Vairavimo instruktoriaus, eksperto Viktoro Markovo teigimu, visų pirma, kiekvienam vairuotojui, pagal numatomą maršrutą ir distanciją, automobilio turiniu pasirūpinti reiktų individualiai. Pavyzdžiui, saulėtą dieną, patartina turėti tiesioginę šviesą slopinančius akinius.
„Vairavimas – atsakingas darbas, todėl kiekvienam vairutojui reiktų iš anksto planuoti maršrutą ir, pavyzdžiui, stebėti orų prognozę. Jei diena saulėta – akiniai tikrai praverčia. Tokie daiktai automobilyje vietos praktiškai neužima, o dažnu atveju būna labai naudingi. Nepamirškime ir buteliuko vandens, nes kelionės metu, ypač pavasarį/vasarą, atsigerti tikrai norisi“, - kalbėjo V. Markovas.
Taip pat, specialisto nuomone, automobilyje dėl bendrų saugumo sumetimų, reiktų palaikyti tvarką, o tai palengvina daug vietos neužimančios šlapios servetėlės. Kartu, geresniam matomumui būtina pasirūpinti ir langų skysčiu.
„Ilgesnės kelionės metu dažnai išalkstama. Jei automobilyje valgoma, reiktų turėti šlapių servetėlių, kad tai nekeltų papildomų neskalndumų. Patikėkite, ir kelios sekundės „į šoną“ vairuojant automobilį gali būti lemtingos. Taip pat, tai nepakenks ir bendram švaraus automobilio vaizdui. Svarbu ir langų skystis, juo pasirūpinti tikrai nėra sudėtinga, o matomumas bus ženkliai geresnis“, - dėstė patyręs vairuotojas.
Pašnekovas primena ir Kelių eismo taisyklėse (KET) nurodytus daiktus, be kurių pradėti važiuoti – draudžiama.
„Yra daiktų, kuriuos automobilyje privaloma turėti pagal taisykles. Be jų važiuoti draudžima, ir ne veltui – šie daiktai užtikrins bent elementariausią saugumą nelaimės atveju. Tai – medicininių reikmenų rinkinys, gesintuvas, šviesą atsipindinti liemenė ir išlankstomas sustojimo ženklas“, - vardijo V. Markovas.
Ekspertas pusiau juokais nurodo ir, ko gero, svarbiausią aspektą kiekvienoje kelionėje – pakankamą degalų kiekį. Kuru pasirūpinus iš anksto, specialisto nuomone, galima išvengti ir bereikalingų sustojimų, kurie kartais gali išblaškyti vairuotoją.
„Būtu gerai ir kuro pakankamai turėti, kad nereiktų stoti kiekvienoje degalinėje. Manau, kiekvienas tai supranta ir priminti nereiktų, tačiau iki dabar pasitaiko atvejų, kai degalus žmonės tiesiog pamiršta. Su „degančia lempute“ galima nuvažiuoti iki 100 kilometrų, bet kiekvieno automobilio nustatymai skirtingi“, - šypteli pašnekovas.
Primename – kasdieniame eisme gerbkime vieni kitus, jei nėra būtina – neskubėkime ir nekelkime papildomo pavojaus kitiems eismo dalyviams.