Slogai išsivystyti paprastai turi įtakos stiprus organizmo persišaldymas, taip pat jei patenka įvairių virusų ir mikrobų. Staigi sloga prasideda nuo sausumo ir tarsi veržimo nosyje, čiaudulio. Po to pasirodo gausių išskyrų (iš pradžių skaidrių, o po to - gleivėtų ir pūlingų). Nosies gleivinė paburksta, pasunkėja kvėpavimas. Kad šis procesas nesikomplikuotų, labai svarbu jam užkirsti kelią dar pradinėje stadijoje.
Vos pajutus beprasidedančios slogos požymius būtina kuo greičiau prie pėdų prisidėti garstyčių, pribintuoti flaneliniu audiniu, užsimauti vilnones kojines ir laikyti ne mažiau kaip 2 valandas. Po to viską nusiimti ir kurį laiką greitai pavaikščioti grindimis basam. Procedūrą geriausia atlikti prieš miegą. Nakčiai pėdas galima ištepti jodu (jei nesate alergiškas!) arba prie pėdų prisibintuoti audinį, sumirkytą žibale. Miegoti apsimovus vilnones kijines.
Puiki priemonė nuo slogos - karšta garstyčių vonelė kojoms (1 valgomas šaukštas garstyčių miltelių 5-8 litrams karšto vandens). Tinka ir valgomosios sodos arba druskos vonelės. Žmonėms, sergantiems širdies-kraujagyslių ir inkstų ligomis, ši procedūra nerekomenduojama. Ji nepatartina ir tiems, kurių išsiplėtusios venos.
Senovėje persišaldymą ir slogą gydydavo ledine česnakų vonele kojoms. Tam reikia sutarkuoti (kad būtų košelė) šešias dideles galvas česnako, užpilti 10 litrų šalto vandens, gerai išmaišyti, užvirinti ir nešti į šaltį. Nuoviras turi stipriai atšalti, bet neužšalti. Kai česnakų "arbata" labai atšals, įneškite vidun, supilkite į vonelę ir 3 minutėms merkite kojas. Po to kojas labai sausai nušluostykite (kad net užkaistų), apsimaukite vilnones kojines, gulkitės lovon ir labai šiltai užsiklokite. Procedūrą kartoti kas valandą, kol pasveiksite.
Dar viena senovinė priemonė nuo slogos - sausos sužiedėjusios duonos garai. Riekę sužiedėjusios duonos dėkite į sausą keptuvę ir, kai duona pradės degti, 2-3 minutes nosimi kvėpuokite dūmus. Taip pat naudinga kas pusvalandį pakvėpuoti amoniaku (iš pradžių viena nosies skyle, po to - kita).
Liaudies medicinoje slogai gydyti plačiai naudojamos svogūnų ir česnakų sultys. 3-4 kartus per dieną į abi nosies ertmes įsikiškite sultimis sumirkytus vatos tamponus (odą aplink nosį, kad nenudegintų, prieš tai patepkite vazelinu ar kokiais kitais riebalais). Gerai yra pakvėpuoti šviežiai sutarkuotu česnaku. Galima pasiruošti ir lašų nuo slogos.
Lygiomis dalimis sumaišykite česnako, morkų sulčių ir aliejaus. Lašinkite po lašą į kiekvieną nosies ertmę 3-4 kartus per dieną.
Labai gera priemonė nuo beprasidedančios slogos - fenas plaukams džiovinti. Į nosį keliskart per dieną nukreipkite šiltą feno oro srautą ir kelias minutes pakvėpuokite. Po 5-6 tokių procedūrų slogą gali pavykti užslopinti.