Reiškinys, kai moterys po lytinio akto pajunta liūdesį ir melancholiją, nėra plačiai analizuojamas ir tradiciškai būdavo priskiriamas toms moterims, kurios yra patyrusios psichologine trauma pasibaigusią seksualinę prievartą. Tačiau Kvynslendo technologijų universiteto atlikta 200 jaunų moterų apklausa parodė, kad kas trečia (32,9 proc.) respondentė buvo patyrusi tokią savijautą – negatyvius pojūčius po visais požiūriais pasitenkinimą suteikusių lytinių santykių.
„Nors net 32,9 proc. moterų teigė kažkada patyrusios disforiją po sueities, tačiau mus nustebino tai, kad 10 proc. jų teigė tai patiriančios kiekvieną kartą arba dažnai“, – tyrimo rezultatus komentavo universiteto profesorius Robertas Schweitzeris. „Įprastai iš karto po sekso žmogus patiria pakylėtus išsipildymo jausmus, psichologiškai ir fiziškai atsipalaiduoja. Tačiau disforiją po sueities patiriantys žmonės gali apsiverkti, jaustis suirzę, sunerimę“. Svarbiausia, kad tai niekaip nesusiję su konkretaus lytinio akto kokybe ar santykiais su partneriu. Pasak apklausos dalyvių, neigiami jausmai neturėjo nieko bendra su jų antrąja puse.
Iš kur kyla šie negatyvūs jausmai? Profesorius Schweitzeris kol kas neturi atsakymo į šį klausimą. Jis atkreipia dėmesį, kad tyrime nerado ryšio tarp patirtos seksualinės prievartos ir liūdesio po sekso: „Tai rodo, kad galbūt moterų polinkį į disforiją po sueities sukelia kokie nors biologiniai faktoriai.“ Profesorius ketina ir toliau gilintis į šį keistą reiškinį ir artimiausiu metu mėgins ištirti, kokiomis emocinėmis savybėmis pasižymi moterys, kurioms geras seksas su mylimu žmogumi baigiasi liūdesiu ir nerimu.