Lietuvos specialiosios tarnybos pastaruoju metu tikrina įtarimus, kad buvusį sostinės savivaldybės pastatą Vilniaus centre galėjo įsigyti su Saudo Arabijos ar kitų šalių teroristais, galbūt netgi su garsiąja "Al Qaeda" grupuote susiję asmenys, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".
Prieš dvi savaites beveik nežinomas juridinis asmuo už 16,126 mln. litų aukcione įsigijo Vilniaus savivaldybės administracinį pastatą miesto centre, ties Lukiškių aikšte, Gedimino prospekte.
Oficialiai rūmus nusipirko Vilniuje įregistruota uždaroji akcinė bendrovė "Paris Invaestment Company", kuri pristatoma kaip Ispanijos kapitalo kompanija.
Pasirašant sutartį su Vilniaus savivaldybe investuotojams atstovavo Saudo Arabijos pilietis, bendrovės "Paris Investment Company" generalinis direktorius Dawoodas Salehas D.Alosaimi.
Vilniaus savivaldybė, mėgindama parduoti Gedimino prospekte esantį Miesto plėtros departamento pastatą, buvo atsidūrusi aklavietėje.
Parduoti Gedimino prospekte esantį pastatą už 16 milijonų litų mėginta ir balandį, ir birželį, ir rugpjūtį. Tačiau pasiūlymas nieko nesudomino.
Po tokių nesėkmių pardavėjai teisinosi, kad pirkėjus išbaidė keletą mėnesių Vilniuje trukusi bevaldystė, nepalankus rinkai buvo ir vasaros laikotarpis.
Realesnė versija - vietos nekilnojamojo turto rinkos rykliai buvo neoficialiai sutarę, kam teks šis kąsnis, todėl tik lūkuriavo, kol nukris kaina.
Apie "Paris Investment Company" planus niekas nė nenumanė. Per ketvirtąjį aukcioną vieninteliai jo dalyviai pasiūlė už pastatą kiek didesnę nei pradinė kainą ir be konkurencijos tapo nugalėtojais.
Pastato sostinės centre pardavėjai savo klientais nuodugniai nesidomėjo.
Sutartį savivaldybės vardu pasirašęs mero pavaduotojas Algimantas Vakarinas "Lietuvos rytui" aiškino manąs, kad "Paris Investment Company" yra pakankamai turtinga kompanija, nes domisi ir kitu nekilnojamuoju turtu Vilniuje.Savivaldybės atstovai taip pat dar nežino, kaip parduotas pastatas ateityje bus naudojamas.
"Aš kalbėjau su jais, kai pasirašėme sutartį. Jie klausė, kaip mes įsivaizduojame, kas ten galėtų būti. Sakėme, kad tai priklausys nuo investuotojo. Jie pasakė savo poziciją, kad kalbėsis su savo architektais, kurie, išanalizavę aplinką bei miesto infrastruktūrą, pasiūlys, ką jie ten galėtų organizuoti", - pasakojo A.Vakarinas.
Vicemeras svarstė, kad galbūt investuotojai savo planus jau žino, bet paprasčiausiai jų neskelbia.
Kol kas sandoris su verslininkais vyksta sklandžiai.
Per nustatytą laiką "Paris Investment Company" be problemų sumokėjo nustatytą 25 procentų pradinį įnašą - 4 mln. litų.
Su naujaisiais savininkais pasirašyta sutartis. Pagal ją visą sumą pirkėjai turėtų pervesti per dvejus metus, mokėdami kas ketvirtį lygiomis dalimis.
Savivaldybė ir pastatą įsigijusi bendrovė sudarė ir jo nuomos sutartį. Nuomos mokestis simbolinis - litas per mėnesį už vieną kvadratinį metrą. Be to, valdžia mokės už komunalines paslaugas.
Tokia nuomos sutartis galios, kol savivaldybės administracija išsikels į naujas patalpas, tačiau ne ilgiau kaip iki 2004 metų liepos l dienos.
Vilniaus savivaldybė pardavinėja senuosius savo administracinius pastatus, nes jau kitais metais planuoja įsikurti Konstitucijos prospekte baigiamame statyti 20 aukštų 70 mln. litų vertės stiklo ir betono statinyje.
Iš pastatų, kuriuos pardavusi savivaldybė planuoja atsiskaityti už dangoraižį, iki šiol, be Miesto plėtros departamento rūmų, privatizuotos tik buvusios ligoninės patalpos Bokšto gatvėje - gauta kiek daugiau nei 10 mln. litų.
Gruodžio mėnesį sostinės valdžia planuoja parduoti ir pagrindinius Vilniaus savivaldybės rūmus Gedimino prospekte Nr.9.
BNS