• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikinė moteris – tai stipri, pasitikinti savimi asmenybė. Viską ji sugeba! Ir karjera pasirūpinti, ir automobilį vairuoti, ir remontą atlikti. Tačiau... kartais ji tyli ir nepasakoja apie savo slapčiausią troškimą! Apie tai, kad labiausiai pasaulyje ji norėtų būti mama.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl nevaisingumas tapo XXI amžiaus problema? Nes gyvenime įsivyravo „non-stop“ režimas, kuris daro neigiamą įtaką sveikam gyvenimo būdui. O rimtos problemos su moters sveikata nelaukia: miomos, endometriozė, įvairios krūties ligos. Kaip jos atsiranda ir kaip su jomis kovoti, ar galima galų gale susilaukti ilgai laukto mažylio? Štai pagrindiniai klausimai, į kuriuos taip ieškoma atsakymo specialistų kabinetuose.

REKLAMA

Kas gi vyksta su šiuolaikinėmis moterimis? Dauguma taip sunkiai pastoja, o gydytojas ginekologas pavirto beveik šeimos gydytoju.

Jei moteris supranta, kad turi problemų ir kreipiasi į specialistus, tai dar yra geras ženklas. Liūdniau, kai moterys yra abejingos savo organizmui ir kad liga išnyks pati savaime. Tačiau kai specialistai aptinka užleistą gimdos miomą, belieka tik paklausti: „Ką daryti dabar?“ Jokiais būdais nereikia panikuoti, svarbiausiai – pradėti gydymą.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinės ligos, kurios trukdo moteriai pastoti – endometriozė ir gimdos mioma. Dažniausiai jos būna vienu metu. Kokios šių ligų priežastys?

Šios ligos kyla vienu metu, kadangi turi bendrą priežastį ir vystymosi mechanizmą. Nuo šių ligų dažniausiai kenčia tos moterys, kurios turi chroniškas moters lytinių organų infekcijas ir hormoninius sutrikimus. Taip pat tai abortų ir sudėtingų gimdymų aidas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką jau kalbėti apie nesibaigiantį stresą, rūkymą ar blogą mitybą. Visa tai – blogis jautriam moteriškam organizmui. Be to, gąsdina tai, kad paskutiniu metu su šiomis problemomis į gydytojus kreipiasi vis jaunesnės, nei 30 metų, moterys.

REKLAMA

Kokios tai ligos paprasta „žmonių“ kalba?

Endometriumas (gimdos gleivinė) – tai vidinė gimdos luobelė, kiekvieną mėnesį atsiskirianti menstruacijų metu. Liga – endometriozė – patologija, kai endometriumo ląstelės atsistato už gimdos ertmės. Moterys dažnai kreipiasi į gydytoją besiskųsdamos pilvo skausmais ir 70 proc. moterų aptinka gimdos ar kiaušidžių endometriozę arba kitas ligas. Tokios pacientės skundžiasi stipriais skausmais prieš menstruacijas arba jų metu. Menstruacijų ciklas sutrinka, gali atsirasti kraujo išskyros prieš menstruacijas arba po jų. Reikia saugoti savo sveikata ir nejuokauti su tokiomis ligomis.

REKLAMA

Kas yra gimdos mioma?

Tai gerybinis auglys, susidaręs gimdos raumens sluoksnyje. Jis atsiranda tuomet, kai moters lytinių hormonų – estrogenų – gaminasi per daug. Savarankiškai, be profesionalaus gydymo, miomos pačios nesumažėja ir neišyra. Kartais miominiai ūgliai gali išaugti iki kilogramo, taip pažeisdami ir vidinius organus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar gali būti, kad ligos egzistuoja be simptomų?

Apie 40 proc. moterų net neįtaria, kad turi miomą arba endometriozę, bet vis negali pastoti. Tačiau dažnu atveju jas kamuoja stiprūs pilvo skausmai apatinėje dalyje, sustiprėjantys prieš menstruacijas. Gali atsirasti skausmai lytinio akto metu. Be to, esant miomai, menstruacijos tampa itin gausiomis – čia gresia ir mažakraujyste.

REKLAMA

Ar galima gimdyti, turint tokias ligas?

Jei kalbant konkrečiai apie miomą, viskas priklauso nuo esamų mazgų ir vietos, kur ji užaugusi. Pastoviai stebint gydytojams, žinoma, galima išnešioti ir pagimdyti sveiką kūdikį. Tačiau svarbiausiai – iš pradžių pastoti! O esant miomai ir endometriozei, deja, tai padaryti ypač sunku. Ir dar vienas nemalonumas: dėl padidėjusio hormonų kiekio nėštumo metu, miomos augimas gali pradėti žaibiškai augti.

REKLAMA

Ar miomą galima šalinti tik chirurgiškai? Ar vis dėl to šiuos susirgimus galima išgydyti medikamentais?

Efektyvų gydymo metodą gali paskirti tik gydytojas. Dažniausiai miomos yra šalinamos chirurginiu būdu, tačiau būtinas ir gydymas hormonais – o šis būdas tinka ne visoms moterims, taip pat galimi šalutiniai efektai. Ir nemaloniausias momentas, kad išgijus nereiškia, kad liga vėl neatsinaujins.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų