Praeitoje dalyje aptarėme kaip kiekviena lytis sprendžia iškilusias problemas. Nors kai kuriuos teiginius jau buvote girdėję, tačiau aprašėme ir keletą naujų dalykų, kurie galėjo padėti gerinant tarpusavio santykius.
Pirmąją dalį rasite čia.
Šioje dalyje aptarsime kodėl vyrai kartais atitrūksta nuo savo šeimų ir pasineria į darbus. Taip pat patarsime kaip pamirši sunkumus darbe ir džiaugtis gyvenimu (skirta daugiau vyrams) bei galiausiai pateiksime kitokį požiūrį į darbą.
Vyrai šalinasi savo šeimų
Dažnai moteris nesupranta vyro, kai jis, spręsdamas darbo problemas, ima tolti nuo šeimos. Žmona į tai žiūri kaip į apgalvotą partnerio veiksmą, nes norėdama paaukoti šeimą darbui ji turėtų labai aplaidžiai ir tyčia taip elgtis, nors tai ir prieštarautų jos moteriškajai prigimčiai.
Iš tiesų vyras, būdamas darbovietėje, niekada nepagalvoja, kad jau šiandien turėtų pradėti šalintis šeimos. Jis ją tiesiog pamiršta. Jeigu tėvas rytą nepažadino dukros ir dėl to ji pavėlavo į mokyklą, tai dar nereiškia, kad jis nebesirūpina savo šeima. Iš tiesų jis nesugeba susidoroti su darbe iškilusiomis problemomis.
Troškimas dirbti vieną darbą, pamiršus viską, kas svarbiausia, verčia vyrą atsisakyti savo mėgstamų užsiėmimų. Moteris retkarčiais primena savo draugui, ką jis ketino daryti, tačiau šis, praslinkus kelioms valandoms, pamiršta savo pažadą ir vėlei skubą į darbą. Tuomet žmona klysta manydama, kad vyras, išsisukinėdamas nuo namų ruošos, šalinasi šeimos.
Pats gyvenimas iš šių dienų vyrų reikalauja truputį daugiau, nei reikalavo iš jų protėvių. Moterys nebesitenkina jų darbu ne namie, jos prašo pagalbos buityje. Seniau vyras labiau pavargdavo fiziškai, o dabar dar ir protiškai, nes galvoja darbe, namie, miegodamas ir t. t.
Kas padeda pamiršti sunkumus darbe?
Didelis vyro atsidavimas darbui yra žalingas ne tik jam pačiam, bet ir žmonai. Partneris, staiga supratęs, kad jų tarpusavio santykiai reikalauja naujų bendravimo taisyklių, stengsis kuo daugiau dėmesio skirti išrinktosios jausmams, bet, matydamas ją nelaimingą, visas jėgas vėl skirs nesibaigiančiam darbui.
Yra trys pagrindiniai būdai, leidžiantys vyrui pamiršti sunkumus darbe ir namie: sėkmė, pramogos, darbingumas.
1. Sėkmė
Kuo didesnę sėkmę vyras patiria darbe, tuo lengviau jis gali pamiršti savo problemas ir nesikamuodamas bendrauti su namiškiais. Pasisekimas darbe partneriui yra panašus į medžioklės pabaigą, nes būtent dabar jis grįš namo pailsėti.
2. Pramogos
Sutuoktinis grįžta namo, įsitaiso patogiame krėsle ir žiūri TV, skaito laikraščius, klausosi muzikos, žodžiu, trokšdamas atsipalaiduoti, jis daro tai, kas nereikalauja didesnės energijos. Netgi iškyla į gamtą ar lengvi fiziniai pratimai gali greitai sumažinti rūpesčių naštą.
Ieškodamas atsakymų į amžinus ar visai nesudėtingus klausimus, vyras pamirš jau kurį laiką jį kamuojančias problemas. Supratęs, kad pasaulyje, esama nemažai žmonių, turinčių visko daug mažiau nei jis, bet dėl to nesielvartaujančių, partneris taps laimingesnis.
Vyras retai kada pasako šalia esančiam žmogui, kas jam kelia nerimą, nes problemų įvardijimas tiesiog prieštarautų jo prigimčiai. Kartais vienas žmonos ne laiku užduotas klausimas gali priversti jį ilgam užsisklęsti savyje.
3. Dėkingumas
Trečias dalykas, leidžiantis vyrui gana greitai pamiršti sunkumus darbe ir neatitolti nuo artimųjų, yra žinojimas, kad jo grįžtančio iš darbo laukia žmona, kuri visuomet dėkinga už parodytą dėmesį ir meilę.
Net jeigu vyras neįgyvendino savo veiklos tikslų, mintys apie grįžimą namo pas mylimą ir mylinčią partnerę po truputį slopins jo stresą. Ir pagaliau įsitaisiusiam patogiame krėsle jam vietoj dviejų valandų vienumos pakaks pusvalandžio. Tačiau jeigu partneris grįžta namo pas pavargusią žmoną, jis dar sunkiau išsivaduoja iš streso pančių, visos jo mintys sukasi tik apie darbą.
Kitoks požiūris į darbą
Moterims būna lengviau suprasti vyrų delsimą atsiverti, jeigu jos dažniau stebėtų save ir prisimintų dienas, kai darė tą patį. Pavyzdžiui, partnerės, dieną patyrusios stresą, vakare dažnai atsisako džiaugtis seksu, tvirtindamos, kad joms reikia pasirengimo, dėmesio, romantikos.
Moteris, kuri gali teisingai suprasti vyrą, kai jis pamiršta padaryti tai, ką žadėjo, darosi atlaidesnė, pakantesnė, dėkingesnė, leidžia partneriui kurį laiką atitolti nuo jos. Šitaip ji suteikia moralinę pagalbą vyrui ir kartu padeda sau pačiai. Sutuoktinis, perėmęs naująsias bendravimo taisykles, visuomet didesnį dėmesį skirs dvasiniam (ne buities) pasauliui.
Jis gali būti geras klausytojas, bet tik tuomet, kai žinos, jog žmona kalbėdama nereikalauja iš jo daugiau, nei jis gali duoti. Naujas požiūris į tarpusavio santykius leidžia partneriui suprasti, kad jis gali padėti žmonai, nepaaukodamas savojo aš ir nesistengdamas dirbti daugiau, nei išgali.
Kitoje dalyje aptarsime moterų nuotaikų svyravimus.
Jurgita Skaisgirytė