• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sėdėdamas kalėjime tapo milijonieriumi

Maiklas praturtėjo per kelis mėnesius. Visa problema, kad jis uždarytas trisdešimčiai metų...

Niujorkas

Niujorko valstija, Sufolko teismo rūmai. Kalinys Maiklas Mati, apsirengęs ryškiai oranžinės spalvos kombinezonu, eina koridoriumi lydimas dviejų policininkų. Tokius kombinezonus dėvi tiktai užkietėję kriminaliniai nusikaltėliai. Policininkai stumteli Maiklą į teismo posėdžių salę. Jis atsisėda kairėje pusėje, ieškovams skirtoje vietoje... O asmuo, kuris tuojau bus teisiamas, yra ne kas kitas kaip Rojus Frysas, vyriausiasis šios grafystės kalėjimo prižiūrėtojas!

REKLAMA
REKLAMA

- Maiklo Mati byla prieš Rojų Frysą! - praneša teisėjas, vilkintis juodą togą. - Kaltinamasis, prašau atsistoti!

REKLAMA

Netrukus vyriausiasis prižiūrėtojas Rojus Frysas stovėdamas klausosi kaltinimų. Jis kaltinamas įkyriu Maiklo Mati persekiojimu ir priekabiavimu. Kalinio atsisakinėjimai jį išvedė iš kantrybės, tad pasikvietė Maiklą į savo kabinetą, prirakino prie radiatoriaus ir išprievartavo.

Viskas prasidėjo nuo bylos...

Liudininkų nebuvo, tad Rojus Frysas neigia išprievartavęs. Nesant įrodymų, kaltinamasis atsidūrė ne prisiekusiųjų, o civiliniame teisme. Teisėjas tik privalėjo nustatyti žalos atlyginimo dydį nukentėjusiajam už patirtus smūgius. Rojus tikrai mušė ieškovą kitų kalinių akyse, tad liudininkų buvo.

REKLAMA
REKLAMA

- Rojau Frysai, - paskelbia teisėjas teismo posėdžio pabaigoje, - teismas jums priteisė sumokėti Maiklui Mati 550 000 dolerių (apie 2 200 000 litų).

Milžiniška suma. Salėje esantys klausytojai nepatikliai aikteli. Kalinys gaus tikrą turtą.

Pavakarėje Maiklas Mati vėl sugrįžta į niūrų, griežtai saugomą Elmiros kalėjimą valstijos šiaurėje. Jis praturtėjo, tačiau ir toliau dėvi ilgam nuteistiems kaliniams skirtą oranžinę aprangą. 1989 metais jis pagrobė, o paskui žiauriai nužudė vyrą, kurį įtarė išprievartavus jo draugės dukrą. Maiklas Mati mušė savo auką per galvą metaliniu strypu, paskui smaugė elektros laidu, galiausiai, įkišęs lavoną į plastikinį maišą, nusviedė į griovį... Taigi Maiklas Mati išeis iš Elmiros kalėjimo tiktai po trisdešimties metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis investuoja daugybę milijonų

Ką veikti daugiau nei su puse milijono, kai horizonte - tiktai kameros grotos? Kalinys randa išeitį visiškai atsitiktinai, tiesiog žiūrėdamas televizorių. Iš esmės Maiklo problema - ne kaip išleisti pinigus, o kaip panaudoti, kad jie duotų pelną... Taip jis galėtų protingai metai po metų padėti savo šeimai. Taip pat galėtų pasisamdyti geriausius šalies advokatus. Tokius, kurie padėtų jam ištrūkti iš kalėjimo po penkerių metų, o gal net ir greičiau. Maiklas nutaria lošti biržoje kaip kiekvienas turtingas amerikietis.

REKLAMA

Jis užsiprenumeruoja visus JAV biržos žurnalus. Ištisomis savaitėmis nagrinėja investavimo ir pagrindinių biržos mechanizmų problemas. Pagaliau vieną dieną pasijunta esąs pasiruošęs išbandyti savo laimę. Tačiau kaip lošti biržoje, jeigu tai draudžia kalėjimo įstatai?

Tačiau ir čia Maiklas suranda išeitį. Amerikos konstitucija kiekvienam Amerikos piliečiui, ar jis būtų kalinys, ar laisvas žmogus, garantuoja žodžio laisvę. Taigi kalinys turi teisę skambinti telefonu kada nori ir kam nori. Maiklas Mati, suprantama, tuo pasinaudoja. Jis paskambina tėvui, pasikalba, ir šis sutinka būti jo tarpininku. Toliau jis savo dienas tvarko kaip profesionalus makleris. Keliasi ketvirtą valandą ryto, įsijungia televizorių ir žiūri kanalus, skirtus investavimams.

REKLAMA

7 valandą, per pusryčius, prižiūrėtojas atneša laikraščius. Maiklas Mati su parkeriu rankoje studijuoja biržos rubrikas. Viską perskaitęs ir išnagrinėjęs, imasi darbo. Operacijos tikslas - nupirkti akcijas, kurios po kelių valandų turėtų pabrangti, o paskui vėl skubiai parduoti... Investavus keletą milijonų į tokius "ėjimus", galima stambiai išlošti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maiklas Mati skuba į kaliniams skirtą kabiną skambinti tėvui. Jis jam nurodo pasirinktas akcijas ir norimą investuoti sumą. Paskui, kol tėvas su bankininku tvarko pirkimo dokumentus, grįžta į savo kamerą klausytis radijo kanalo, skirto biržai. Kai tiktai pasirinktosios akcijos pasiekia pageidautiną kainą, jis vėl puola prie telefono ir prašo savo tėvą parduoti. Gautas pelnas įrašomas į jo sąskaitą.

REKLAMA

Kartais tokius veiksmus jis per dieną atlieka dešimt dvylika kartų. Jo mėnesinis mokestis už telefoną siekia 700 dolerių. Sargybiniai jau priprato jį matyti su telefono rageliu prie ausies. Vienas iš jų dažnai Maiklo prašo patarimo dėl investavimo. Maiklas niekada neatsisako padėti.

REKLAMA

Suprantama, kartais kalinys pralošia, tačiau tai atsitinka retai. Dažniausiai jis išlošia ir jo pinigų krūva kas dieną didėja. 1999 metais savo sąskaitoje jis turėjo apie 800 000 dolerių, o šiandien - jau per milijoną.

Maiklas savo abiem seserims nupirko po automobilį. Finansavo tėvo namo Niujorko šiaurinėje dalyje statybą, nepamiršta kitų kalinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausią savo turto dalį kalinys skiria dviem geriausiems Niujorko advokatams. Jų dėka jis tikisi, kad byla bus peržiūrėta. Galbūt net greitai laisvė.

Laukdamas, kol prasivers kalėjimo vartai, Maiklas Mati ir toliau lošia biržoje. Kaip ir daugelis investuotojų, jis turėjo rimtų nuostolių kritus vertybinių popierių kainai. Tačiau gera uoslė jam padėjo vėl pakilti. Šiandien jis kalba optimistiškai.

- Pirmoji metų pusė bus sunki, - prognozuoja kalinys, - tačiau po birželio akcijų kainos kils!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų