• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vogti iš bankomato - rizikinga

Marijampolės teisėsaugininkams per mėnesį pavyko nustatyti, kas pasisavino marijampolietės Aldonos M. (49 m.) 3 000 litų, kuriuos moteris tikėjosi pasiimti iš "Hansabanko" bankomato. Tai - viename Sasnavos seniūnijos kaime gyvenanti Reda U. (33 m.).

REKLAMA
REKLAMA

Lemtingąją dieną Reda U. stovėjo eilėje prie bankomato už Aldonos M., kad pasinaudotų banko mokėjimo kortele. Moterys viena kitos nepažinojo. Aldona, pamačiusi bankomato atiduodamą kortelę, bet pinigų nesulaukusi, pamanė, kad užsakytos 3 000 litų paėmimo operacijos jai nepavyko įvykdyti, nutarė luktelėti.

REKLAMA

Nutarusi pakartoti norimą operaciją, Aldona M. užleido priekin už jos stovėjusią moterį. Pati atsistojo atokiau ir į bankomatą nežiūrėjo. Pasirodo, užleistoji moteris prie bankomato atsirado kaip tik tuo metu, kai iš jo "išlindo" Aldonos užsakyti pinigai. Vietoje to, kad būtų pradėjusi tartis su laukusiaisiais asmenimis, moteris skubiai ir tyliai pasisavino "išlindusį" lobį ir pasišalino. Redai nuėjus, Aldona dar kelis kartus bandė pakartoti operaciją, kol po nesėkmių nutarė kreiptis į banko darbuotojus. Iš jų moteris išgirdo pribloškiančią žinią: pinigai ką tik paimti! Kai banke tai buvo patvirtinta, Aldona M. apie keistą vagystę pranešė policijai.

REKLAMA
REKLAMA

Vagile tapusi Reda U. buvo sėkmingai iššifruota. Ji - anksčiau niekada neteista, išsituokusi, niekur nedirbanti, sunkiai materialiai besiverčianti dviejų mažylių mama, be to, dar ir trečiosios grupės invalidė. Moteris nemanė, kad bus išaiškinta filmavimo kameros, esančios prie bankomato, ir visų bankomato operacijų žingsnius (ir tikslų laiką) fiksuojančios aparatūros dėka. Įkliuvusi moteris tikino susigundžiusi "į rankas atėjusiais pinigais", nes sunkiai gyvena. Dabar jai teks pagyventi dar sunkiau, nes pavogtus pinigus reikės grąžinti. Reda savo kailiu patyrė, kad vogti iš bankomato - rizikingas ir tik trumpą džiaugsmą suteikiantis veiksmas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo įsitikino ir keturi jauni marijampoliečiai, besimokantys skirtingose mokyklose. Vieną popietę moksleivis, atėjęs pasinaudoti bankomatu, rado paliktą banko mokėjimo kortelę. Kadangi operacijos buvo baigtos, radėjas negalėjo pasinaudoti svetima kortele, tačiau ją vis tiek pasiėmė. Vaikinas apie tai papasakojo keliems savo bičiuliams. Buvo nuspręsta kortele atsiskaityti kuriame nors prekybos ir paslaugų "taške". Ketvertukas patraukė į kavinę, esančią prie degalinės ir ten užsisakė įvairių patiekalų. Atsiskaitydami jaunuoliai pateikė svetimą kortelę. Jiems pavyko, nes kavinės darbuotojai buvo nedėmesingi, neprofesionalūs. Supratę, kad kortelė dar neužblokuota ir netuščia, vaikinai nutarė ją "iššluoti". Visą savaitę bičiuliai keliavo iš vieno prekybos centro į kitą ir pirko įvairių prekių - daugiausia alkoholio ir maisto produktų. Šitaip jie darbavosi, kol sąskaitoje baigėsi pinigai - išleido 1 010 litų.

REKLAMA

Bankomate paliktos kortelės savininkas jos pasigedo tik po savaitės, kai vėl susiruošė iš banko pasiimti pinigų. Tik tada vyras sužinojo, kad jo sąskaitoje "švilpauja vėjai"... Laimei, netrukus pareigūnai vaizdo kameros dėka susekė kortelės vagišių ir išaiškino jo bendrus. Šie prisipažino ulioję visą savaitę, leisdami svetimus pinigus. Dabar ketvertukui gresia rimti nemalonumai - už neteisėtą svetimos banko kortelės panaudojimą numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas net iki šešerių metų.

Teisėsaugininkai pataria kortelių savininkams būti atidesniems ir budresniems, o kortelių "radėjams" primena, kad rastą kortelę nuneštų į banką ir atiduotų jo darbuotojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų