• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tėvas dukros nebepamatys

Ieva ŽUTAUTAITĖ

Prieš kurį laiką, sutuoktiniams išsiskyrus, žmona išvažiavo dirbti ir gyventi į JAV, Čikagą. Po metų į užsienį išsivežė ir dukrelę, tada persikraustė į Kanadą. Buvęs vyras norėtų aplankyti dukrą, tačiau nepavyksta gauti nei JAV, nei Kanados vizos. Ką daryti?

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos URM Konsulinio departamento Vizų skyriaus vedėjas T. Pajaujis "Akistatai" pripažino nematąs jokių galimybių padėti gauti užsienio šalies, kurioje gyvena pareiškėjo dukra, vizą. Pasak T. Pajaujo, kiekviena valstybė yra nusistačiusi tvarką, pagal kurią išduoda vizas, o priimtas teigiamas ar neigiamas sprendimas nėra skundžiamas, vizos neišdavimo priežastys nekomentuojamos. Apie tai, ar viza išduota, ar ne, prašiusiojo net nebūtina informuoti.

REKLAMA

Vizų skyriaus vedėjas davė vieną patarimą: raštu (anglų arba prancūzų kalba) kreiptis tiesiai į Kanadą, į šios šalies Imigracijos tarnybą, ir konkrečiai išdėstyti, koks reikalas. Gal, girdi, tarnyba susimylės ir vizą išduos?

Iš Lietuvos URM darbuotojų "Akistata" sužinojo dar vieną galimybę gauti Kanados vizą. Pasirodo, galima bandyti nusipirkti į šią šalį turistinę kelionę, per kurią tėtis ir pasimatytų su dukrele. Tačiau nėra šimtaprocentinės garantijos, kad turistinė viza bus išduota, mat dauguma valstybių fiksuoja visus prašymus ir jei jau vieną kartą pilietis nurodė vienokią vizos prašymo priežastį, o kitą kartą - kitokią, galimas dalykas, kad tokiam asmeniui viza išvis nebus išduota.

Kauno miesto Vaikų teisių apsaugos tarnybos inspektorė Galina Paciūnienė "Akistatai" paaiškino, jog tuo atveju, kai tėvas neturi galimybių bendrauti su užsienyje gyvenančiu vaiku, jis gali kreiptis į teismą ir prašyti, kad teismas nustatytų bendravimo su vaiku tvarką. Pavyzdžiui, kad vasarą dukra būtų atvežta pagyventi pas tėvą ir pan. Be to, dar esą galima pareikalauti, kad teismas vaiką sugrąžintų į Lietuvą. Ar galima tikėtis, kad į tokį teismo posėdį atvyks atsakovė? Pasak tarnybos inspektorės, įstatymai nenumato atsakovo privalomo dalyvavimo teisme - pakanka vien to, kad jam būtų apie tai tinkamai informuota.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų