėlė 14 eismo įvykių, dvejuose neblaivių vairuotojų sukeltuose eismo įvykiuose buvo sužeisti 3 žmonės. Per tris savaitgalio paras policijoje buvo užregistruoti 122 techniniai eismo įvykiai kuriuose žmonės sužeisti nebuvo, pareigūnai nustatė 101 neblaivų vairuotoją, 49 iš jų buvo nustatytas didesnis, nei 1,5 prom. girtumas.
Žmogaus kraujyje alkoholis išlieka palyginti ilgai – vyrų organizme per valandą sudega 0,1 g/1 kg kūno svorio, moterų – 0,085 g/1 kg kūno svorio absoliutaus alkoholio. Vadinasi, asmenims, kurių medžiagų apykaita normali, po pokylio ar kitokio išgėrimo nedera sėstis už vairo bent 15 valandų. Po išgertuvių smegenų veikla normalizuojasi tik per 18-20 dienų, vadinasi, galutinai alkoholis pasišalina tik per tokį laikotarpį, tiek laiko jis žaloja organizmo audinius ir smegenų žievę, slopina protinę galią.
Lietuvoje leistinas alkoholio kiekis kraujyje už vairo – 0,4 promilės. Medikų teigimu, esant tokiam alkoholio kiekiui kraujyje vairuotojui darosi sunkiau tiksliai įvertinti judančius šviesos šaltinius. Jis negali nustatyti tikslaus atstumo iki judančios iš priekio mašinos. Sunkiau nustatyti transporto priemonių kelyje gabaritus, todėl lenkti jas tampa rizikingiau. Be to, norisi vairuoti rizikingiau, pastebima, kad vairuotojai nebesilaiko saugaus atstumo.
Nors didžiausias leistinas alkoholio kiekis kraujyje vairuojant yra 0,4 promilės, vis dėlto reikėtų suvokti, kad sėsti už automobilio vairo išgėrus nerekomenduojama. Prisiminkite, jog eisme dalyvaujate ne vienas, o viena taurė vyno ar bokalas alaus gali kainuoti žmogaus gyvybę.