Buvęs parlamentinės Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas įsitikinęs, jog dabartinis etikos sargų vadas Algirdas Monkevičius "prarado pasitikėjimą", ir teigia nematantis galimybių toliau dirbti šioje komisijoje.
"Mano akyse komisijos pirmininko veiksmai prarado pasitikėjimą",- žurnalistams trečiadienį sakė praėjusią Seimo kadenciją Etikos ir procedūrų komisijai vadovavęs dabartinis jos narys socialdemoratas A. Salamakinas.
A. Salamakino pyktį Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas socialliberalas A. Monkevičius užsitraukė Seimui pateikęs svarstyti nutarimus dėl dviejų laiku su Seimo nario mandatu nesuderinamų pareigų neatsisakiusių parlamentarų Aldonos Balsienės ir Jono Ramono įgaliojimų nutrūkimo.
A. Salamakino teigimu, A. Monkevičius tokį nutarimo projektą užregistravo Etikos ir procedūrų komisijai "už akių".
"Komisija nesvarstė tokio klausimo. Seimo valdyba, Seimo pirmininkas tokį nutarimo projektą gali teikti, bet ne etikos komisija ar vienasmeniškai jos pirmininkas", - piktinosi A. Salamakinas.
"Vienasmeniškai (A. Monkevičius- BNS) neturi tokios teisės, nes sukursime precedentą, tuomet atiminėsime vieni kitiems mandatus", - tęsė A. Salamakinas.
Jis taip pat tvirtino svarstantis galimybę pasitraukti iš Etikos ir procedūrų komisijos, nes nematantis galimybių toliau joje dirbti.
"Asmeniškai galvoju, ar neverta atsistatydinti iš Etikos ir procedūrų komisijos, nes nematau galimybių dirbti, kai mano akyse pirmininko veiksmai prarado pasitikėjimą", - sakė A. Salamakinas.
Tuo tarpu Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas A. Monkevičius trečiadienį žurnalistams sakė nutarimo projektą užregistravęs remdamasis Seimo Statusu ir atmetė A.Salamakino kaltinimus, esą toks sprendimas priimtas "komisijai už akių".
"Etikos ir procedūrų komisija pagal Seimo Statutą negali Seimui siūlyti nutarimų. Komisija išnagrinėjo ir nustatė, jog du Seimo nariai pažeidė Konstituciją ir Seimo Statutą, ieškojome išeities, kaip reikėtų pasielgti, man buvo pasiūlyta registruoti nutarimų projektus kaip Seimo nariui atsižvelgiant į komisijos išvadas", - situaciją aiškino A. Monkevičius.
Jo teigimu, nutarimus dėl įgaliojimų nutrūkimo jis teikė pasitaręs su Seimo vadovybe ir gavęs jos pritarimą.
Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas sakė, kad jam nesuprantama A. Salamakino kritika, esą jo sprendimas užregistruoti nutarimų projektus buvo "vienasmenis sprendimas".
"Komisija svarstė ir aiškiai konstatuojamoje dalyje ir išvadose nustatė, kad jie (A. Balsienė ir J. Ramonas - BNS) nebuvo nutraukę darbo santykių", - pabrėžė A. Monkevičius.
Antradienį po pateikimo Seimas nepritarė A. Monkevičiaus pateiktiems nutarimo projektams laikyti nutrūkusiais iki priesaikos su parlamentaro mandatu nesuderinamų pareigų neatsisakiusių Seimo narių įgaliojimus, tačiau vėliau spręs, ar nutarimų projektus grąžinti tobulinti, taip pat ir tai, ar sudaryti laikinąją komisiją J. Ramono ir A. Balsienės situacijai ištirti.
Nutarimo projektai dėl opozicinės Liberalų demokratų frakcijos narės A. Balsienės bei valdančiosios Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcijos nario J. Ramono įgaliojimų nutrūkimo atmesti, 21-am parlamentarui balsavus už, 46-iems - prieš ir 18-kai susilaikius.
A. Monkevičius teigė, kad jį nustebino parlamentarų nenoras pradėti svarstyti šį klausimą.
"Esant tokiai situacijai mano pareiga buvo pateikti Seimui svarstyti, tačiau Seimui atrodo, kad net svarstyti nereikia",- sakė Seimo narys.
A. Balsienės ir J. Ramono įgaliojimus siūlyta nutraukti, nes jie iki priesaikos Seime neatsisakė pareigų, nesuderinamų su parlamentaro mandatu.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijai konstatavo, jog J. Ramonas prisiekdamas Seime nebuvo atsisakęs Žemės ūkio rūmų prezidento posto, o A. Balsienė laiku nepasitraukė iš profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkės posto.
Pagal Seimo Statutą parlamentaro įgaliojimai nutrūksta, jeigu jis neatsisako darbo, nesuderinamo su Seimo nario mandatu.
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS