Vasario mėn. antrinėje padangų rinkoje pristatytos sunkvežimių padangos „Michelin X Line Energy“, priskirtos A ir B klasei pagal Europos Sąjungos padangų ženklinimo sistemą. Naujosios serijos padangos, nuvažiavus vidutinę tolimųjų pervežimų metinę ridą – 130 000 km, leidžia sutaupyti iki 515 litrų degalų. Tai reiškia iki 2,2 tūkst. litų mažesnes išlaidas ir 1,3 tūkst. kg mažesnes CO2 išlakas. Padangos skirtos tolimoms kelionėms greitkeliais ir magistraliniais keliais.

Pagal nuo 2012 m. lapkričio 1 d. įsigaliojusią naująją Europos padangų ženklinimo sistemą varančiosios ir priekabos ašių naujosios „Michelin“ padangos pasipriešinimo riedėjimui atžvilgiu priskirtos atitinkamai B ir A klasėms. Priekabos padangų priskyrimas A klasei reiškia, kad degalams sutaupoma beveik 7 tūkst. litų. Tuo tarpu varančiosios ašies penktos kartos degalus taupanti sunkvežimių „Michelin“ padanga yra vienintelė rinkoje, priskirta B klasei pagal energijos efektyvumą.

Remiantis atliktais bandymais, naujos serijos padangos pasižymi didesne rida – priekinių ašių iki 20 proc., priekabos ašių – iki 12 proc., taip pat nekintančiomis eksploatacinėmis savybėmis, padangai nusidėvėjus net 60 proc. Bandymai atlikti važiuojant kalvotu greitkeliu 40 tonų masės penkių ašių sąstatu. Taip pat įrodyta, kad priekaba su naujosiomis padangomis pradeda slysti važiuojant 6 km/h didesniu greičiu, nei panaši priekaba su kitomis padangomis.

REKLAMA

Nauja padangų serija skirta ir vežėjams, naudojantiems dviejų ar trijų ašių puspriekabes, ir sunkiasvorių krovinių vežėjams, naudojantiems transporto priemones su daugiau nei viena įprastine ar slankiąja ašimi. Šios padangos tinka įvairiems kroviniams vežti, įskaitant ir labai didelio tūrio krovinius kaip transporto priemonės ar gyvulius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų