• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinomo vilniečio fotomenininko Valentino Juraičio fotografijos paroda "Plikomis akimis" (With the naked eye) penktadienį atidaroma Čikagoje, Jaunimo centro M.K.Čiurlionio galerijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Ši ekspozicija - tai pasakojimas apie šiandieninį Lietuvos kaimą provincijos glūdumoje, kiti fotografo pastebėjimai iš daugiau kaip trijų dešimtmečių kūrybos ieškojimų laikotarpio.

REKLAMA

Kitąmet 50 metų jubiliejų švęsiantis V. Juraitis yra kilęs iš Marijampolės rajono, Vilniaus universitete 1979 m. įgijo žurnalisto specialybės diplomą. 1975-1994 m. dirbo keliuose Lietuvos laikraščiuose korespondentu, leidybos organizatoriumi. Rašė ekonomikos, miesto ūkio, o laisvalaikiu - ir fotografijos klausimais, pats fotografavo.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus fotografija tapo ir žurnalisto verslo dalimi. Kai Lietuva buvo ypač įdomi pasauliui, V. Juraitis fiksavo įvykius, gyvenimo pokyčius ir savo fotografijas siuntė į užsienio žurnalus bei fotoagentūras, tapo laisvai samdomu fotografu tokiose Europos fotoagentūrose kaip SIPA (Prancūzija), "Pressens Bild" (Šveicarija), "Hollandse Hootge" (Olandija) ir kt. Jau dešimt metų V. Juraitis Lietuvoje leidžia fotografijos žurnalą "Vyzdys foto/video", kuris yra žinomas ir Užatlantės fotografijos mylėtojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak autoriaus, parodoje "Plikomis akimis" jis pristato tai, ką pats matė iš arti, buvo tų įvykių ir būsenų liudininkas. Naujausia V. Juraičio fotosesija - tai pasakojimas apie Lietuvos kaimą, paprastų ūkininkų portretai.

"Kiekvienas turi savo širdžiai mylimą, jaukią vietą. Man tai - Gurbšilis, geografinė vietovė Vilkaviškio rajone, juosianti šiuo vardu pavadintą mišką. Čia viskas taip pat, kaip ir kitur, tik kažkas savito. Čia savi šviesuoliai, šventeivos, savi mergišiai, niekdirbiai ir vagišiai", - rašo parodos anotacijoje autorius.

REKLAMA

Savo fotografijų herojams - Juozui, Salomėjai, Gintui, Emilijai ir kitiems - fotomenininkas sako kiek pavydintis, mat jie "yra patenkinti, kad gyvena čia, savuose senelių ir protėvių namuose be plastikinių durų ir langų, kvėpuoja tyru oru, valgo savo išsiaugintą ekologišką maistą, nes trąšoms nėra pinigų, vaikšto dar niekad nedažytomis medinėmis grindimis".

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų