Grasinimų Prezidentui bylą tiriantis Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda mano, jog ligos lapelį gavęs ir nuo vizito pas pareigūnus išsisukęs Rolandas Paksas vengia apklausos. Iš sostinės į Palangą atvykęs sergantis politikas vakar maudėsi baseine ir masažavo kūną, o prokurorai tuo metu ieškojo ligos patvirtinimų.

Suabejojo liga

„Manau, kad prisidengdamas formaliu pagrindu jis bando išvengti apklausos prokuratūroje. Aš pasistengsiu tuos pagrindus sumalti į miltus“, - žadėjo M.Dūda. Jis neslėpė abejojantis liudytoju kviečiamo buvusio šalies vadovo liga.

„Aš įsivaizduoju, kad apklausos išvengti leidžia tokia liga, kai žmogus arba hospitalizuojamas, arba guli lovoje namuose.

Kaip aš suprantu, jis nėra nei ten, nei ten“, - dienraščiui sakė M. Dūda.

Iš advokato apie R. Pakso negalavimą sužinojęs prokuroras medicinos įstaigų paprašė patvirtinti Prezidento ligą ir šiandien tikisi sulaukti atsakymo. Vakar pareigūnas sakė nežinąs, kokia liga užpuolė R. Paksą.

Trukdo apklausti

Įstatymai leidžia sergantiems asmenims neatvykti į apklausą. Šia galimybe vakar ir pasinaudojo R. Paksas. Jo advokatas Vytautas Sviderskis mano, jog be pagrindo yra abejonės posto netekusio Prezidento sveikata.

„Dieve, visiškai nepagrįstos šnekos. Kaip galima išvengti apklausos? Žmogus sirgs dieną, dvi, tris“, - galimybe ilgą laiką išsisukinėti nuo pareigūnų suabejojo advokatas.

REKLAMA

V. Sviderskis „Klaipėdai“ pasakojo, kad apie kliento ligą sužinojo susitikęs su R. Paksu. Buvusio valstybės vadovo išorė advokatui į akis nekrito. Tačiau teisininkas pareiškė esąs įsitikinęs, jog Prezidento liga dabar trukdo jį apklausti.

„Ar čia tokie (svarbūs - red.) reikalai, kad sergantis žmogus eitų ir duotų parodymus“, - apklausos svarba suabejojo R. Pakso advokatas.

Su tokiu V. Sviderskio požiūriu nesutinka prokuroras. „Aišku, kad svarbūs reikalai. Mes juk jo interesus giname, kad daugiau niekas negrasintų“, - pareiškė M. Dūda.

Pažymos nematė

Abejonių kelia ne tik R. Pakso liga, bet ir pats dokumentas, liudijantis buvusio šalies vadovo ligą. Prieš savaitę darbo netekęs R. Paksas negali gauti nedarbingumo lapelio.

„Jei bedarbiams reikia pateisinti ligą, gali būti išrašyta speciali pažyma, vadinamoji „balta“ pažyma. Ji gali būti skirta teismui, kitiems pareigūnams. Šioje pažymoje patvirtinama, kad asmuo serga. O nedarbingumo lapelis išrašomas tik dirbančiajam“, - paaiškino Klaipėdos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Loreta Jankauskienė.

„Sodros“ Klaipėdos skyriaus vyriausioji specialistė Snieguolė Sankalaitė patvirtino, kad nedarbingumo pašalpą pagal nedarbingumo lapelį gali gauti tik dirbantys asmenys. Ar gali nedirbantis R. Paksas gauti biuletenį, moteris negalėjo pasakyti.

„Sodros“ darbuotoja taip pat sakė negalinti suteikti informacijos, ar prezidentūroje darbo netekęs R. Paksas kur nors jau spėjo įsidarbinti.

Tačiau R. Pakso advokatas dėl ligą liudijančio dokumento nesijaudina. „Aš jo rankose neturėjau. Gal ir suklydau nurodydamas dokumento pavadinimą. Tačiau esmės šis dalykas nekeičia“, - sakė V. Sviderskis.

Ligą liudijančios pažymos sakė nematęs ir prokuroras M. Dūda.

„Klaipėdos“ žiniomis, ligos lapelio galiojimas baigiasi rytoj.

Kokteilio atsisakė

Pajūrio kurortą pamėgęs R. Paksas su žmona ir sūnumi į Palangą atvyko pirmadienio vakarą. Čia jis vengė viešumos.

Vakar rytą kalbintas Palangos teniso klubo prezidentas ir dažnas R. Pakso teniso partneris Rimantas Budginas patvirtino, jog nušalintas šalies vadovas yra pajūryje. Tačiau Palangos teniso entuziastas nekomentavo, ką R. Paksas planuoja veikti.

REKLAMA

Poilsio namų “Baltija” direktorius Jonas Juchnevičius pranešė, jog šįkart R. Paksas neapsistojo penkių žvaigždučių viešbutyje “Auska”. Pasak J. Juchnevičiaus, R. Paksui paskirtas gydymas reabilitacijos centre “Vyturys”.

Šaltinių teigimu, R. Paksas pasinaudojo ne visomis centro siūlomomis paslaugomis - jis pasirinko tik baseiną ir povandeninį masažą. Politikas atsisakė dalinio kūno masažo, masažo su medumi, šviesos terapijos ir vaistažolių kokteilio.

“Vyturyje” poilsiavę žmonės teigė rytą matę R. Paksą. Tačiau reabilitacijos centro darbuotojai nepatvirtino gydantys posto netekusį Prezidentą. Medikai tvirtino apie privačius asmenis ir jų sveikatos būklę negalintys teikti jokios informacijos.

Į reabilitacijos centrą “Vyturys” paprastai atvyksta gydytis sergantys širdies, regos, klausos, nervų ligomis, kitais negalavimais besiskundžiantys pacientai.

Gavo nuolaidą

Prezidentas Palangoje apsistojo trijų žvaigždučių viešbutyje “Žilvinas”, kur išsinuomojo du dviejų miegamųjų liukso kambarius.

Vakar viešbučio kieme stovėjo Vadovybės apsaugos departamento automobilis bei prezidentinis limuzinas. Kieme vis pasirodydavo kuris nors vienas iš keturių apsaugininkų, tačiau paties R. Pakso žiniasklaidos atstovams nepavyko sutikti. Kalbinami apsaugininkai tik gūžčiojo pečiais ir teigė, jog R. Pakso viešbutyje nėra, juokavo, kad jis gali būti Vilniuje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų